Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

  • Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

Kroki gotowania:

Jedną z najłatwiejszych w przygotowaniu, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonującą i pożywną, jest kasza jaglana, którą można podawać zarówno jako danie gotowe, jak i jako dodatek. Szczególnie przydatne jest zjedzenie takiej owsianki rano jak śniadanie, która nasyci organizm energią na cały dzień. 

Oprócz błonnika, tłuszczów, białek i węglowodanów złożonych zawiera również potas, sód, magnez, żelazo oraz substancje biologicznie czynne, dzięki którym owsianka korzystnie wpływa na mikroflorę przewodu pokarmowego. W szczególności zaleca się częstsze stosowanie kaszy jaglanej mieszkańcom dużych miast, ze względu na jej zdolność do usuwania z organizmu metali ciężkich i antybiotyków.


Gotowanie owsianki za pomocą multicookera nie wymaga dużego wysiłku i cieszy, że nie ma potrzeby kontrolowania procesu gotowania i ciągłego mieszania płatków. Nawiasem mówiąc, dotyczy to również przygotowania innych zbóż z wykorzystaniem technologii. Niewątpliwym plusem jest obecność funkcji utrzymywania temperatury w multicookerze.


Po dodaniu mleka owsianka okazuje się szczególnie smaczna i delikatna. Regulując ilość płynu, możesz przygotować kaszkę mleczną o dowolnej konsystencji: płynnej, kruchej lub lepkiej.


Rozważ przepis krok po kroku ze zdjęciem kaszy jaglanej z mlekiem w powolnej kuchence, przeznaczonej na 5 porcji.
1. Mielimy, a następnie dokładnie spłukujemy 330 g płatków zbożowych, aż woda stanie się czysta. Następnie kaszę zalewamy wrzątkiem, aby usunąć nadmiar goryczy, a dopiero potem wlewamy płatki do czystej miski multicookera.

Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

2. Dodaj 1 litr mleka i około 5 litrów wody, 3 łyżki cukru i szczyptę soli.

Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

3. Wymieszaj, zamknij pokrywkę i ustaw specjalny tryb – „owsianka mleczna”.
4. Po zakończeniu procesu gotowania, co zostanie wskazane odpowiednim sygnałem dźwiękowym, ponownie wymieszaj owsiankę, dodaj 50 g masła i pozostaw w trybie ogrzewania na kolejne 10-15 minut.

Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

Kasza jaglana gotowana w wolnym naczyniu w mleku jest gotowa do podania. Może być ozdobiony jagodami, owocami lub suszonymi owocami.

Kasza jaglana z mlekiem w powolnej

Smacznego!

Notatka:

Kiedy zamierzasz ugotować owsiankę jaglaną, musisz pamiętać, że lepiej jest brać zboża o jasnożółtym kolorze, będzie to mówić o jakości owsianki i braku zanieczyszczeń. Co więcej, im większe ziarna, tym bardziej krucha będzie owsianka. I oczywiście nie zapomnij o trwałości zbóż, z czasem zaczyna smakować znacznie gorzko.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author