Żywa i martwa woda: mit czy rzeczywistość

Zanim mówić o korzyściach, szkodliwości i właściwości żywej i martwej wody, warto zrozumieć, że i jeden i drugi wariant jest produktem sztucznego gotowania. Czyli na żywo, a także martwą wodę można gotować.

Na przykład, na żywo flow otrzymywany jest w procesie elektrolizy, w wyniku jej negatywnego редокс-potencjału. Również ją przyjęto nazywać католитом. Środa tej cieczy alkaliczne o PH w przybliżeniu równej 7-10.

Martwa woda. Ciecz nasycona tlenem. Ten водицу otrzymują również metodą elektrolizy. Martwa woda ma kwaśne środowisko o PH równym od 2.5 do 6.5.

Mówiąc prościej, na żywo flow — alkaliczne ze wszystkimi właściwymi taka płynu właściwości, a martwa woda — kwaśny, jej również nieodłącznym pewne cechy i funkcje.

Trochę historii

Otwieranie żywej i martwej wody zostało przeprowadzone przez grupę naukowców, którzy przez elektrolizę otrzymałeś aktywowane cieczy: katolit i анолит. Wydarzenie to miało miejsce w 1972 roku w INSTYTUCIE gazu ziemnego w mieście Taszkiencie. Pierwsze wnioski naukowców zawierania, że katolit i анолит — produkt uboczny. Jednak po spędzeniu dalsze badania, naukowcy zdali sobie sprawę, że nie wszystko jest tak jednoznacznie. W trakcie badań udało się dowiedzieć, że żywa woda stymuluje wzrost roślin, a także przyczynia się do regeneracji tkanek roślinnych. Naukowcy zwrócili uwagę na to, że анолит jest doskonałym środkiem do dezynfekcji gleby. Naukowcy podzielili się swoimi odkryciami, i to zainteresowało jego dociekliwych umysłów na całym świecie. Badanie żywej i martwej wody interesują się naukowcy i zwykli ludzie innych zawodów do dnia dzisiejszego. Jednak znaleźć jednoznaczne informacje wskazujące na rzeczywiste korzyści i oryginalne właściwości tych płynów, to się nie uda. Rzecz w tym, że spory o cechach i właściwościach wody takiego planu, nie cichną. Są i tacy, którzy święcie wierzą w korzyści stosowania aktywowanych płynów, ale są i ludzie, wątpiących w zdolności przypisywanych tej wody. W co wierzyć — każdy decyduje sam. A żeby to zrobić небеспочвенные wnioski, warto poznać informacje na głębi.

Żywa i martwa woda: zastosowanie

Pierwsza i najczęstsza branżę wody zjonizowanej — medycyna! Żywą wodę uważają naturalnym биостимулятором.

Tego płynu przypisuje się następujące właściwości:

 • stabilizacja układu odpornościowego;
 • wyrównanie procesów metabolicznych w organizmie;
 • odmłodzenie;
 • regeneracja tkanek.

Martwą wodę uważają leczniczej i wydzielają takie właściwości użytkowe:

 • działanie bakteriobójcze;
 • dezynfekcja i odkażanie flory;
 • противопростудное i przeciwgrzybiczne;
 • bloker hodowli patogenną florę.

Istnieje ogromna ilość przepisów stosowania takiej wody w medycynie. Ludzie używają aktywowane płynu do leczenia następujących chorób:

 • wrzody choroby żołądka i dwunastnicy;
 • problemy sercowo-naczyniowe;
 • choroby dróg oddechowych;
 • zaraźliwe choroby;
 • choroby stawów i kości, tkanek;
 • niektóre choroby nerek.

To daleko nie pełna lista chorób, które z powodzeniem (na podstawie opinii) leczy się za pomocą żywej i martwej wody.

Jednak medycyna nie jest jedyny kierunek, gdzie stosowane są aktywowane płynu. Docenili korzyści католита i анолита i w kosmetologii. Uważa się, że przy pomocy żywo, tak martwej wody można osiągnąć takich pozytywnych efektów:

 • odmłodzenie;
 • zwiększenie elastyczności tkanek;
 • poprawa jakości włosów i płytki paznokcia;
 • pozbycie się trądziku i trądziku;
 • nawilżenie skóry.

Uważa się, że za pomocą tych płynów można odzyskać wigor i nasycić organizmowi witalności. A to, oczywiście, dodaje połysku w oczy!

Aktywnie stosuje водицу odchudzanie. Uważa się, że aby pozbyć się znienawidzonych kilogramów można, korzystając z jednej z receptur opartych na żywo i/lub martwej wody.

W kosmetyce zastosowanie aktywowanych płynów się nie kończy! Водицу, przekształcony metodą elektrolizy, stosuje się do sprzątania pomieszczeń. Za pomocą takich płynów przeprowadzają dezynfekcję powierzchni, zwalnia wyroby kuchenne z kamienia. Z wody przygotowują klimatyzacja do bielizny. Nie podejmę się oceniać, na ile jest to skuteczne i przydatne. Ale doświadczenia innych ludzi, może to wskazywać na możliwość zrobić wstępne wnioski.

Jak zrobić żywą wodę w warunkach domowych

Jaki zwolennik stosowania taka oto wody nie zastanawiał się: jak przygotować ten cenny płyn samodzielnie? I rzeczywiście — gotowanie na żywo wody w warunkach domowych — sprawa jest dość czynny! Jednak zajmować się tym powinien człowiek, który osiągnął pełnoletności, posiadający bazę wiedzy w dziedzinie fizyki, chemii, elektrotechniki i ориентирующийся w technice bezpieczeństwa przy prowadzeniu podobnych doświadczeń. Przy nieudolny organizacji procesu gotowania możliwe są wypadki, więc jeśli nie wiesz, nie umiesz posługiwać się przedmiotem opisu, lepiej nie próbować. Zdobyć żywej i martwej wody można w inny sposób. Na przykład, kupić samą ciecz lub specjalny przyrząd do jej bezpiecznego gotowania.

Ale неуемных badaczy i miłośników fizyki, oczywiście, nie pozostawi w spokoju pomysł gotować życiodajnej cieczy samodzielnie. Tym bardziej, że to w ogóle nie jest kosztowne, tak i przy odpowiednich umiejętnościach — nie jest trudne.

Do gotowania na żywo wody u siebie w domu należy:

 • bronił lub źródlana woda;
 • dwa szklane pojemniki (banki lub filiżanki);
 • dioda;
 • lampa (20-25 Wat);
 • bandaż;
 • mineralna;
 • izolowany przewód z wtyczką.

Z tych przedmiotów budują na tyle prosty przyrząd do uruchomienia procesu elektrolizy. Zgodnie specjalistycznego kierownictwa, wykonane są wyszczególnione водицу.

Proces przygotowania żywej i martwej wody zajmuje bardzo mało czasu. W sumie na to potrzeba 20 minut. To z uwzględnieniem wszystkich przygotowań i późniejszego sprzątania. Warto zauważyć, że obie płynu przygotowują się jednocześnie. Więc wychodzi na to raz dwa warianty włączoną płynu w niezbędnym zakresie.

Uwaga! Nie będziemy opisywać techniki prowadzenia elektrolizy, tak jak nasza strona nosi inną tematyczną ukierunkowanie. Przypominamy, że bez odpowiednich znajomości i przestrzegania bezpieczeństwa takie eksperymenty mogą doprowadzić do wypadków. Dlatego należy się dobrze zastanowić i być bardzo ostrożnym w stosowaniu takich metod! Ważne jest, aby znaleźć pewne źródło, opisujący proces gotowania, lub zaufać profesjonalnemu nadzorowi.

Inne właściwości żywej i martwej wody

W rozmowie o aktywowanych płynach warto zwrócić uwagę także na inne ich właściwości. Tym, którzy interesują się właściwościami żywej i martwej wody, będzie zainteresowany, aby dowiedzieć się kilku faktów.

 1. Przy użyciu żywej wody u człowieka pojawia się pragnienie. To ze względu na skład chemiczny płynu. Pragnienie ugasić musi. Do tego polecam użyć kompoty lub naturalne napoje. Również nadaje się подкисленный herbaty.
 2. Między nabyciem żywej i martwej wody wymaga ścisłej przedział czasu, który nie powinien wynosić mniej niż 2 godziny.
 3. Alkaliczna (na żywo) woda może zawierać biały osad, co jest spowodowane poziomem PH (powyżej 5, zazwyczaj od 7 do 11).
 4. Kwaśny (martwa) woda nosi taką nazwę, z powodu tego, że jest w stanie przerwać funkcjonowanie niektórych mikroorganizmów. Dlatego tę водицу uważają dobrym “antybiotyk”, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.
 5. Martwą wodę często stosuje się w połączeniu z żywą. Częściej ten wariant płynu biorą (zgodnie z zaleceniami) po żywej wody.
 6. Dany wariant cieczy stosuje się wewnętrznie, zewnętrznie, a także używać w domowych celów.
 7. Uważa się, że przy pomocy żywej i martwej wody wyleczyć ponad 50 dolegliwości, a także do osiągnięcia długotrwałego efektu pozytywnego efektu kosmetycznego.

Powyższe wnioski zostały opisane na podstawie cudzego doświadczenia, a także opierają się na badaniach naukowców i zwykłych (ale dociekliwi) umysłów.

O wodzie w przyrodzie i dla organizmu

Oczywiście, zwolenników HLS nie może nie zainteresować taki produkt, jak żywa i martwa woda. Jednak, jeśli wziąć pod uwagę, że dla organizmu korzystne wszystko, co jest naturalne, naturalne, to безусловность potrzeby użycia wody, uzyskanych w sztuczny sposób, nie jest tak prosto. Szkodliwa czy płyn aktywujący? Chyba już nie, niż tak. Ale безусловна czy korzyści z jej stosowania? Tutaj stałe i jednoznacznej odpowiedzi nie ma!

Na pewno nasz organizm składa się z wody w 80 % z wody. I bez tego cudownego płynu, po prostu nie przeżyjemy! Na pewno ważne jest, aby zaspokoić swoje ciało czystą wodą w wystarczającej ilości. Woda sama w sobie nie leczy i ładuje nam potrzebnej energii. Dzisiaj istnieje wiele sposobów wzmocnienia pożądanych cech wody i jej przemiany w prawdziwy eliksir życia. Co wybrać z tego dla siebie myśli każdy samodzielnie. I tylko wyjątkowo można powiedzieć, że nieustannie potrzebujemy zwykłej wodzie!

Z różnymi rodzajami tego płynu spotykamy się codziennie. To woda w przyrodzie (naturalne, sztuczne zbiorniki wodne), opady, sprężyny, odparowanie. Pijemy oczyszczoną, wzmocnioną minerałami wodę. W tym artykule opisano niezwykły sposób, aby uzyskać cieczy użytkowej. Brać go pod uwagę? Może i warto!