Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Miód to wyjątkowy produkt, którego właściwości znane były już wiele tysięcy lat temu. Ludzie wiedzieli, jak odzyskać dziki miód już we wczesnej epoce kamiennej, a starożytni Grecy i Rzymianie nie tylko oswajali pszczoły, ale nawet zaczęli publikować wielotomowe prace na temat hodowli owadów latających i dobroczynnych właściwości aromatycznego nektaru.

Udowodniono, że miód pod względem składu chemicznego jest zbliżony do osocza krwi, dlatego produkty pszczelarskie są aktywnie wykorzystywane w medycynie do leczenia i profilaktyki wielu chorób. Kosmetolodzy nie mogą się bez tego obejść, stawiając „płynny bursztyn” w służbie branży kosmetycznej. Miód wchodzi w skład masek, kremów kosmetycznych, kapsułek spalających tłuszcz, znajduje zastosowanie w różnego rodzaju masażach.

Zalety okładu miodowego

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych jest okład miodowy. Dostając się do organizmu przez skórę, miód stymuluje procesy metaboliczne, usuwa toksyny, odżywia nabłonek. Wnikając przez pory dostarcza najcenniejszych pierwiastków śladowych, witamin, minerałów, aminokwasów. Procedura przyczynia się do ogólnego wzrostu odporności. Aplikacje są bardzo skuteczne w walce z nadwagą, pozbywając się „pomarańczowej” skóry, rozstępów.

Okład miodowy antycellulitowy

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Częstym problemem w pozbyciu się zbędnych kilogramów i modelowaniu sylwetki jest cellulit. Lokalne nagromadzenie komórek tłuszczowych w jednej lub drugiej części powoduje nie tylko dyskomfort estetyczny, ale jest szkodliwe dla zdrowia. Mikrokrążenie jest zaburzone w komórkach. Przestają prawidłowo działać, gromadzą tłuszcz, który z kolei gromadzi toksyny, płyny i inne produkty przemiany materii ludzkiego organizmu.

Kosmetolodzy zalecają okłady miodowe jako najskuteczniejszy sposób walki z cellulitem, który można wykonać w domu. Zabieg nie wymaga specjalnego wykształcenia, umiejętności, środków, ale bardzo skutecznie eliminuje problemy z figurą. W rezultacie skóra zmiękcza, normalizuje się krążenie krwi w tkankach, a zbędny płyn zostaje usunięty.

Jak działa procedura

Okład miodowy to zabieg stymulujący. „Skórka pomarańczowa” powstaje w wyniku nagromadzenia się chłonki i krwi w warstwie podskórnej. Będąc naturalnym antyoksydantem, produkt pszczelarski przyspiesza procesy metaboliczne, poprawia stan skóry. Pory zostają oczyszczone, skóra zaczyna oddychać, a retencja płynów stopniowo się zmniejsza. Wchłaniane są aktywne składniki miodu, co ma korzystny wpływ na pracę wszystkich organizmów człowieka.

Miód ma właściwości rozgrzewające, folia nie oddaje ciepła na zewnątrz, tworząc efekt cieplarniany. Uciekając przed przegrzaniem organizm zaczyna spalać podskórną tkankę tłuszczową. Dodatkowe kilogramy znikają, zastępują je dobre zdrowie, doskonały nastrój.

Kosmetolodzy stosują dwa rodzaje:

 • zimne okłady
 • gorące (ciepłe) kompresy

Zimno robi się z miodem w temperaturze pokojowej.

Gorąco przeprowadza się z miodem podgrzanym do mniej niż 40 stopni. Należy pamiętać, że jeśli podgrzejesz go do wyższej temperatury, substancje lecznicze zaczną się rozkładać, a korzyści będą minimalne. Dzięki tej metodzie dzięki wazodylatacji poprawia się krążenie krwi, toksyny i toksyny są intensywniej usuwane przez skórę.

W przypadku cellulitu preferowane są ciepłe okłady. Ale jeśli występują problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi, ryzyko powikłań jest wysokie.

Przebieg procedur

Domowe okłady miodowe na odchudzanie to medyczna procedura kosmetyczna. Każde leczenie uzyskuje pozytywną dynamikę, jeśli jest przeprowadzane w ramach kursu.

Jeden zabieg to za mało, aby pozbyć się cellulitu. Wymaganych jest co najmniej dziesięć sesji w ciągu dwóch do trzech tygodni. Dobrze jest je połączyć z umiarkowaną aktywnością fizyczną, wizytą w saunie lub łaźni.

Przeciwwskazania

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Jak każdy zabieg (w tym kosmetologia), zabiegi z użyciem miodu mają przeciwwskazania:

 • Reakcje alergiczne;
 • Żylaki;
 • Cukrzyca;
 • Nadciśnienie;
 • Grzybicze choroby skóry;
 • Choroby ginekologiczne;
 • Choroby onkologiczne;
 • Choroba zakaźna;
 • Choroby sercowo-naczyniowe;
 • Okres menstruacji;
 • Ciąża i laktacja.

Plusy i minusy okładu miodowego

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Stosowanie okładów z miodu to dość łatwy sposób na utratę wagi i wymodelowanie sylwetki. Jego niewątpliwym plusem jest to, że zabieg można przeprowadzić w domu bez niczyjej pomocy.

Wady – na liście przeciwwskazań. Miód jest silnym alergenem. Przed rozpoczęciem leczenia poddaj się testom na reakcje alergiczne.

Jak zrobić miód w domu

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Zastanawiając się, jak zrobić kompresy miodowe w domu, musisz wiedzieć, że ta procedura obejmuje kilka etapów.

Na etapie przygotowawczym należy najpierw oczyścić i przygotować miejsce, na które zostanie nałożony kompres.

Następnie należy przygotować miód. Pod uwagę brane są również pewne punkty. W przypadku zastosowań na gorąco należy go podgrzać w łaźni wodnej. Jeśli zamierza się stosować dodatki, kompozycję należy przygotować w odpowiednich proporcjach.

Na ciało nakłada się miód lub mieszankę miodu, obszar owija się folią spożywczą. Konieczne jest ciepłe owinięcie tego miejsca. Zajmie to od 40 minut do półtorej godziny. Następnie usuwa się folię, resztki miodu usuwa się ciepłym mokrym ręcznikiem. Lekki masaż wzmocni efekt zabiegu. Po zakończeniu nakłada się środek antycellulitowy lub nawilżający.

Jak wybrać miód

Używany jest tylko miód naturalny, w przeciwnym razie cała procedura będzie bez znaczenia. Odpowiednie są dowolne odmiany (kwiat, kasza gryczana, słodka koniczyna i inne). Istnieje jeden sprawdzony sposób badania jakości nektaru – jod. Dodając kroplę do łyżki produktu, możesz określić jego skład. Dobry miód nie zmieni koloru. Zabarwienie na niebiesko wskazuje na obecność w nim skrobi, syczenie – kreda. Jeśli utworzy się biały osad, posuwaj się za daleko z cukrem.

Jak prawidłowo owinąć folię

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Przed nałożeniem miodu skórę należy pielęgnować. W tym celu odpowiedni jest peeling ciała, peelingi i nałożenie gorącego mokrego ręcznika na obszar problemowy. Po usunięciu pozostałości po szorowaniu nałóż kompozycję i nałóż dwie do trzech warstw folii spożywczej. Nie powinien być zbyt ciasny, ponieważ przepływ krwi może zostać zakłócony, co z kolei może powodować zawroty głowy i nudności.

Przepisy na odchudzanie z miodem

Właściwości produktu naturalnego z powodzeniem wykorzystuje się w miodowych okładach antycellulitowych. Przepisów na ten zabieg kosmetyczny jest wiele.

Klasyczny

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Klasyczny okład miodowy to najprostsza i najpowszechniejsza metoda odchudzania. Nie wymaga dodatkowych komponentów. Miód nakłada się na wcześniej przygotowany obszar skóry. Nie może być zbyt płynny ani bardzo gęsty, musi leżeć w równej warstwie. Na wierzchu nawija się folię spożywczą, nakłada się bandaż rozgrzewający. Okłady na gorąco i na zimno trwają do 1,5 godziny.

Z fusami kawy

Okład miodowo-kawowy działa tonizująco na skórę. Kawa i miód wspomagają procesy metaboliczne. Mieszankę pobiera się w proporcjach od jednego do dwóch (jedna część kawy, dwie części miodu). Aby uzyskać efekt, lepiej użyć zmielonych ziaren kawy. Bardzo przydatne są zarówno zimne, jak i gorące okłady. Czas trwania zabiegu to 1 godzina.

Z musztardą i miodem

Owijanie musztardą i miodem wymaga ostrożności. Jeśli przesadzisz z musztardą w proszku, możesz dostać poważne oparzenia. Do zabiegu należy się wcześniej przygotować. Aby to zrobić, mieszaninę dwóch łyżek musztardy, soku z połowy cytryny, dwóch łyżeczek cukru, pół łyżeczki soli wlewa się codziennie gorącą wodą. Przed aplikacją do kompozycji dodaje się dwie łyżki produktu pszczelego i jedną łyżkę kremu. Miód i musztarda oddziałują na siebie, otwierając pory, zmuszając skórę do oddychania. Jest nasycony tlenem, opuchlizna ustępuje. Aby uniknąć poparzeń, zaleca się, aby takie kompresy były zimne. Czas trwania zabiegu z dobrą tolerancją to 1 godzina.

Z mlekiem

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra stała się satynowa, jak skóra egipskiej królowej Kleopatry, użyj okładów mleczno-miodowych. Każdy rodzaj miodu jest odpowiedni, miesza się go z mlekiem w proporcjach od dwóch do jednego. Czas trwania tej bardzo przyjemnej procedury to 1,5 godziny.

Z solą

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Miód i sól to ulubione składniki zabiegów spa. Lepiej, jeśli sól jest morska. Składniki miesza się w równych częściach. Gorące kompresy są najbardziej skuteczne. Mieszankę delikatnie wcierać ruchami masującymi, po chwili nałożyć folię, przykryć ciepłym kocem. Okład miodowo-solny trwa 1 godzinę.

Cynamon

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Okłady miodowo-cynamonowe są najbardziej korzystne, gdy do mikstury dodasz imbir. Dodaj pół łyżeczki startego imbiru, pół łyżeczki cynamonu do ciepłego produktu pszczelego (dwie łyżki). Dobrze wymieszaj i nałóż kompres. Czas trwania – 1 godzina.

Z gliną

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Okłady miodowo-glinkowe są również bardzo popularne wśród miłośników pięknej skóry. Użyj niebieskiej lub czarnej gliny. Maskę można nakładać na całe ciało. Taką kompozycją dobrze jest owinąć brzuch. Możesz używać zarówno gorących, jak i zimnych okładów. Miód i glinę pobiera się w równych proporcjach, rozcieńcza wodą mineralną. Aplikacja glinki doskonale wygładza rozstępy na skórze. Aby zwiększyć korzyści, możesz upuścić kilka kropli olejków eterycznych. Czas trwania – 1,5 godziny.

Używaj olejków eterycznych

Okład miodowy na odchudzanie: przepisy w domu z miodem, musztardą i solą

Olejki eteryczne nawilżają i odżywiają skórę. Mieszanka dwóch łyżek miodu, jednej łyżki oliwy z oliwek i jednej łyżeczki dowolnego olejku eterycznego nie tylko będzie miało wyraźny efekt antycellulitowy, ale także ogólnie tonizuje całe ciało.

Kosmetolodzy zalecają dodanie pięciu do sześciu kropli olejków cytrusowych do mieszanek do owijania miodu. Dobroczynny wpływ na pracę wszystkich układów organizmu będą też miały oleje z drzew iglastych, jałowca, geranium.

Okłady miodowe to często przyjemny i zawsze przydatny zabieg, jeśli nie ma oczywistych przeciwwskazań. Skorzystaj z nieocenionego daru natury – bądź zdrowy i piękny!

Anna Kowalczyk
Edytor serwisu
Rate author