Odmiany wysokich pomidorów w uprawach polowych

Cechy wysokich pomidorów

Pomidory tego typu otwartego gruntu są nieograniczone w rozwoju i zwiększaniu zieleni nie szerokość i wysokość. Mogą osiągać wysokość od 1,5 m do 4. Wzrost ustaje dopiero po tym, jak u nich отщипнут szczyt. Ale odbywa się to bliżej do jesieni, kiedy staje się jasne, że nowe pomidory powstać już nie zdążą. Wzrost zieleni притормаживается i zaczyna starzenie się już istniejących owoców.

Индетерминантные odmiany zaczynają tworzyć przede kwiatu pędzel nie wcześniej niż 6-8 liści, i być sadzone w otwartym terenie warto je już z pierwszymi jajnikami owoców. Szybko przybiera na zieloną masę, bez szkody dla powstawania nowych pędzli. Wymagają formowania 1-2 łodygi, inaczej owocowanie drastycznie się skraca. Szczególnie kapryśne w tym zakresie duże odmiany.

Pomidory wymagające oświetlenia, wystarczającej przestrzeni, obowiązkowemu obfitego nawadniania. Wysokie pomidory, nadające się do otwartego gruntu wymagają stałej uwagi:

 • pamiętaj, aby prowadzić пасынкование;
 • co tydzień sprawdzać stan łodyg i związać wychowywane gałęzie;
 • u крупноплодных odmian należy związać pędzla z owocami, ponieważ mogą one обломиться pod własnym ciężarem;
 • lekkie rozluźnienie gleby przed podlewania, tak jak korzenie leżą wysoko, praktycznie leżą na powierzchni.
 • Ich wysoka wydajność wynika to z tego, że na całej wysokości łodyg tworzą się pędzle z помидорками, a niektóre odmiany są w jednym zakładzie do 15 pędzli na 6-8 помидорок. Jakość gleby, nawożenie, nawóz odgrywają ważną rolę jako zbiorów.

  Ważne! Wysokie pomidory otwartego gruntu cenią dodawanie do gleby materii organicznej, którą można zacząć wprowadzać w przeciągu 10 dni po lądowaniu, i powtarzać przez 2 tygodnie po dokładnym nawadniania.

  Możliwości pomidor

  Dzięki czemu wybór ogrodników spada na wysokie pomidory, i w czym ich zalety? Czy postawić na odmiany otwartego gruntu? Wyróżnia się następujące zalety:

 • kompaktowy krzew, do 1 m2) może pomieścić do 6 korzeni, a to jest bardzo ważne, gdy większość ogrodników mają standardowe sześciu hektarów;
 • łatwy w pielęgnacji, w sprzęcie rolniczym, lekka obróbka gleby wokół roślin;
 • mniejsza skłonność do гнилостным choroby, tak jak łodygi редкооблиственные, w pobliżu ziemi nie mają liści, a więc gleba przy wentylacji szybko wysycha;
 • długotrwałe owocowanie;
 • wysoka produktywność.
 • Wysokie pomidory słusznie uważane musi być osadzonych na działkach środkowej i południa kraju. W czasie trwania lata 5 miesięcy, można uzyskać do 16 kg słodkich, dojrzałych na słońcu, pachnących pomidorów pod gołym niebem.

  Ważne! Wysokie odmiany, a szczególnie duże w uprawach polowych, nadają się raczej dla południowych regionów, tak, jak najbardziej hojny edukacja pędzli już od 1,5 m, a w północnych szerokościach geograficznych pomidory po prostu nie zdążą zdobyć odpowiedniego wzrostu.

  Terminy dojrzewania

  Plonowanie wysokie pomidorów w uprawach polowych mogą być zarówno wczesnych, jak i позднеспелыми. To sprawia, że możliwe jest wyhodować takie odmiany w średnich szerokościach geograficznych. Jeśli średnia спелость takich odmian przypada na 110-120 dzień, to позднеспелые odmiany, które są najbardziej урожайными, mogą rozciągnąć czas do 140 dni.

  Jak wybrać высокорослый odmiany do swojego ogrodu

  Można poruszać się po ilości letnich dni, w temperaturze powietrza w maju i październiku:

 • jeśli na początku maja można bez obaw sadzić pomidory w otwartym terenie, a w końcu września na gałęziach jeszcze доспевают pomidory, możesz śmiało wybrać późne odmiany;
 • jeśli w maju w otwartym terenie można wynieść pomidory tylko z użyciem schronienia, a w końcu września można jeszcze zebrać ostatni zbiorów, także nadają się późne odmiany, ale nasiona warto posadzić nie później niż na początku marca;
 • jeżeli w otwartym terenie możesz wynieść pomidory tylko do końca maja do pierwszych dni czerwca możliwe poranne przymrozki, a w końcu sierpnia zimna rosa zabija liście, wybierz wczesne odmiany.
 • Wczesne wysokie odmiany mniej урожайны, ale pozwalają w okresie letnim mieć na stole świeże, patrząc na słońce, pachnące pomidory. Późne odmiany dojrzewają razem na koniec sezonu – z tego korzystają rolnicy i ogrodnicy, którzy robią przedmiotu.

  Ważne! Należy pamiętać, że wysokie pomidory nie rosną na glebach o wysokiej kwasowości, więc trzeba zmniejszyć jej z pomocą wapna lub specjalnych środków, lub zwrócili uwagę na tę sprawę przygotowany grunt.

  Najlepsze odmiany

  Hodowcy na przestrzeni kilkudziesięciu lat walczą o plony odmian. I teraz istnieje wiele odmian i mieszańców dla różnych regionów i warunków. Każdy może wybrać według własnego gustu odmiany, i umieścić je w swoim ogrodzie.

  Najlepsze раннеспелые, позднеспелые i среднеспелые odmiany wysokich pomidorów w uprawach polowych, o których pozytywnie wypowiadają się zarówno hodowcy, jak i doświadczonych ogrodników. Są one dzięki temu, że są dojrzałości pod gołym niebem na słońce, zaskakująco świeży smak.

  Раннеспелые odmiany

  Odmiany te już na początku maja mają wystarczająco dużo pędzli z kwiatami, i jak tylko wchodzą w otwartym terenie zaczynają aktywnie budować zieleń i kształtować owoce. Idealny dla każdego regionu i zapewnią pysznymi pomidorami na całe lato.

  Cud ziemi

  Odmiana wczesna. Około 85-90 dzień zaczyna owocować. Doskonale pokazuje się nawet w najcieplejsze lato. Osiąga wysokość 1,5-1,8 m. Większość producentów wybiera dla niego słoneczną stronę ogrodzenia, ponieważ do niego należy подвязывание. Łodygi są bardzo delikatne, ale przy tym, pierwsze pomidory osiągają 500 g, a pomidory takich pędzli od 180 do 300 g. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymać pierwsze szypułek.

  Pomidory mają kształt serca z ostrym noskiem. W momencie dojrzewania brakuje zielona plama na краснеющей помидорке w okolicach szypułki. Doskonałe cechy: różowy mięsisty struktura miąższu, gęste, ze słodyczą. Cienka skórka. Nadają się jak świeże do warzywnych sałatek i wędlin, jak i do przygotowywania soków, zup pomidorowych. Można przechowywać i transportować w ciągu 3 tygodni.

  Бармалей

  Gatunek ten lubi większość ogrodników północnych regionów, jak można go uprawiać w gruncie z zastosowaniem ukrycia. Dojrzewa na 90-110 dni, ma piękne, różowe owoce. Okrągłe i nieco spłaszczone, mięsiste i soczyste. Waży 200 g, z jednej rośliny można uzyskać do 9 kg owoców.

  Nie boi się rosy, co ważne, w ciągu ostatnich dni lata, kiedy jest bardzo zimno, a czasem prowadzi do śmierci roślin. Niektóre radzą schronienia na noc wraz z nadejściem września, aby zwiększyć produktywność, dać uformować ostatnim помидоркам, które дозревать będą już w pudełku. Ocenia podlewanie ciepłej отстоявшейся wodą, rozdrabnianie. Na etapie 9-10 blachy należy przeprowadzić nawożenie nawozów nawozy, tak jak w tym momencie wchodzi w okres aktywnego budowania zieleni.

  Dzika róża

  Mówiąc o najlepszych odmianach wysokich pomidorów w uprawach polowych, nie można pominąć ten gatunek. On okazał się wyborny, bez względu na wczesność dojrzewania, w lecie można uzyskać do 18 kg z 1 m2. Przy tym lepiej ustawiać na 1 m2 nie więcej niż 3 korzenie. Świetny smak różowych приплюснутых owoców, aromatyczny zapach i sałatka słodko-słodycz.

  Zaczyna owocować na 95-115 dzień nawet w otwartym terenie, i pierwsze pędzle obciążone owocami o wadze do 350-400 r. Następujące osiągają 300 m. Krzew może rosnąć do 2-3 m, ale pod koniec sierpnia trzeba szczypta powrotem szczyt, a w południowych regionach tego nie robić do połowy września. Koncentrat aktywnie zwiększa zieleń, i wymaga stałej uwagi. Najlepiej jest usunąć wszystkie liście do 2 pędzla przy kształtowaniu krzewów. To warto robić, jak tylko powstaje pierwsza proca. Pozostawić nie więcej niż 2 wynika, ciągle sprzątać stepsons.

  Złoto W Chinach

  Wśród wysokich pomidorów w uprawach polowych, gatunek ten można nazwać małym. To jest cenne swoimi jaskrawymi pomarańczowymi owocami z soczystym miąższu, cienkiej skórce i zapachu, nieco przypominającym moreli. Zaczyna dawać owoce na 90-110 dzień. Wysokość krzewu do 2 m, potrzebuje podwiązka i stałym пасынковании.

  Idealnie okrągłe pomidory osiągają 200 g, i z jednego korzenia można uzyskać do 6-7 kg pięknych pomidorów, nadających się zarówno do sałatek, jak i do konserwowania. Idealne do gotowania wędliny, prefabrykowanych kolorowych kawałków warzyw. Apetycznie wyglądają nawet w postaci mrożonej.

  Ważne! Odmiana Złoto w Chinach ciężko znosi transport i przechowywanie ponad 2 tygodni. Cienka skórka i szybkie dojrzewanie sprawiają, że jest warzywem do użytku domowego.

  Верлиока F1

  Ta hybryda zasługuje na szacunek wielu doświadczonych hodowców, jak i początkujących ogrodników. Dzięki swojej skromny, szybkiego wzrostu i doskonałym smaku, powoduje zazdrość u sąsiadów i znajomych. Ten, kto raz spróbuje go na swojej działce, nie zrezygnują z niego w przyszłości. Dojrzewa na 100-120 dzień.

  Krzew wysokości do 2 m, małe pomidory, 100 g, ale jest ich tak wiele na gronach, że zaskakuje nawet najbardziej doświadczonego ogrodnika.

  Jest odporny zarówno wirusowe, jak i do гнилостным choroby, nie zarazić się od sąsiednich odmian. Przy akceptowalnym obfitego nawadniania nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu, daje obfite plony. Idealnie gładkie piękne pomidory nadają się do konserwowania, które można rozpocząć już w sierpniu.

  Среднеспелые odmiany

  Najlepsze odmiany wysokich pomidorów w uprawach polowych i obejmują среднеспелые rodzaje. Oni zasługują na uwagę zarówno dla średnich, jak i północnych szerokościach geograficznych. Szczególnie szczęśliwi duże odmiany używane do spożycia w stanie świeżym. Najczęściej, to салатные mięsiste pomidory z włóknami nasyconych kolorów, aromatyczne i mocne. Dla południowych regionów ten widok wysokich pomidorów w uprawach polowych jest dobry do rozpoczęcia pierwszych elementów, tak jak na początku sierpnia dają całkiem przyjazny zbiorów. Dojrzewają i nabrzmiałe się na pniu.

  Różowy słoń

  Nadąża na 115-120 dzień. Duże, o wadze do 400 g pomidorów pięknego różowego koloru. Nieco spłaszczone, okrągłe. Bardzo pachnące, i przyciągają pszczoły w ciągu całego sezonu. Z jednego krzewu o wysokości do 2 m można uzyskać 3-5 kg pomidorów niż smakowych cech. Sweet i soczyste, z delikatnym miąższem. Idealne do sałatek i soków, zup.

  Высокорослый, i potrzebuje podwiązka i пасынковании. Co 4 dni należy sprawdzać roślin na nowe stepsons, które rosną na tyle szybko, że pozbawia główne pędy zasilania. Po dokarmiania odpowie aktywnym плодообразованием. Dojrzewa na korzeniu, a nawet w pełnej dojrzałości łatwo przeniesie transport. Ostatnie pomidory można zebrać zielone, i za 8-10 dni zyska swój kolor w chłodnym, ciemnym miejscu.

  Tarasenko 2

  Wśród najlepszych wysokich odmian pomidorów w uprawach polowych ta hybryda może zająć jedno z pierwszych miejsc. Jego wysoka wydajność, przenoszenia, калиброванность owoców i jasny kolor – powody, dla których go wybierają nie tylko ogrodnicy, ale i gospodarstwa rolne. Za jeden sezon krzew może dać do 25 kg pomidorów.

  Krzew o wysokości do 2,5 m potrzebuje solidnego wsparcia. Najlepiej uprawiać go około krata, подвязывая co 20 cm Na 115 dniu dojrzewa pierwsza szczotka, w której może być do 8 pomidorów. Idealny do przygotowywania elementów, przechowywania w stanie świeżym. Średnia grubość skóry i elastyczna gruby miąższ soczysty kolor czyni go idealnym do marynowania w całości.

  Ważne! Odmiana ma ciężkie pędzla, mogą osiągnąć 2-3 kg, więc pędzla należy krawat do kraty z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Kardynał

  Nie można zapomnieć o tej odmianie, tak jak znawcy podkreślają wyjątkową wydajność, odporność na wiele chorób i prostota. I to pomimo faktu, że to nie hybryda. Najlepsze odmiany wysokich pomidorów w uprawach polowych. Krzew высокорослый, do 150 cm daje do 8 kg pomidorów doskonałej jakości.

  Każdy pomidor osiąga 300-500 g, a pierwsze i 600g. Delikatny i soczysty miąższ, różowa i mięsisty z delikatnym smakiem i słodyczą nadaje się praktycznie dla każdego. Odmiana idealna do sałatek i recyklingu w sok i przecier. Daje obfite plony na bogatej glebie, ocenia aktualne karmienie, pielęgnacja i podlewanie nie rzadziej niż przez 2 dni.

  Ważne! Kardynał nie toleruje przeciągów, więc do niego należy wybrać odpowiednie miejsce na działce z otwartym gruncie.

  Miodowy uratował

  Желтоплодные pomidory z doskonałym słodko – kwaśny smak. To więcej kapuściany odmiana. Pomidory z zaokrąglony, nieco приплюснутой formą. Waga waha się od 300 do 600 g, na jednym krzaku za sezon dojrzeje do 5 kg pomidorów.

  Высокорослый, krzew rzadko osiąga 2 m, najczęściej jest to 1,5-1,8 m. Lepiej прищипнуть szczyt, jeśli on myśli sięgać powyżej 2 m.

  W sierpniu owocowanie osiąga apogeum, i pomidory razem zaczynają dojrzewać. Dla подвязывания i formowania krzewu potrzebne szpaler, lub mocna wysoka kij. Należy usuwać stepsons i formować krzew do 2 łodygi.

  Позднеспелые odmiany

  Odmiany późno dojrzewające można śmiało nazwać najlepszymi odmianami wysokich pomidorów w uprawach polowych. Dzięki długiemu okresowi edukacji owoców, za jeden sezon można uzyskać z buszu do 18 kg wysokiej jakości pomidorów. Ten rodzaj wybierają jak duże rolniczym kompleksy, jak i ogrodników, ma możliwość na swojej działce zawierać pomidory od maja do września. Większość zbiorów przypada na ostatni miesiąc. Zazwyczaj to odmiany, łatwe do przenoszenia, lekkie przymrozki, letnie zmiany pogody.

  Barao de różowy

  Nowy, ale już ulubieńcem odmiana wysokich gigantów w uprawach polowych. Wysokość tego pomidora może osiągnąć 3 i więcej metrów. Małe pomidory jasne – czerwonego koloru ciągną na 60-70 g, ale pędzelek jest utworzona z 8, a czasami i 9 owocami. Jeden krzak za sezon daje do 4 kg pomidorów wysokiej jakości, i to w warunkach otwartego gruntu.

  Ceniony za лежкость, dobry smak i doskonale nadaje się do konserwowania. Nasycenia pomidory cenią gospodarstwa, tak jak świetny towarowy widok – ogromne warunek do sprzedaży.

  Mikado

  Różowy высокорослый pomidor otwartego gruntu. Owocuje ze 120-130 dni. Krzew do 2,5 m, szczególnie wybredny w kształtowaniu. Koniecznie подвязывание jak łodygi, jak i niektórych pędzli. Odpowie szybki wzrost na nawozów nawozów nawozów w okresie budowania zieleni.

  Pomidory o wadze od 300 do 600 g o średniej grubości skórki, hoya soczysty miąższ, doskonałym smaku. Krzew daje za sezon do 8 kg pomidorów, które dobrze przechowywane, nie pękają i są transportowane na dość duże odległości.

  Bycze serce pomarańczowy

  Najbardziej znana odmiana крупноплодных pomidorów otwartego gruntu, ma czerwone i pomarańczowe odcienie. Высокорослый odmiana pomidor pomarańczowy idealnie nadaje się do otwartego gruntu. Podzielony na strefy, w środku pasma, w niektórych rejonach północnych można również zebrać przyzwoity plon, za pomocą schronienie.

  Krzew osiąga wysokość 1,6-2 m, ma silne gałęzie, слабооблиственный. Na jednej szczotki kształtuje się do 5 pomidorów o wadze 500-700г. Każdego pędzla należy подвязывание lub stojący. Ogrodnicy radzą, aby strzelać szczególnie duże, nie czekając pełnego dojrzewania, aby nie zepsuć pędzel. Do końca września w centralnej można zdjąć z jednego krzaka do 12 kg pomidorów. Idealnie nadają się do przygotowywania soków, przecierów, przymrozki do sosów.

  Ważne! Pomimo крупноплодность i районирование dla wielu regionów, dla północnych ogrodowych gospodarstw gatunek ten najlepiej wybrać w тепличном wersji, jak się da maksymalnie zbiorów.

  Wysokie odmiany nie cieszą się popularnością u tych hodowców, że unikają sadzenia w otwartym terenie, lub boją się skomplikowanej pielęgnacji. W rzeczywistości, te pomidory zasługują na uwagę, choćby dlatego, że w otwartym terenie, przy prawidłowej podwiązka, doskonale rosną i tworzą się samodzielnie. Opieka nad nimi, to podlewanie, pasynkovaniya i wiązana. Dalej za ciebie wszystko zrobi słońce. Spróbuj najbardziej непритязательные odmiany, i koniecznie zatrzymaj się w jednym z nich.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author