Jak siać marchew, aby następnie nie pojedynkować

Siew marchwi bez dostępnych narzędzi

Jak siać marchew, aby nie pojedynkować znały jeszcze nasze babcie. Są one używane w prosty i przystępny dla każdego sposób. W wodę wylał się z nich nasiona, wstrząsnąć, aby znajdowały się one we osadów, zatrudnieni roztwór w ustach i wytrysk na ściółki. Metoda nie można nazwać idealnym, ale siewki przy tym były bardziej jednolite.

Ale ludzka pomysłowość i fantazja są nieograniczone. Do dziś powstało wiele metod, za pomocą których marchew wzejdzie дружными rzędami.

Lądowanie щепотью

Ten sposób nie jest nowością, ale przynosi dobre owoce. Był używany w dawnych czasach, nie zapomniano i teraz. Jak siać marchew, aby nie pojedynkować? Okazuje się, że w dołku. Robią je z odległości 10 cm, biorą szczypta marchwi i wlać powoli do każdego dołka. Korzenie kiełkują bukiety, ale dzięki dużej powierzchni między dołkami one nie rosną małe.

Wskazówka! Gdy roślina dorasta, срывайте w pierwszej kolejności największe korzenie, więc u innych roślin będzie więcej wolnej powierzchni i aktywnie trafi do wzrostu.

Siew намоченными i проращенными nasiona

Lądowanie kiełkujących nasion będzie bardziej równomierna, ponieważ są one większe i można je ułożyć w rowku w regularnych odstępach. Metoda nie jest najlepsza, ponieważ osiągnąć 100% wysokiej jakości lądowania trudne.

Przygotowanie odbywa się w następujący sposób:

 • na dwie godziny nasiona погружаем w wodę;
 • rozkładamy na mokrej szmatki i w nią zawinąć;
 • tkanina okresowo nawilżamy;
 • po pojawieniu się bakterii umieszczamy je w lodówce i закаливаем 10 dni;
 • высеваем проросший materiał siewny.
 • Suche nasiona kiełkują długo ze względu na wysoką zawartość olejków eterycznych w powłoce poprzerastane samym dają dając kiełki i plony można uzyskać na 2 tygodnie wcześniej.

  Siew w woreczku

  Istnieje jeszcze jeden oryginalny sposób, który pomoże odpowiedzieć na pytanie: jak sadzić marchew, aby nie pojedynkować. Ale on wymaga od aptece niektórych wysiłku. Kolejność działań jest taka:

 • Po tym jak zacznie topnieć śnieg, kopiemy na działce dołku i układamy w niej nasiona w pościel woreczku, zakopujemy.
 • Stawiamy znak rozpoznawczy na miejsce „pochówku”.
 • Przez 2 tygodnie nasiona wzejdą. Następnie wymieszać je z naturalnego źródła (dużym) piaskiem i разбрасываем w ogródku.
 • Ściółki „закутываем” укрывным przezroczystym materiałem, aby lepiej прогревалась pod słońcem.
 • Tydzień po wschodach przesadzamy je na stałe miejsce.
 • Ostrzeżenie! Siew w torbie – nie bardzo niezawodny sposób, ponieważ nasiona mogą промерзнуть w gruncie lub zginąć podczas przesadzania, tak jak mocno uszkodzony system korzeniowy.

  Siew z piaskiem

  Wystarczy prosty i wygodny sposób, nie wymagający specjalnych manipulacji. Weź 2 łyżki. l nasion pomarańczowy korzeń i wymieszać w wiaderku piasku. Mieszanka смачиваем wodą i высыпаем w wcześniej przygotowane bruzdy. Lekko присыпаем ziemią i regularnie podlewamy. Marchew wzejdzie rzadko, ale będzie różnić się znacznymi rozmiarami.

  Siew marchwi z wykorzystaniem dostępnych narzędzi

  Istnieją specjalne urządzenia produkowane przez przemysł lub utworzone rzemieślniczych produkowane kasetę sposób, które pomagają sadzić marchew, aby nie pojedynkować.

  Sadzenie nasion na клейстер

  Do przygotowania kleju na 1 kalendarz. l mąki bierzemy litr zimnej wody. Skład завариваем na małym ogniu, schłodzić do t=350С i zalewamy gęstą mieszaniną materiał siewny. Po wymieszaniu nasiona równomiernie rozłożone w вязком клейстере.

  Mieszanka cienkim strumieniem выливаем w płytkie rowki w ogródku. Tak nasiona wzejdą równomiernie, przez pewną odległość. Sadzonki uzyskuje дружными, a plon bogaty. Ponadto, клейстер chroni nasiona i małe sadzonki od chorób grzybowych!

  Jak siać marchew za pomocą kleju, aby potem nie pojedynkować, dobrze wyjaśnia poniższy film:

  Naklejka na papier toaletowy

  Aby nie pojedynkować nasiona marchwi, można je sadzić na papierze toaletowym. Sposób, który ma swoje zalety i jest uważany za popularne. Do tego

 • Papier toaletowy pokroić w paski, tak aby odpowiadała wielkości łóżka.
 • Wcześniej przygotowujemy skrobiowy клейстер. W nim można wprowadzić trochę kwasu borowego, aby chronić nasiona przed chorobami.
 • Rozkładamy materiał siewny wzdłuż jednej linii po 2 sztuki na każde 4 zobacz Robić to wygodnie za pomocą wykałaczki.
 • Arkusze papieru toaletowego подсушиваем, rolka w rolki i pozostawiamy na przechowywanie do wiosennego sadzenia.
 • Gdy nadszedł czas, taśmy walcowane na бороздкам, lekko ziemi prisypaya.
 • Siewki wzejdą rzadkie, ale ujednolicone wierszy, które nie trzeba będzie pojedynkować.

  Siew za pomocą specjalnych urządzeń

  Aby zrozumieć, jak najlepiej siać marchew, aby uniknąć trzebieży, weź prostą solniczka z dużymi otworami. Насыпав w niej nasiona, można je stosunkowo równomiernie rozłożyć w ogrodzie.

  Sito do siewu można stworzyć własnymi rękami. Do tego bierzemy plastikową butelkę, obrabiane, w jej dolnej części otwory o takiej średnicy, aby odbywały się nasiona. Dalej postępujemy jak w poprzednim sposobie: równomiernie рассыпаем je w ogródku.

  Jedną z opcji samodzielnego gotowania „solniczki” można obejrzeć na filmie:

  Istnieje i przemysłowa siewnik, który składa się ze zbiornika nasion i pary kół. Przednie koło jest wyposażone w specjalne kolce, aby zrobić rowki w glebie na odpowiednią głębokość. Dolna część zbiornika jest wyposażona w otwór, przez który wlewa nasiona w miarę przemieszczania urządzenia. Gładkie koło kończy lądowanie, wyrównując powierzchnię gleby. Taką siewnik lub inną jej wersję można nabyć w specjalistycznych sklepach.

  Сажалка dla marchwi воронкообразная także pomaga równomiernie rozprowadzić materiał siewny. Jest to okrągły dozownik „z dzióbkiem”. Góry pokryte nasiona i trafiają w rowki znajdujące się wewnątrz urządzenia. Przy drżenie przenoszone z rowka i około równe odległości rozrzucone na powierzchni gleby.

  Wskazówka! Przy tym przyjmowania siewki mogą unosić się gęsto. Ich rozcieńczona w pierwszym tygodniu wzrostu, w przeciwnym razie pędy szybko wyciągnąć i szanse uzyskać duże korzenie, dość szczupła.

  Korzystanie z komórek dla jaj

  Czasami wysiew nasion realizują za pomocą komórek dla jaj. Овощеводы podpowiedzą, jak najlepiej sadzić marchew, aby nie pojedynkować przy użyciu tej technologii.

  Bierzemy dwie papierowe komórki, obliczone na 30 jaj, dla siły wkładamy jeden w drugi. Na ściółki z pomocą komórek, które lekko вдавливаем w glebę, robimy małe otwory (dziury) i umieszczamy w każdego po 2-3 nasiona. Rośliny wzejdą дружными rzędami i zostaną umieszczone równomiernie, co ułatwi pielęgnację i wybawi od trzebieży.

  Дражирование nasion

  Przy tym sposobie siew ułatwione poprzez zwiększenie wielkości ziarna. Дражирование – odbiór ciężka, ale wynik jest warte:

 • замачиваем nasiona w wodzie, usuwamy te, które pojawiają;
 • полновесный materiał siewny замачиваем w kolorze różowym roztworze nadmanganianu potasu na dobę;
 • nasiona wykładamy na ściereczkę i подсушиваем do masa sypka;
 • wymieszać z mąką tak, aby były owiane jej warstwą;
 • wkładamy w nacięcia na łóżka osobno.
 • Mąka używana jako dodatkowy nawóz i nasiona są spożywane z umiarem: są one dobrze widoczne na powierzchni gleby i ich wygodne sortowanie przez pewną odległość.

  Różne opcje, jak siać marchew, aby nie pojedynkować, można zobaczyć na filmie:

  Najczęstsze błędy w trakcie siewu

  Daleko nie wszystkich początkujących aptece obchodzi, czy trzeba będzie potem pojedynkować marchew, dlatego w trakcie lądowania oni popełniają błędy:

 • Siew suche nasiona jak najbardziej prosty i nieskomplikowany sposób. Ale kiełkowania musiał czekać miesiąc, a o ich równomiernym mówić nie trzeba.
 • Niechęć pojedynkować gęste sadzonki warzyw kultury. Marchewki w tym przypadku będzie większy, ale jej wymiary mało prawdopodobne, aby zorganizować ogrodników.
 • Nasiona na taśmie lekko прикапывают, nie uszczelniającą. Podczas wiatru taśma odsłonięte, a nasiona zasychają.
 • Korzystanie z upraw mieszanych, bez uwzględnienia ich zgodności. Nie wszystkie kultury „przyjaźnią się” między sobą.
 • Próba zakład małe siewki do równego podziału na ogródku. Niestety, marchew różni się zły приживаемостью (50/50).
 • Tych błędów można łatwo uniknąć, jeśli dołączyć mały wysiłek i kompetentnie przygotować nasiona do sadzenia. Techniki nie są tak czasochłonne, a wynik nie będzie długo czekać.

  Wybierając optymalny dla ciebie przyjęcie do siewu i z zachowaniem wszystkich zasad opieki, będziesz gwarantowane zabezpieczone wysokim plonem pełnometrażowy warzyw korzeniowych. Wtedy nikt nie będzie sobie zadawać pytanie, jak prawidłowo sadzić marchew, aby jej nie pojedynkować.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author