Szkody w kuchence mikrofalowej: prawda czy fikcja?

Według prognoz naukowców, do końca 2020 roku liczba MIKROFALOWYCH, pieców osiągnie 135 milionów sztuk. Ale co to jest kuchenka mikrofalowa? Jest to niezawodny pomocnik w gospodarstwie, czy jest zagrożeniem wrogiem, od którego warto się pozbyć? Spróbujmy zrozumieć.

Jak by to nie wyglądało niesamowicie, ale po raz pierwszy o szkodliwości kuchenek mikrofalowych zaczęto mówić jeszcze w Związku Radzieckim. Warto zauważyć, że podobne badania prowadzone były w krajach zachodnich, jednak pozycja stosunków rynkowych i możliwe korzyści finansowe sprowadziła na brak próby europejskich naukowców oświetlić to pytanie.

Należy również zauważyć, że rozwój radzieckich naukowców później stanowią podstawę badań wielu zachodnich naukowców. Krajowe naukowcy doszli do wniosku, że cząsteczki żywności, przedostając się pod promieniowanie MIKROFALOWE piekarniki, zdeformowane. A jeśli ktoś regularnie zużywa jedzenie, gotowane w ten sposób, że zaczyna się proces powstawania guzów nowotworowych.

Później, w latach 90-tych, na Zachodzie przeprowadzono szereg badań. Tak więc, na przykład, amerykańskim naukowcom udało się udowodnić, że rozgrzana w KUCHENCE żywność traci 97% swojej użyteczności. A u badanych, którzy brali udział w eksperymencie zostały odkryte edukacji nowotworu złośliwego. Dane fakty starannie умалчивались producentów kuchenek mikrofalowych. Za ujawnienie wyników badań z firmy został zwolniony szwajcar o imieniu Hans Ulrich Хертел.

Publikujący im badanie w czasopiśmie naukowym zszokowało opinię publiczną i choć nie obniżyło popyt na kuchenki mikrofalowe, ale już зародило ziarno wątpliwości w umysłach ludzi. Tak czy inaczej, ale wszystkie nowoczesne badania opierają się właśnie na pracach radzieckich naukowców i badaniu Хертела. Oferujemy rozważyć podstawowe postulaty tych i współczesnych prac, aby w przyszłości podjąć decyzję o tym, szkodliwy czy faktycznie kuchenka mikrofalowa.

Promieniowanie mikrofalowe szkodzi organizmowi

Każda kuchenka mikrofalowa działa dzięki wbudowanemu w nią магнетрону, który podczas wibracji tworzy mikrofale, rozgrzewające jedzenie. Podgrzewanie żywności wynika z tego, że cząsteczki wody w żywności budzą się i wydzielają ciepło. Jak uważają naukowcy, taka metoda podgrzewania żywności pozbawia ją cennych właściwości.

Przeprowadzone w 2010 roku w USA badanie potwierdziło, że, na przykład, rozgrzany w mikrofalówce czosnek traci związki flawonoidów przeciwutleniacze, a wraz z tym swoją wartość jako środek profilaktyki raka. Rozmrażanie zamrożonych owoców za pomocą mikrofalowego ogrzewania zamieniły ich глюкозидные i галактозидные frakcji w rakotwórcze substancje.

Bardzo krótki wpływ na surowe, gotowane lub mrożone warzywa zamieniły ich alkaloidy roślinne w substancje rakotwórcze.

Okazało się, że strukturalnej degradacji, co prowadzi do obniżenia wartości odżywczej, wynosi od 60 do 90 procent w ogóle dla wszystkich testowanych produktów, a przy tym jest znacznie zmniejszona biodostępność witamin z grupy b, witamin c i E, niezbędnych minerałów i липотропных substancji (substancji zapobiegających nieprawidłowe gromadzenie się tłuszczu).

Jednak nowoczesne KUCHENKI mikrofalowej muszą spełniać standardy bezpieczeństwa, zgodnie z którym promieniowanie MIKROFALOWE powinna wynosić nie więcej niż 5 miliwatów na centymetr kwadratowy. Jednak nowoczesne piece mają wyższy poziom kuchenką energii, co oznacza, że powierzchnia promieniowanie staje się wyższa. Światowa organizacja zdrowia (WHO) na swojej stronie internetowej twierdzi, że jeśli człowiek znajduje się w odległości 50-60 cm od KUCHENKI, ryzyko promieniowania spada, ale jednak pozostaje.

Jedzenie z mikrofali prowadzi do chorób serca i otyłości

Jeden z wiodących zachodnich portali o zdrowiu – YMS – w przeprowadzonym badaniu okazało się, że gotowane w mikrofalówce jedzenie prowadzi do otyłości. Ze względu na to że gotować w kuchence mikrofalowej szybciej i łatwiej (szczególnie na Zachodzie, gdzie jest ogromny wybór gotowych dań), człowiek zużywa jej więcej i częściej, prowokując otyłość.

Wraz z tym gotowe dania same w sobie są малополезными, mają ogromną ilością tłuszczu i konserwantów, co z kolei prowadzi do problemów z sercem i niedrożności naczyń krwionośnych. Na pewno to nie jest bezpośrednia wina kuchenki mikrofalowe, ale jeden z czynników, mówiący o jej szkodliwości.

Badanie z 2010 roku, przeprowadzone przez Uniwersytet Trenta, zakończyła się wnioskami o tym, że promieniowanie mikrofalowe wpływa na serce i osoby korzystające z rozruszników serca. Badanie to zostało potwierdzone oświadczeniem WHO o tym, że rozruszniki naprawdę wrażliwe na intensywności mikrofal, a więc osobom z rozrusznikiem serca na pewno warto zrezygnować z KUCHENKI mikrofalowe.

Szkody kuchenek mikrofalowych dla środowiska

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Manchester udowadniał, że podczas korzystania z KUCHENKI mikrofalowe wyrzuconego taką samą ilość dwutlenku węgla, jak od kilku milionów samochodów. Należy zauważyć, że badanie przeprowadzono na terenie Unii europejskiej, gdzie ludzie są o wiele bardziej wysoko zaniepokojony problemami ekologii.

Kuchenki mikrofalowe, zdaniem naukowców, nie tylko produkują dwutlenek węgla, ale i znacznie zwiększają ilość zużywanej energii elektrycznej, tym samym wywierając ogromny wpływ na środowisko, począwszy od produkcji paliwa bezpośrednio do wytwarzania energii elektrycznej.

Bez względu na powyższe fakty, WHO twierdzi, że jeśli z kuchenką mikrofalową ściśle według instrukcji, śledzić jej użyteczności, a jedzenie rozgrzać w szklanym lub ceramicznym naczyniu, to kuchenka mikrofalowa stanie się niezawodnym pomocnikiem. Jednak ze względu na to, że czynniki, które potwierdzają szkody w kuchence mikrofalowej, więcej, polecamy następujący:

  • Wymień kuchenka mikrofalowa пароваркой: jest to o wiele bardziej wiarygodne i użyteczne urządzenie.
  • Nie kupuj “szybkich kolacje” i innych podobnych produktów, zaplanować swoją dietę, przygotować sobie sami.
  • Jeśli chcesz zapisać się w swoim domu w kuchenkę mikrofalową, to nie wolno do niej dzieci, kobiet w ciąży i osób mających problemy z sercem, podczas gdy KUCHENKA jest włączona, staraj się samodzielnie znajdować się jak najdalej od kuchenki mikrofalowej w czasie jej pracy.
Anna Kowalczyk
Anna Kowalczyk
Edytor serwisu