Posiekane pomidory na zimę z przepisem cebuli ze zdjęciami

Gotowanie krok po kroku

 1. Krok 1:

  Krok 1.Przygotujmy składniki według listy. Pomidory, jak już wspomniano, do takiego preparatu mogą być używane niezbyt piękne z wyglądu, ale muszą być jędrne i świeże, bez zgnilizny i pogniecionych obszarów. Dokładnie umyj pomidory i pokrój je w ćwiartki lub plasterki, w zależności od ich wielkości i objętości puszek użytych do konserwacji.

 2. Krok 2:

  Krok 2.Cebulę obrać, pokroić w plasterki. Jeśli cebula jest za duża na słoik, można ją pokroić w pióra lub połówki. Podzielić czosnek na ząbki, oczyścić ząbki z folii i pokroić na dwie części.

 3. Krok 3:

  Krok 3.Zielonki do przygotowania: liście wiśni, czarne porzeczki, parasole z koperkiem, gałązki pietruszki – dokładnie umyj, osusz papierowymi ręcznikami. Możesz użyć innych przypraw i przypraw, aby zachować smak i pożądanie.

 4. Krok 4:

  Krok 4.Banki na półfabrykaty należy przygotować wcześniej: przepłukać sodą i wysterylizować w jeden z wygodnych i sprawdzonych sposobów: w łaźni wodnej, w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Umyj pokrywki i zagotuj.

 5. Krok 5:

  Krok 5.Na dno każdego słoika kładziemy ugotowane zioła, liście laurowe, ziarna pieprzu, ząbki czosnku.

 6. Krok 6:

  Krok 6.Ułóż plasterki pomidorów i cebuli na wierzchu, naprzemiennie je ze sobą.

 7. Krok 7:

  Krok 7.Gotowanie marynaty. Marynata może zmieścić się w słoiku trochę mniej więcej, w zależności od tego, jak ciasno zapakowane są warzywa. Wlej wodę do rondla, podpal. Dodaj cukier i sól. Doprowadzić do wrzenia, wymieszać, aby całkowicie rozpuścić masę. Wlej ocet stołowy, pozwól mu się zagotować, natychmiast wyłącz ogień.

 8. Krok 8:

  Krok 8.Wlać marynatę do słoików (zalać wrzącą wodą środek słoika na warzywa, aby szklanka z gorącej wody nie pękła) do wieszaków słoików, ale tak, aby całkowicie zakryła zawartość. Słoiki zakrywamy pokrywkami, ale nie zakręcamy ich od razu. Puszki pomidorów wkładamy do garnka z wodą na serwetce, tak aby woda dotarła do wieszaków puszek. Doprowadź wodę do rondla do wrzenia i sterylizuj puszki obrabianym przedmiotem przez około 8 minut o objętości 0,5 litra i przez około 15 minut dla puszki o pojemności 1 litra.

 9. Krok 9:

  Krok 9.Przekręcamy słoiki, pozwalamy im ostygnąć do góry nogami pod przykryciem i umieszczamy w chłodnym miejscu do przechowywania. Smacznego!

Anna Kowalczyk
Edytor serwisu
Rate author