Marchew Abaco

Co stanowi unikalny odmiana korzeń

Marchew Abaco f1 należy do podtyp Шантане i słynie z pięknej wydajności i dobrych walorach smakowych. Z 1 m2 okazuje się zebrać do 10 kg jakości warzyw korzeniowych. Wiadomo, że jej, jak i inne warzywa, często zamrozić na zimę: ona ma właściwość zapisywania i kolor, i smak w takich warunkach. Trzeba powiedzieć, że marchew Abaco f1 cieszy się dobrymi opiniami.

Opis marchwi Abaco trzeba zacząć od tego, jak wygląda ta roślina. Wygląd korzeń wyróżnia się atrakcyjnością, dzięki jasno wyrażający pomarańczowy odcień. Jednorodne nie małe owoce, z pewnością wyglądają apetycznie, o długości około 15 cm Roślina osiąga około 60 cm

Opisując odmiana marchwi Abaco, należy powiedzieć, że:

 • potężna i silna, rzadko opadł i prawie nie więdnie;
 • ma zdrową jasny изумрудную kolorystykę;
 • kwiatowy ucieczka na pierwszym roku wegetacji nie obserwuje, bo warunki uprawy nie są korzystne;
 • także warzywa korzeniowe nie jest skłonny do powstawania cętek (альтернариозной) na liściach.
 • Marchewki odpowiedni klimat umiarkowany i wtedy jej zbiorów przekracza 90%. Ta wysoko wydajna odmiana korzeń został wyhodowany przez skrzyżowanie kilka odmian. W tym udawali federacja naukowców-hodowcy. Otrzymany hybryda mocny i nie pęka. Marchew posiada zaokrąglony nosek, co świadczy o słodko-cukrzyca typ.

  Znakomita roślina może być uprawiana i w kraju, i na rolników włości. Jedną z cech marchwi abaco jest jej odporność na zimno. Ona czuje się dobrze, nawet przy — 3 stopnie c. Nasiona korzeń charakteryzują się dobrą zdolność kiełkowania (około 94%). Jest to dobry wskaźnik do marchewki. Nasiona kiełkują szybko i dobrze prawie na 100%.

  Po tym, jak pojawiły się pierwsze sadzonki, uprawa roślin korzeniowych i będzie można zbierać już przez 3.5 miesiąca, więc marchew Abaco f1 jest среднеспелым szczep. Wiadomo, że marchew zawiera karoten, którego w jego składzie liczy nie mniej niż 19 mg. Obecność cukru wystarczająco ważkie (około 9%).

  Jedyną rzeczą, że taka odmiana marchwi Abaco, który zebrał wokół siebie, w większości pozytywne opinie, przyciąga do siebie wszelkiego rodzaju robaki-szkodników. Owady te też nie daleko od zysku soczyste owoce. Ale abaco jest najlepszy szczep, który jest w stanie stawić czoła inwazji pasożytów. Jednak zagrożenie szkodnika dla tych warzyw jest морковная mucha. Po tym, jak złożyła jaja, jej larwy pojawiają się na światło już po 5-15 dni. Przenikają one w owoce, marchewki i zadają im szkody. Taka marchewka staje się do jedzenia nadaje.

  Ważne! Aby pokonać chorobę rośliny, należy dokonać nawozy, przeprowadzić uziemienie. Dodatkowymi chemicznymi skuteczne środki do zniszczenia pasożytów są “Inicjatywy” lub “Землин”.

  Uprawa marchwi

  Uprawa odmiany marchwi abaco zakłada umiarkowany klimat, bez częstych zmian temperatury. Potrzebuje i słońce, i deszcz, i w wystarczających dawkach. W takich warunkach korzenie długo kiełkują i mają wyrazisty smak. Koniec kwietnia lub początek maja znamionuje sadzenia marchewki, jeśli mróz nie są oczekiwane.

  Jeśli prawidłowo i terminowo dbać o nasiona marchwi abaco, to wyniki tylko zachwyci. Średnie plony warzyw wynosi od 440 do 560 dt/ha. W Moskwie została wyróżniona najlepsza wydajność 116,4 t/ha.

  Ziemia do marchewki

  Podkład, który dla warzywo jest uważany za najlepszy, to gliny i piaszczysta. Gleba w skali pH nie powinna być niższa niż 6 (kwaśna), tak jak odmiana Abaco negatywnie na nią reaguje. Lepiej, gdy grunt jest zbliżony do neutralnym środowisku. Jeśli w tym ogrodzie, gdzie będzie rosnąć marchew odmiany Abaco f1, wcześniej zostały obsadzone ogórki, kapusta, a może ziemniaki — taka gleba będzie optymalnym rozwiązaniem.

  Ważne! Przed tym jak obniżyć nasiona w ziemi, trzeba je przygotować. Aby rozpocząć, należy moczyć je w stopionej wody i zawinąć w lnianą ściereczką (lub bawełnianą). W ten sposób zachować nasiona trzy dni. Następnie trzeba wybrać najlepsze z nich.

  Sadzenie marchewki

  Nasiona korzeń posadzone w ziemi, z góry вскопанную. Najlepiej przed tym, jak zrobić ściółki, surowe nasiona wymieszać z przesianej pieca popiołem. To jest potrzebne do tego, aby nasiona zakupione kształt granulek. W takiej postaci będzie łatwiej sadzić w pewnej odległości. Posadzone w ziemi nasiona pokryte ciepłym drobnym kompostem. Ta masa kruche, dlatego trzeba ją wypełnić zjeżdżalnią i утрамбовывать сапкой lub досочкой (jak komu wygodnie). Pozostaje tylko wypełnić przyszłe sadzonki trocinami.

  Biorąc pod uwagę, że noce mogą być zimne, należy naciągnąć na łuku теплоудерживающий materiał. Albo są wykonane z drewna, lub kupić w sklepie. W ten sposób powstaje szklarni, w którym nasiona będą wygodne. Więc będą szybciej rosły. Nie należy zapominać o nawozach: wprowadzać substancje te należy co 3-4 tygodnie.

  Podlewać nasiona marchewki trzeba na zasadzie: wszystko jest dobre z umiarem. To doda to the roots życie, a także od zapobiega wysuszeniu. Zazwyczaj ok marchew abaco raz w tygodniu (lub raz na 10 dni). W przeciwnym razie owoce потрескаются i nie mogą być przechowywane przez długi czas. Jak każdy inny warzywo, marchew tej odmiany potrzebuje pielenie. Jest to związane z tym, aby chwasty nie odbierali u marchwi składniki odżywcze. Wszystkie te wskazówki prowadzą do wysokiej wydajności.

  Przed tym jak mogę dokontać zbiorów, marchew Abaco trzeba podlać ostatni raz. Należy to zrobić w ciągu dwóch tygodni do sprzątania. Jeśli pada, to jest rzeczą oczywistą, że dodatkowa wilgoć korzeni się nie przyda. Pod warunkiem, że marchewka będzie przechowywane przez długi czas, czyścić ją od ziemi w pełni nie jest zalecane. Więc lepiej się utrzyma.

  Opinie

  Sadziłem, że ta odmiana marchewki już 2 lata. Ona nie jest narażona na pękanie, jednak należy zauważyć, że może się to zdarzyć, jeśli nie przeprowadzać równomierne nawadnianie. Warto zauważyć, łatwą do czyszczenia kształt.Na gliniastej glebie mojego fazy dobrym rozwiązaniem jest właśnie odmiana Abaco. Bardzo podoba mi się ze względu na wysokie plony. Warzywa soczyste, nasycone-pomarańczowy kolor. Gotuję z nich pyszne przeciery i soki.Uprawiać tę marchew przyjemność. Zbieram z niej zwykle po dwóch zbiorów, a do tego długo się nie psuje. Polecał tę marchewkę wszystkich znajomych, dopóki nie narzekają.

  W końcu można zauważyć, że marchew odmiany Abaco – dobry wybór dla ogrodnika. Roślina nie jest wymagająca w uprawie, a zawarte w nim składniki odżywcze, korzystnie wpływają na zdrowie.