użyteczne właściwości głogu dla mężczyzn

Przydatne właściwości głogu dla męskiego ciała

Warto zwrócić uwagę na tych, którzy lubią ziołolecznictwo i poszukują wyjątkowych właściwości leczniczych w egzotycznych ziołach i roślinach, które najskuteczniej wykorzystują liście, kwiaty i owoce roślin wokół nas. Jednym z nich jest kłujący głóg.

Można go znaleźć w prawie każdym ogrodzie frontowym, zarówno na wsi, jak iw mieście. Jest często używany jako żywopłot, rzadko pamiętając o swoich właściwościach leczniczych. Zalecamy bliższe przyjrzenie się temu niewielkiemu drzewku z fioletowo-brązowymi gałęziami, które mają grube, proste i długie ciernie.

Skład chemiczno-witaminowy głogu

Wszystkie części głogu mają złożony i zróżnicowany skład substancji przydatnych dla organizmu człowieka. Przede wszystkim są to pierwiastki śladowe, których wpływ na zdrowie człowieka jest nieoceniony:

 1. Żelazo – zapewnia procesy hematopoezy, wpływa na układ odpornościowy;
 2. Miedź – zapewnia optymalny skład krwi, jest obecna w wielu enzymach;
 3. Cynk – ważny dla funkcjonowania prostaty, syntezy testosteronu i hormonu wzrostu, pomaga w rozkładzie alkoholu w organizmie;
 4. Mangan – normalizuje pracę gruczołów dokrewnych, które są odpowiedzialne za reprodukcję płynu nasiennego;
 5. Magnez – wspomaga funkcje układu nerwowego i sercowo-naczyniowego;
 6. Potas – skurcz mięśnia sercowego zależy bezpośrednio od jego obecności, a także stężenia rozpuszczonych cząstek we krwi;
 7. Wapń – gwarantuje dobre zdrowie przy zachowaniu równowagi w składzie tkanki mięśniowej i kostnej, zapewniającej przebieg procesów metabolicznych.

Ale w dużych ilościach w składzie kwasów organicznych głogu, w tym rzadkich:

 • cytrynowy;
 • winowy;
 • crategus;
 • ursolic;
 • chlorogeniczny;
 • oleanolic;
 • kawiarnia.

To właśnie obecność tak rzadkich związków organicznych tworzy obraz panaceum na głóg.

Głóg jest bogaty w węglowodany, glukozydy flawonów, fitosterole, garbniki i ekstrakty. Są olejki eteryczne, fitoncydy, a nawet okonakintin (substytut chininy). Są też witaminy – A, C, E i K.

Właściwości głogu dla organizmu mężczyzny

Obecność tak bogatego składu substancji biologicznie czynnych, witamin, mikroelementów w głogu nadaje mu właściwości, które z powodzeniem wykorzystuje się do różnych celów. Znajduje zastosowanie w kuchni, kosmetologii, w leczeniu wielu schorzeń i zapobieganiu chorobom.

Interesuje nas lecznicza moc wpływająca na zdrowie mężczyzn oraz zdolność preparatów głogowych do rozwiązywania specyficznie męskich problemów: impotencji i bezpłodności.

Co jest przydatne

Wśród mężczyzn są natury pobudliwej emocjonalnie, niezdolnej do panowania nad sobą, skłonnej do wybuchów gniewu. Tak więc ludzie typu „krzemienia”, siłą woli, powstrzymując wybuchy emocjonalne, i obaj przydadzą się do używania narkotyków z głogu.

Zadbają o przywrócenie rytmu serca zaburzonego wybuchem emocjonalnym, zapewnią pracę serca, wzmocnią mięsień sercowy.

Każdy rodzaj stresu, który spowodował przepracowanie człowieka, który jest skłonny do wyolbrzymiania swoich możliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, jest eliminowany po zastosowaniu środka głogowego.

Rzadki mężczyzna odmówi tłustych, mięsnych, smażonych potraw. Mężczyźni mają własne wyobrażenie o korzyściach płynących z tego, co jedzą. To właśnie ta pozycja u większości mężczyzn w zakresie odżywiania nieuchronnie prowadzi do zaburzeń metabolicznych i stwierdzenia w analizie krwi obecności podwyższonej zawartości cholesterolu.

Głóg będzie dobrze służył Twojemu organizmowi normalizując skład krwi, eliminując ryzyko odkładania się płytki cholesterolowej w naczyniach. Występowanie ciągnącego bólu w jamie brzusznej po spożyciu tego samego tłustego pokarmu może sygnalizować problemy z trzustką, której praca pogarsza się z wiekiem.

Preparat z głogu w tym przypadku pomoże poprawić samopoczucie, wspomagając trzustkę w syntezie enzymów niezbędnych do przyswajania strawionego pokarmu.

Spadek aktywności nawykowej, nieprzyjemne objawy drętwienia kończyn mogą być zarówno wynikiem stresu, jak i braku aktywności fizycznej. Herbata z kwiatów głogu wspomoże Cię, orzeźwi, złagodzi bolesne doznania.

Nie ma takiego mężczyzny, który nie martwiłby się nagłą powolnością erekcji. Powód może być dowolny, ale lekarz pomoże ci to rozgryźć. Ale preparat z głogu pomoże przywrócić jego potencjał, jeśli przyczyna jest nieistotna, aw dalszym leczeniu powstałej dysfunkcji może być dobrym dodatkiem.

Możliwe szkody i przeciwwskazania

Jak każda substancja, głóg, wraz z pozytywnym wpływem na organizm jako całość, może w niektórych przypadkach być szkodliwy. Tutaj, podobnie jak w innych przypadkach, ważna jest dawka, skład i obecność chorób, w których stosowanie preparatów głogu ma negatywny wpływ lub wręcz zagraża życiu.

Unikaj używania narkotyków powinno:

 • w przypadku przewlekłego niskiego ciśnienia krwi i niskiego tętna;
 • z urazami głowy, wstrząsami i chorobami mózgu;
 • z zaostrzeniem chorób wątroby, żołądka i gruczołów dokrewnych;
 • z alergią na głóg;
 • podczas prowadzenia samochodu oraz w innych przypadkach wymagających skrupulatności.

Uwaga! Dzienna dawka dorosłego mężczyzny to 100 g. surowce lecznicze.

Jeśli często przyjmujesz preparaty głogu, niezależnie od dziennej dawki, możesz dostać choroby serca, możesz spotkać się ze zmianami tętna i skokami ciśnienia.

Ważny! Pamiętaj, że preparaty głogowe nie leczą impotencji, a jedynie wzmacniają układ nerwowy, normalizują reakcje emocjonalne i przywracają libido. W sprawie leczenia skontaktuj się z lekarzem.

Funkcje aplikacji

Każda roślina obdarzona właściwościami leczniczymi jest rzadko stosowana do leczenia w czystej postaci. Każdy ma swoje osobliwości zastosowania, głóg nie jest wyjątkiem.

Napar

Najpopularniejszym sposobem użycia głogu jest napar. Z jego pomocą leczy się dolegliwości serca. Do gotowania weź owoce rośliny. Suszone surowce są kruszone. Jedną łyżkę stołową wlewa się do szklanki wrzącej wody, parzy i wypija 3 razy po 100 ml.

Napar do leczenia zapalenia gruczołu krokowego przygotowuje się z mieszanki, do której używa się 10 części suszonych jagód dzikiej róży i głogu, naturalnie siekanych, 5 części pnącza błotnego, 4 części kwiatów rumianku, 3 części liści brzozy i borówki brusznicy, słodka koniczyna i Wintergreen w dwóch częściach, korzenie rdestu i mniszka lekarskiego pojedynczo.

Mieszaninę miesza się i do przygotowania 2 łyżek. l. zalać pół litra wrzącej wody. Wytrzymaj infuzję przez osiem godzin. Powstały napój jest filtrowany i podgrzewany w ćwierć szklanki do 8 razy dziennie.

Uwaga! Nie pij naparu na pusty żołądek, może wywołać nudności.

Weź infuzję przez miesiąc, a następnie zrób dwutygodniową przerwę. Wyniki wpłyną nie wcześniej niż sześć miesięcy od przyjęcia.

Wywar

Powolna erekcja, osłabienie seksualne i zmniejszone pożądanie mogą być konsekwencjami stresu lub napięcia nerwowego. W takich przypadkach bulion będzie miał działanie regenerujące. Przygotowuje się go z jednej łyżki posiekanych suszonych owoców głogu, napełnia 300 ml wrzącej wody i gotuje na wolnym ogniu przez pół godziny. Schłodzony i odcedzony bulion przyjmuje się w ćwierć szklanki przed każdym posiłkiem przez nie więcej niż miesiąc.

Ważny! Podczas przyjmowania preparatów głogowych przerwy są wymagane po miesiącu stosowania.

Kiedy mieszkasz w wiejskim domu, a w pobliżu są liczne krzewy jagodowe i drzewa owocowe, trudno nie zrobić sobie pachnącego napoju herbacianego z ich liści.

Napój herbaciany z liści i kwiatów głogu to doskonały tonik o specyficznym smaku i aromacie. Najważniejsze, aby nie nadużywać tej herbaty, używając jej do normalizacji czynności serca. Przepisów na takie napoje jest wiele.

Jedna łyżka mieszanki suszonych kwiatów i liści głogu na szklankę wrzącej wody parzy się przez pięć minut i doskonale pije z miodem i dżemem. Do zaparzania można również użyć świeżych liści, wystarczą 2-3 sztuki. Metoda parzenia jest taka sama.

Jest inna technika. Garść suszonych jagód wlewa się do litrowego termosu, zalewając wrzącą wodą, zużywaną po dziesięciu godzinach infuzji. Picie takiej herbaty często nie jest zalecane i tylko pół szklanki.

Nastój

Istnieje wiele sposobów przygotowania nalewek, a także przepisów. Można go przygotować z czystego rektyfikowanego alkoholu medycznego, 70% destylatu, wódki, a nawet wina gronowego.

Aby nie doradzać licznym miłośnikom różnych nalewek, nie wszystkie z nich nadają się do leczenia. Aby uniknąć pokusy zagłębienia się w temat tworzenia nalewek, skupimy się na tych, które są omówione w temacie artykułu.

Do przygotowania nalewki stosuje się głóg różnych odmian i gatunków, ale odpowiedni jest tylko głóg kłujący , którego skład jest dobrze zbadany, a właściwości działania na organizm są znane w aplikacji.

Nalewka jest używana zarówno do celów leczniczych, jak i do zapobiegania chorobom, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, ale w dawkach nieprzekraczających 20 ml, jeśli nalewka jest sporządzona z alkoholem, i 50 ml, jeśli jest zrobiona z wódki, za jednym razem .

Uwaga! To norma, nie więcej niż trzy razy dziennie i dopiero po posiłku rozpuszczenie w wodzie jest obowiązkowe. Wniosek jeden miesiąc.

W takim przypadku uzyskasz oczekiwany efekt. Czy to normalizacja potencji, przywrócenie układu nerwowego po wybuchu emocji, stymulacja dopływu krwi do genitaliów.

Lepiej jest używać alkoholu jako destylatu, bimbru o wysokiej czystości, nadaje się do procentu 70% alkoholu. Pokruszone suszone owoce i kwiaty w stosunku jeden do jednego wlewa się do 500 ml. destylować, nalegać w ciemnym miejscu przez dwa tygodnie, codziennie wstrząsając. Powstałą nalewkę należy przefiltrować, przelać do ciemnej szklanej butelki, szczelnie zakorkować i przechowywać w chłodnym miejscu.

Ważny! Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania lub zakupu bimberu od sprawdzonego sprzedawcy, użyj 70% alkoholu.

Owoce głogu trudno nazwać soczystymi, z tego powodu sok będzie musiał być ekstrahowany przy użyciu następującej technologii. Weź 500 g świeżych owoców, po pozbyciu się niedojrzałych, zniszczonych, zgniłych. Dokładnie spłucz pod bieżącą wodą, zmiel blenderem, dodaj 100 ml. wodę i załaduj do sokowirówki.

Weź powstały sok rozcieńczony wodą 1: 1, trzy razy dziennie, 1 łyżka stołowa. Produkt pozytywnie wpływa na potencję.

Jak uratować głóg

Bezpieczeństwo owoców głogu i ich właściwości lecznicze zależą bezpośrednio od tego, kiedy i jak je zbierasz. Najlepszy czas na to jest suchy i jasny dzień późną jesienią. Nie trać czasu i od razu przystąp do przetwarzania zebranych owoców.

Najlepszymi metodami przechowywania, które pozwalają nie utracić właściwości leczniczych przez długi czas, są zamrażanie i suszenie.

Lodowe „jabłka”

Ta metoda przechowywania nazywana jest lodowymi „jabłkami”. Zapewnia zachowanie leczniczych właściwości owoców nawet przez rok. Przez całą zimę będziesz mieć pod ręką świeże owoce, które można wykorzystać do dowolnego celu, przede wszystkim do sporządzania leków.

Owoce muszą być wstępnie przygotowane, czyste i suche. Układa się je w jednej warstwie na palecie i umieszcza w komorze o temperaturze -30 stopni, poddając je szokowemu zamrażaniu. Po zamrożeniu owoce można je pakować w saszetki i przechowywać w pojemnikach do przechowywania w komorze o temperaturze poniżej zera.

Proszek roślinny

Suszenie to najbezpieczniejszy sposób przygotowania owoców do długotrwałego przechowywania. W tej formie mogą być przechowywane nawet przez cztery lata bez utraty właściwości leczniczych. Suszone owoce w temperaturze do 70 stopni delikatnie mieszając i przewietrzając piekarnik. Wysuszony produkt przechowywać w papierowych torebkach, kartonach lub płóciennych torbach.

Dalsze wykorzystanie suszu odbywa się w postaci proszków, co może być powodem, dla którego metoda ma swoją nazwę. Trudno go przechowywać w postaci proszku, ale jest to możliwe.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby zmielić wszystkie owoce na mąkę, a następnie zapakować je w worki filtracyjne z potrzebną dawką, to w przyszłości uchroni Cię to przed mieleniem w wymaganej ilości. Ponadto podczas korzystania z tej technologii nie będzie potrzeby filtrowania naparów i wywarów.

Worki filtracyjne można kupić w wyspecjalizowanych sklepach w wymaganej ilości i wymaganych wymiarach. Same torby są przechowywane w ten sam sposób, w jaki przechowujesz herbatę wyprodukowaną przez przemysł przy użyciu tej samej technologii.

Chleb bojarski

Ten podtytuł nie otrzymał takiej nazwy przez przypadek. Opowiemy w nim, jak nasi przodkowie w dawnych czasach piekli pyszny i pachnący chleb o zapachu owoców, używając sproszkowanych owoców głogu.

Potrzebujesz dobrej mąki, mąki do pieczenia z dużą zawartością glutenu. Z60g. taką mąkę miesza się z trzema łyżkami proszku głogowego i 10 g soli. Od 280 ml. Weź trochę ciepłej wody, niezbędnej do ugniatania, aby rozpuścić 6 g suchych drożdży.

Mąkę należy nasycić powietrzem przez przesiewanie, zrobić mały krater na wierzchu mąki i wlać do niego wodę i luźne drożdże. Mieszaj, aż cała mąka zostanie wchłonięta przez ciasto, a samo ciasto przestanie przyklejać się do dłoni. Zgnieć kilka razy, ciągnąc i składając. Uformuj kulkę i umieść na blasze do pieczenia. Teraz ciasto należy odstawić w ciepłe miejsce.

Piekarnik stanie się dla Ciebie takim miejscem, w którym na dnie należy postawić pojemnik z wrzącą wodą, a arkusz z ciastem ułożyć wyżej. Parowanie wody wytworzy niezbędne ciepło przy 30 stopniach i wilgotności, aby ciasto wyrosło w ciągu 15 minut.

Podwojoną bryłę ciasta ugniatamy nadając jej kształt bochenka i kładziemy na blasze posypanej mąką. Piec w temperaturze 200 stopni przez 40 minut. Gotowość można sprawdzić cienkim drewnianym patyczkiem, jeśli ciasto się do niego nie przyklei, to chleb jest gotowy. Możesz go wyjąć i pozostawić na prześcieradle do ostygnięcia, przykrywając czystym ręcznikiem.

Preparaty apteczne z głogiem

Ku radości konsumenta przemysł farmaceutyczny od dawna opanował produkcję leków z wykorzystaniem głogu. Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania leku, to w aptece na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt.

Najpopularniejsze leki w sprzedaży:

 • Nalewka na alkohol 70%, opakowanie 25 ml, 100 ml;
 • Hawthorn – tabletki do resorpcji, różne opakowania;
 • Premia głogowa – kapsułki 350 mg 40 szt.;
 • Głóg aktywny kardio – 40 tabletek;
 • Hawthorn Forte – 30 kapsułek;
 • Doppelgerz aktywo Cardio Hawthorn Potas + Magnez – kapsułki 60 szt .;
 • Syrop głogowy z dziką różą – 250 ml;
 • Syrop Głogowy Z Aronią – 250 ml;
 • Bioaktywny kompleks Neovitel z głogiem – 90 kapsułek;
 • Ginkgo Biloba z Głogiem – 40 tabletek;
 • Nature’s Sunshine Hawthorn Plus – 100 kapsułek 560 mg;

Pozostaje dodać, że możliwości zastosowania preparatów głogowych są bardzo szerokie. Wybór należy oczywiście do Ciebie, aby samodzielnie przygotować mikstury lecznicze lub zakupić je bez problemu w aptece.

Ważny! Nie zapomnij zwrócić uwagi przy zakupie gotowych formularzy, kiedy, gdzie i przez kogo zostały wyprodukowane oraz czy posiadają odpowiedni certyfikat.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author