Przepisy na klasyczne naleśniki z mlekiem

  • Przepisy na klasyczne naleśniki z mlekiem

Kroki gotowania:

Naleśniki to cudowne i obfite danie znane chyba wszystkim od dzieciństwa, to ulubione danie zarówno dzieci, jak i dorosłych, które może ozdobić każdy stół, czy to obiadowy, czy świąteczny.

Po długim czasie to danie nie tylko nie zostało zapomniane, ale także zyskało setki wariacji i różnych przepisów.

To pyszne danie od dawna przygotowywane jest w Rosji. Po ogromnym czasie pojawiła się duża liczba opcji robienia naleśników – są to chude i drożdżowe, a także pieczone i naleśniki z kukurydzy, żyta, ryżu, mąki owsianej i wielu, wielu innych.

Dziś chcę podzielić się przepisem na robienie klasycznych naleśników w mleku, które można ugotować w kilka minut i zachwycić najbliższych lub gościa, zarówno w święto Maslenicy, jak i w zwykły dzień. W mojej rodzinie takie naleśniki odlatują w ciągu kilku minut.

Naleśniki powstają z ciasta, które przygotowuje się bardzo szybko i bezproblemowo za pomocą miksera, blendera lub po prostu trzepaczki. I tak najpierw musisz przygotować ciasto: w tym celu ubij jajka i cukier, aż będą gładkie.

b73588dee87a8da0a99f30a3c106aaf3729297

Dodaj mleko, wymieszaj. Następnie dodaj mąkę, cukier i trochę soli. Wszystko dokładnie wymieszaj, aby nie pozostały grudki.

jedenaście

Możesz wziąć żeliwną patelnię do smażenia naleśników z niskimi krawędziami lub z grubym szerokim dnem, jeśli jej nie ma, możesz wziąć dowolną inną. Dobrze jest również smażyć naleśniki na nowoczesnych nieprzywierających naleśnikach. Aby zapobiec przywieraniu pierwszego naleśnika, patelnię należy odpowiednio podgrzać odrobiną oleju roślinnego przed nalaniem na nią pierwszego naleśnika.

Wlej naleśnik na dobrze rozgrzaną patelnię. Aby świeżo przygotowane ciasto cienką warstwą dobrze rozłożyło się na całej powierzchni patelni, chwyć patelnię za uchwyt, powoli zacznij wlewać ciasto, przechylając patelnię w kółko – w ten sposób ciasto dobrze się rozłoży.

991984

Po kilku minutach drewnianą lub silikonową szpatułką lekko podnieś jedną krawędź, jeśli jest już gotowa, możesz ją już odwrócić, w tym celu delikatnie wciskamy pod nią szpatułkę i szybko przewracamy na drugą stronę ostry ruch.

Po odwróceniu patelni, połóż gotowy naleśnik na talerzu lub desce i posmaruj go masłem. I tak powtarzamy, aż ciasto się skończy.

Z Babanki

Naleśniki można podawać jako samodzielne danie lub z nadzieniem np. z dżemem, z mięsem, warzywami, owocami itp.

Notatka:

  1. Jeśli naleśniki po usmażeniu są cienkie i podarte – dodaj mąkę (możesz wbić kolejne jajko), jeśli nie rozsmarują się dobrze na patelni – trochę cieńsze ciasto dodając ciepłe mleko.
  2. Aby nie dodawać oleju roślinnego do patelni za każdym razem przed nalaniem kolejnego naleśnika, można wlać olej roślinny bezpośrednio do ciasta i bardzo dobrze wymieszać, aby nie unosił się na powierzchni. W takim przypadku wystarczy wlać ciasto na patelnię, a naleśniki się nie przypalą.
  3. Bardzo wygodne jest pieczenie naleśników na kilku patelniach jednocześnie. Podczas gdy jeden naleśnik piecze się z jednej strony, na drugim naleśnik jest już gotowy – złóż go, nałóż nowy. A potem nadszedł czas, aby włączyć pierwszy. Podczas gdy drugi naleśnik piecze się z jednej strony, pierwszy jest już gotowy. W ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu spędzonego na robieniu naleśników.
Anna Kowalczyk
Edytor serwisu
Rate author