Pomidory w soku pomidorowym na zimę

  • Pomidory w soku pomidorowym na zimę

Kroki gotowania:

W naszej rodzinie zarówno dorośli, jak i dzieci uwielbiają pomidory w soku pomidorowym znacznie bardziej niż w solance. Ponadto sok pomidorowy jest natychmiast pijany, co daje w efekcie preparat dwa w jednym. Najważniejszym kluczem do udanej konserwacji jest znalezienie dojrzałych, jasnoczerwonych, smacznych pomidorów. I możesz dodać dowolne przyprawy do swojego gustu, aromatyczne zioła nadadzą jasny aromat, czosnek doda lekką plamkę, goździki, musztardę, cebulę sprawią, że Twoje danie będzie pikantne i niezwykłe.


Taką przystawkę przygotowuje się bardzo szybko, chyba że do uzyskania soku potrzebny jest agregat: sokowirówka, kombajn lub maszynka do mięsa.
Do zwijania pomidora w soku pomidorowym używam litrowych słoików, ale możesz wziąć więcej pojemników, najważniejsze jest pomnożenie ilości składników przez odpowiednią objętość.


1.Najpierw trzeba będzie wybrać pomidory, do marynowania potrzebne są mocne, nieuszkodzone i równie małych rozmiarów, na litrowy słoik około 500 g. Aby uzyskać sok, bierzemy miękkie pomidory, ewentualnie przejrzałe i popękane, na 1 litr soku zajmie odpowiednio około 1 , 4 kg pomidorów, na litrowy słoik pobieramy 600 g pomidora.


Marynowane pomidory dokładnie opłukać i na razie odstawić.

Pomidory w soku pomidorowym na zimę

Te pomidory, które są przeznaczone do soku, umyj, wytnij ciemne miejsca i punkty mocowania łodyg i pokrój na 3-4 części, aby wygodnie pasowały do ​​kombajnu lub sokowirówki.
2. Następnie przygotowujemy sok pomidorowy na wybranej przez Państwa maszynie. Jeśli z pomidora dostaniesz za dużo nasion, szczególnie dużo jest ich po maszynce do mięsa, wtedy możesz przecedzić sok przez sito i sprawić, by był bardziej płynny.

Pomidory w soku pomidorowym na zimę

3. Następnie włóż powstały sok do ognia, zagotuj i dodaj 1 łyżkę cukru i dwie łyżki soli, po rozpuszczeniu kryształów wyjmij sok z pieca.

Pomidory w soku pomidorowym na zimę

4.W tym czasie na dno wstępnie wysterylizowanych słoików połóż 3 ząbki czosnku, 1 liść laurowy i przygotowane pomidory, zalej wrzątkiem, przykryj wysterylizowanymi pokrywkami i odstaw na 15 minut.

5.Po upływie czasu spuścić wodę z puszek, do każdej z puszek dodać 1 łyżeczkę octu i napełnić gotowym gorącym sokiem. Teraz możesz zwinąć puszki, odwrócić do góry nogami i pozostawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.

Pomidory w soku pomidorowym na zimę

Miesiąc później Twoje pomidory będą marynowane i możesz zachwycić całą rodzinę wspaniałą przekąską i pysznym sokiem.

Pomidory w soku pomidorowym na zimę

Smacznego!

Notatka:

W pytaniu, ile dodać pomidora, zacznij od tego, co chcesz uzyskać na końcu, więcej soku lub więcej pomidora.

Anna Kowalczyk
Edytor serwisu
Rate author