Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

  • Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

Kroki gotowania:

Kasza kukurydziana to jedno z najbardziej polecanych dań dla tych, którzy chcą schudnąć. Słynie z niskiej kaloryczności i właściwości oczyszczających, owsianka doskonale usuwa toksyny i pomaga poprawić trawienie. Ponadto kasza kukurydziana jest bogata w błonnik, żelazo, węglowodany, wapń, minerały i aminokwasy, co zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Kasza kukurydziana jest wskazana do regularnego stosowania w żywności, osobom starszym i prowadzącym siedzący tryb życia. Tak więc ci, którzy chcą nie tylko czerpać przyjemność z jedzenia, ale także odnosić korzyści, wybierają na śniadanie owsiankę z mleka kukurydzianego.


Zaleca się również stosowanie w menu dla dzieci owsianki kukurydzianej z mlekiem, ponieważ m.in. takie płatki nie uczulają, a delikatny smak jest przez dzieci witany z hukiem. Oprócz słodkich śniadań jako dodatek do mięs i warzyw podawana jest owsianka kukurydziana, z której oczywiście przygotowuje się znaną mumię.


Tak proste i zdrowe danie, zdecydowanie powinieneś spróbować je ugotować i prawdopodobnie stanie się jednym z stałych gości w Twoim menu.
Poniżej rozważymy przepis krok po kroku ze zdjęciem, gotowanie owsianki kukurydzianej w mleku na jedną porcję.
1. Najpierw spłucz zboża pod bieżącą wodą, bardzo wygodnie jest do tego użyć sita. Na jedną porcję biorę 4 łyżki płatków zbożowych.

Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

2. Następnie włóż płatki do rondla lub rondla z grubym dnem, zalej 200 g wrzącej wody i podpal. Zboża należy gotować, aż pęcznieją, co zwykle zajmuje około 10 minut. Pamiętaj, aby stale mieszać owsiankę, ponieważ kasza kukurydziana ma tendencję do przypalania.

Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

3. Gdy owsianka puchnie i całkowicie wchłonie wodę, na patelnię wsyp 200 g mleka, szczyptę soli i jedną łyżkę cukru, wymieszaj i ciągle mieszając, gotuj na małym ogniu do miękkości (około 15 minut). ).

Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

4. Podawaj przygotowaną owsiankę na gorąco, dodając na talerz kawałek masła.

Kasza kukurydziana z mlekiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

Smacznego!

Notatka:

Również przed gotowaniem można smażyć kaszę kukurydzianą na suchej gorącej patelni na złoty kolor, a następnie wlewając do niej 400 g mleka, gotować jak zwykle, okazuje się też całkiem smaczna.


W mojej rodzinie ten rodzaj owsianki jest często przygotowywany na śniadanie, a moi bliscy bardzo uwielbiają, gdy do przygotowanej owsianki dodaję suszone owoce zimą lub jagody latem. Zwłaszcza dzieci z przyjemnością je pożerają.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author