Wiosenne nawożenie czosnku

Podstawowe wiosenne uzupełniania

Na ogród jesienią wpisuje się materia organiczna lub użyteczne minerały, ale wiosną azotu pozostaje niewiele. Dlatego najpierw ogrodnicy do dokarmiania czosnku koniecznie wykorzystują ten minerał, co przyczynia się do zbioru zielonej masy. Do stworzenia silnego systemu korzeniowego i formowania owoców lub żarówki później stosuje potasu i fosforowe leki. Tylko musi być trzy dokarmiania czosnku wczesną wiosną.

Uwaga! Karmienie влаголюбивого czosnku spędzają koniecznie z nawadnianiem, aby delikatne korzenie rośliny nie parzymy w minerały. Jeśli pogoda jest deszczowa, wystarczy naturalnej wilgoci.

Pierwszy etap

Po topnieje śnieg z ziemi pojawiają się delikatne pióra озимой kultury. Przez 10-15 dni są wyraźnie zwiększa się, czerpiąc dla wzrostu zasilanie z gruntu, ale potrzebują wsparcia.

 • Wczesną wiosną spędzają nawożenie mocznikiem. Hodowane 15-20 g leku w wiadrze z ciepłą (20-30oc) wody.
 • Sadzenie podlewanie, licząc na to, że na każdy metr kwadratowy trzeba wpłacić nie mniej niż 3 l odżywczej mieszanki.
 • Drugi etap

  Wykonując pierwszą wiosenną nawozów, przez dwa tygodnie przystępują do kolejnego etapu. Tym razem roślina wspierają tradycyjne kompleksem mineralnym: leki нитрофоска lub нитроаммофоска. W obu pojazdach zawiera duży procent fosforu wraz z azotem.

 • Dla drugiego wiosennego nawożenia czosnku 60 g нитрофоски lub нитроаммофоски rozpuścić w 10 l wody;
 • Przepływ odżywczej mieszanki 3-4 l na 1 m2.
 • Trzeci etap

  Na początku fazy kształtowania zubkow, że w czasie przypada na koniec maja, czerwiec, spędzają ostatnie nawożenie wiosną, która ma wpływ na główkę, jej zakres i nalałem. Przed zabiegiem przechodzą przez fazy i dokładnie usuwają wszystkie kwiatowy strzałki, aby roślina „pracował” tylko na tworzenie dużych noży. Używają superfosfat.

 • Biorą 60 g preparatu na 10 l wody dla końcowej dokarmiania czosnku wiosną;
 • Granulki superfosfatu powoli się rozpuszczają, dlatego też cały ilość minerału stawiają na dobę w litrowa puszkę z wodą, a następnie mieszaninę hodowane w wiadrze wody;
 • Na 1 m2 wnoszą do 5 l roztworu.
 • Pielęgnacja яровым widokiem

  Potasu i fosforowe leki wnoszą na ogród jesienią. Podczas sadzenia wiosna czosnku wiosną nawozy będą wykorzystywane roślin na początku wzrostu. Następnie obserwuje się naturalne wyczerpanie składników zapasów gruntu, które ogrodnik nadrabia, aby uzyskać dobry plon. Podczas nawożenia jęczmienia ozimego czosnku mocznikiem pszenica jara, jęczmień jary kultura jeszcze tylko sadzi. Dlatego letniego myśli dają preparaty zawierające azot związki później, gdy rośliny rozwiną 3-4 liści o długości od 5 do 7 cm Przygotować taki roztwór, który przeznaczają na 3 l na metr kwadratowy: 1 łyżkę mocznika hodowane w 10 l wody.

  Ogrodnik nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do kwestii, czy nawożenie czosnku wiosną. Jeśli nie chcesz stosować mineralne środki, trzeba dostać nawozy organiczne i się nimi wzbogacić działka z яровыми nasadzeń. Łódź wprowadzeniu składników mieszanki jary kulturze nie różni się od częstotliwości i norm dla roślin ozimych.

  Opcje pomocy technicznej kultury

  Potrójna uzupełnianie czosnku, począwszy od pierwszego wiosennego nawożenia mocznikiem, daje kulturze dobry początek. Schemat dodatkowego zasilania roślin każdy hodowca zmienia po swojemu, wybierając różne sposoby, w jaki nawóz pasz czosnek wiosną.

  Uwaga! Nie można używać razem organiczne i zawierające azot związki leki w dużych ilościach. Spowoduje to przyrost zielonej masy kosztem wydajności.

  Naturalne środki

  Z punktu widzenia ekologii który pozyskiwany produktu, organiczne nawożenie czosnku wiosną i latem najlepsze. Teraz dziewanny i odchody w postaci przetworzonej są sprzedawane w sklepach.

  Dziewanny

  Tradycyjnie obornik należy wpłacić na łóżka jesienią. Wiosną i latem przygotowują specjalny napar. Nawozy organiczne do czosnku korzystają z wiosną jako pierwsze uzupełniania, bo to bogate źródło azotu.

 • Świeży obornik wrzucane do pojemnika, zalać wodą w proporcji 1:5 i pokryte gęstym materiałem;
 • Od czasu do czasu pojemność приоткрывают i помешивают zawartość;
 • Później 2 tygodnie możliwa jest nawożenie czosnku wiosną po zakończeniu procesu fermentacji;
 • Otrzymany dziewanny rozcieńczony ciepłą wodą, trzymając się proporcji 1:10. Do 10 litrów wody dodać 1 l mieszanki;
 • Na 1 m2 działki używają wiadro wartościowego nawozu organicznego do czosnku.
 • Ptasie odchody

  Ten rodzaj materii organicznej najlepiej wprowadzać pod перекопку fazy jesienią. Na 1 m2 wlać 200-250 g kurzego łajna. Wiosenną energię nie zawsze polecają. Ogrodnicy ostrzegają o zmianie smaku produktu w przypadku dokarmiania czosnku wiosną kurczaka odchodami.

  Tymczasem opracowane normy korzystania z ptasich odchodów na wiosnę i lato. W nim zawiera do 2% azotu, a także fosfor i potas w dostępnej dla roślin.

 • W 10 l wody hodowane 500 g odchodów i wymieszać do rozpuszczenia;
 • Do nawożenia pod czosnek wiosną mieszanka rozcieńczony ciepłą wodą w proporcji 1:15;
 • Na 1 m2 zużywają na 1 l wody uzupełniającej, wylewając pod korzeń.
 • Ważne! Dla wzbogacenia gleby w ogrodzie obornik stosuje się raz na trzy lata, bo to trwałe narzędzie.

  Drewniany popiół

  Nawożenie czosnku wiosną popiołem nie tylko daje niezbędne minerały, ale i chroni rośliny przed gruntowych szkodników. Jej wlewa się podczas lądowania, pod łodygi i rozpuszczone na drugi wsparcia.

 • Hodowane 100-200 g popiołu na 10 l wody;
 • Zalać w rowki lub pod korzeń.
 • Przed wyjaśnianiem, dlaczego пожелтел czosnek wiosną, w pielęgnacja zawiera nawożenie popiołem, a jeszcze odkurzone roślin.

  Mineralne preparaty

  Przeprowadza top czosnku wczesną wiosną różnymi nawozami mineralnymi.

 • Dla aktywnego wzrostu piór wiosną stosuje się nawozów czosnku saletrą: 20-25 g na 1 m2;
 • Latem w 10 l rozpuścić 30 g mocznika i potasu chlorek, орошая mieszaniną łóżka przed wieczornym podlewania.
 • Do nawożenia dolistnego czosnku wiosną wykorzystują wszelkie preparaty mineralne, a także popiół, drożdże lub amoniak.

  Ostrzeżenie! Chlorek potasu używają tylko na ciężkich glebach. Na luźnych, lekkich trzeba wprowadzać siarczan potasu.

  Z doświadczeń ludzi

  Popularne dokarmiania czosnku wiosną środków ludowych.

  Amoniak

  Stosowanie amoniaku wzbogaca rośliny w azot i jednocześnie niszczy gruntowych i zielonych szkodników.

 • Nawożenie czosnku wiosną amoniakiem używają w увлажненному gruntu: 50 ml farmacji preparatu rozpuścić w 10 l wody;
 • Roztwór będzie dłużej na liściach, jeśli dodać mydło. Kawałek mydła naciera na tarce i wrzucić do gorącej wody, mieszając. Roztwór wlewa się do wody do przetwarzania, dodać amoniak i podlewać teraz, aby gaz nie wyparował.
 • Z amoniakiem pracują w masce. Czosnku dają takie nawożenie wiosną, gdy żółkną liście, przez co 10 dni.

  Drożdże

  Ten kulinarny produkt nie jest właściwie nawozem. Grzyby drożdży kształtują gleby, aktywizują dobre bakterie, które intensywniej recyklingu organicznego. Rośliny pochodzą azot i potas, i szybko się rozwijają.

 • Do dokarmiania czosnku wiosną drożdży rozpuszczone w ciepłej wodzie 10 g produktu z 5 łyżkami cukru;
 • Mieszanka wędruje 2 godziny. Następnie hodowane z 10 l wody i wlewa się pod korzeń.
 • Można również dodać 500 g kurzego łajna i popiołu drzewnego.

  Roślina z wdzięcznością reaguje na każdą kompetentną obsługę. Tworząc dobre warunki, otrzymujemy obfite żniwo.

  Opinie

  Ściółki zawsze nawozić mocznikiem. Dwa razy daję wsparcie w maju i w czerwcu. Letnią czasami spędzam jak внекорневую. Zęby dobrze nabrzmiałe, zielone liście.Wolę naturalne substancje. Jesienią na ogród rozkładają obornik. Запаханный, on pereprevaet. W maju, czerwcu, prawie zawsze używam jesion. A tylko końcówki piór żółkną, podlewania drożdży.Przyzwyczajony do zapłodnienia kulturę w kwietniu, maju saletrą. Stare, sprawdzone narzędzie. Pióra i cała roślina dobrze idzie wzrost. A następnie rośliny pomaga drewna popiół.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author