Ludowe dokarmiania do ogórków

Substancje niezbędne do wzrostu ogórków

Ogórek rośnie dobrze w określonych warunkach. Przede wszystkim uwielbia:

 • brak przeciągów;
 • zwiększoną wilgotność;
 • częste podlewanie ciepłą wodą;
 • temperaturę powietrza od +20 ° c, podłoża od +15 ° c;
 • nawozy organiczne.
 • W różnych fazach rozwoju rośliny należy różne rodzaje mikroelementów. W fazie aktywnego wzrostu potrzebny jest azot. Pomaga rozwijać gałęzi i liści. Dla edukacji dużej ilości jajników i ich zapylania wymaga potas i fosfor. Kiedy pojawiły się małe ogórki, to dla ich szybkiego wzrostu znowu potrzebny jest azot.

  Brak określonych substancji wpływa nie tylko na jakość owoców, ale i wyglądzie liści. Niedobór potasu towarzyszy желтизной na końcówkach liści. Niedobór azotu sprawia, że liście są jaśniejsze, barwa jednolita na całym arkuszu. Z braku boru i fosforu arkusz wysycha i staje się zardzewiałym. Niedobór magnezu towarzyszy желтизной między żyłkami liści. Niedobór manganu i wapnia sprawia, że liście są cętkowane.

  Na walory smakowe wpływa obecność mikroelementów. Огурцам potrzebny jest magnez, fosfor, bor i inne elementy. Nawożenie należy przeprowadzać nie częściej niż 1 raz w tygodniu.

  Do zasilania roślin najlepiej stosować nawozy organiczne, nie tworzą one ph w glebie i lepiej przyswajalne przez rośliny. Dlatego dużą popularnością cieszą się naturalne środki do nawożenia ogórków.

  Rodzaje nawożenia dla ogórków

  Ogórek, najedzony, niezbędne substancje, lepiej rośnie i daje większy plon. Pozwala to poprawić walory smakowe i wygląd owoców. Ponadto, najedzony, roślina jest odporna na choroby, szkodniki i innych negatywnych czynników. „Karmić” ogórki na różne sposoby. Istnieją 2 główne metody: korzeń i dolistne dokarmianie.

  Główny nawożenie można zrobić w przypadku rozwiniętego systemu korzeniowego rośliny. Dzieje się to w czasie upałów, wysokiej wilgotności. Rozsiewanie nawozu najlepiej po obfitego podlewania lub dobrego deszczu. Zabieg najlepiej wykonać wieczorem lub w pochmurny dzień.

  Внекорневую nawożenie powinno odbywać się w warunkach słabego rozwoju korzeni. W tym przypadku dokonane składników odżywczych przez ziemię po prostu nie trafią roślin. Dolistne dokarmianie odbywa się słaby roztwór za pomocą spryskiwacza. Rozsiewanie nawozu należy małymi porcjami. Im więcej roztworu pozostaje na liście, tym więcej składników odżywczych dostanie się do wnętrza rośliny.

  Rozsiewanie nawozu należy w określonym czasie. Pierwszy występuje w ciągu 2 tygodni po wschodach. Drugi okres, kiedy należy wprowadzać nawozy, następuje w trakcie kwitnienia roślin. Trzeci okres – to czas owocowania. Aby przedłużyć okres kwitnienia i wzrostu ogórków, należy wprowadzić jeszcze jeden opatrunek.

  Wskazówka! Jeśli ogórki czuje się dobrze, dają dobre plony, to wprowadzać duże ilości nawozów nie trzeba.

  Nawożenie ogórka na zamkniętym terenie

  Przepisy do nawożenia ogórków w szklarni środków ludowych istnieje kilka. Roślina musi otrzymywać substancje niezbędne dla dobrego owocowania. Brak substancji odbija się na wyglądzie i smaku owoców.

  Korzystanie z popiołu

  Popiół – bardzo cenny składnik, z odżywczej punktu widzenia. W zależności od tego, jaki produkt został spalony, taki skład mikroelementów zawiera w popiele. Popiół z drzew liściastych zawiera duże ilości wapnia. Popiół z letnich traw i słomy jest bogata w potas i fosfor.

  Karmić ogórki popiołem można na 2 sposoby:

 • Napar z popiołu przygotowują w ciągu tygodnia z obliczeń 3 łyżki na litr wody;
 • Posypka korzeni suchej popiołem odbywa się z obliczania 2 łyżki. l na 1 korzeń.
 • Przeprowadzić nawożenie popiołem można do 6 razy na sezon letni. W okresie sadzenia sadzonek w szklarni można dodać kilka łyżek nawóz do dołka.

  Obornik

  Do tego przygotować roztwór nawozu kurzego łajna i wody w stosunku 1 do 20. Roztwór należy kładą nacisk w ciągu kilku godzin, okresowo mieszając od czasu do czasu.

  Wprowadzić roztwór kurzego łajna można i w okresie wzrostu rośliny (przed pojawieniem się kwiatów i jajników). Podlewać drzewko za pół litra naparu. Wprowadzać obornik można tylko 3 razy.

  Napar z wywarze z łupin

  Do przygotowania nalewki z wywarze z łupin używają 50g wywarze z łupin i 5 litrów wody. Łuski twierdzą w ciągu 4-5 dni.

  Po przefiltrować i wlać zwykły sposób. Napar z wywarze z łupin można spryskać liście i pędy ogórków. To będzie dodatkową ochroną przed chorobami i szkodnikami.

  Zielony wywar

  Najbardziej dostępny i skuteczny jest napar ze świeżej trawy. Do jego przygotowania używa tylko liście, korzenie i nasiona lepiej usunąć. Pojemność do kolby wypełnione w 70% trawą i zalać wodą.

  Wywar powinien przygotować się około 2 tygodni. Otrzymany roztwór rozcieńczono wodą z obliczeń 1l wywaru na wiadro wody i podlewać ogórki.

  Nawożenie ogórka otwartego gruntu

  Skutecznych receptur do nawożenia ogórków w gruncie ludowymi sposobami istnieje również duża liczba.

  Napar z drożdży

  Aby uzyskać odżywki dla ogórków stosują surowe drożdże. Paczkę drożdży rozpuścić w 10 litrach wody i nalegać 3 dni. Wprowadzać to nawóz można tylko zwykłego podlewania i w ciepłe dni.

  Na jeden korzeń zużywa około pół litra naparu. Korzystanie z tej metody można tylko 3 razy za cały sezon wzrostu ogórków.

  Napar z chleba

  Przygotować wywar z chleba do nawożenia ogórków można na 2 sposoby. W pierwszym przypadku wykorzystują świeże miękki chleb. Bułkę namoczyć w wodzie na noc. Po dokładnie wyrabia ciasto masę i dodać 10 ml jodu. Litr takiego narzędzia rozcieńcza się wiadrem wody i spryskać roślinę w postaci dokarmiania dolistnego.

  Drugi sposób polega na przygotowaniu nawóz do głównego zasilania. W tym przypadku wykorzystywane są nieczułe skórki. Je również umieścić w wiadrze z wodą i nalegać w ciepłym miejscu na tydzień. Do podlewania 1 l nalewki rozcieńczyć 3 l wody i wlać zwykły sposób.

  Polać ogórki śladach napar zaczynają się wraz z pojawieniem się jajniki. Dodać nawóz można z przerwą w 5 dni.

  Napar z dziewanny

  Dziewanny zawiera dużą ilość składników odżywczych, niezbędnych огурцам. Aby rośliny się podobało to nawóz. Należy pozbyć się kwasu moczowego. Do tego dziewanny hodowane w wodzie i dają mam czasu fermentacji. Na to trzeba 4-5 dni. Napar przygotowany w następujący sposób: 10 kg dziewanny zalać 40 l wody, przykryć pokrywką i pozostawić w ciepłym miejscu.

  Napar należy codziennie mieszać. Gdy wywar jest gotowy, należy go jeszcze raz złamać, aby nie poparzyć delikatną system korzeniowy ogórka. Litr naparu hodowane 10 l wody. Polać ogórki wokół korzenia raz na 2 tygodnie.

  Napar z pokrzywy

  Pokrzywy nie lubią za swoje szczypią „właściwości”. W rzeczywistości pokrzywa jest bogata w dużą ilość witamin i mikroelementów. Napar z pokrzywy pomaga саженцам ogórków rozwijać bogate i smaczne plony. Napar z pokrzywy lepiej „gotować” w plastikowym opakowaniu, więc zapisać rośliny przed szkodliwym utlenianiem z metalem. W wiadro do połowy lozko posiekaną szczyty pokrzywy i zalać wodą.

  Naczynie przykryć pokrywką i pozostawić w ciepłym miejscu na kilka dni. Gdy proces fermentacji został zakończony, można go użyć do zasilania. Napar rozpuszcza się z wodą i polać ogórki.

  Wnioski

  Nawożenie ogórka z pomocą ludowych receptur pomoże zwiększyć plony, wzmocnić system odpornościowy rośliny, poprawić walory smakowe owoców. Do nawożenia ogórków środków ludowych istnieje wiele leków i recept. Każdy hodowca może wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni przepis. Ludowe nawozy pozwalają znacznie zaoszczędzić budżet. Po takim przejedzeniu roślina w ten sposób i skrzywdzić nie da.

  Biorąc pod uwagę fazy wzrostu rośliny, należy wprowadzać różne skład elementów dokarmiania. Ogórki potrzebują siarczan potasu, azotu, fosforu i mikroelementy. Dzięki regularnemu rozsiewaniu nawozów dostaniesz wysoki i bardzo smaczne plony ogórków.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author