Jak spadać w dół pieprz sadzonki

Wybór nasion

Wybór sadzonek odbywa się z uwzględnieniem warunków klimatycznych. Południowe obszary powinny dać pierwszeństwo materiałów ogniotrwałych odmian papryki, więc jak dla północnych obszarów podejdą скороспелые i karłowate odmiany. Ale jeśli jesteś szczęśliwy posiadacz ogrzewanej szklarni, to rozwijać kulturę można przez cały rok.

W pierwszej kolejności, siew nowsze i grubościenne odmiany, ponieważ ich okres wegetacyjny trwa 150 — 160 dni.

W południowych regionach siew odbywa się już od 15 stycznia. Centralnej i Północno-Zachód będzie musiał odłożyć to wydarzenie na 1 — 1,5 miesiąca.

Pomoc! Wszystkie odmiany i hybrydy można wyhodować jak z пикированием, jak i bez pikowania sadzonek.

Siew pieprzu z kolejnych пикировкой

Siew pieprzu nie sugeruje nic skomplikowanego. W wielką рассадную pojemniki, wypełnione wilgotne gleby, w równych rzędach ułożone nasiona i lekko присыпаются ziemią.

Materiał siewny warto wcześniej taktować słabym roztworem nadmanganianu potasu i namoczyć na kilka godzin w ciepłej wodzie.

Ale po pojawieniu się pierwszych kiełków zaczyna się najtrudniejszy okres: uprawa, пикировка i lądowanie w szklarni.

Czy muszę spadać w dół sadzonki papryki

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie wielu amatorów ogrodników, czy muszę spadać w dół sadzonki papryki? Ale na początku należy wyjaśnić, co to jest пикировка i po co ona jest potrzebna.

Пикировка sadzonek – to прищипывание głównego korzenia rośliny do motywowania tworzenia korzeni przybyszowych. Dzieje się to podczas przesadzania młodych kiełków w indywidualne opakowania. W końcu krzewy otrzymują większą ilość żywności i odpowiedniej ilości tlenu i promieni słonecznych. Пикированные rośliny mają silny system korzeniowy i dobrze trzymają gruda ziemi przy wysiadaniu.

Zazwyczaj, centralny korzeń szczypta na 1/3 długości. Po takiej operacji, tyłki wymagany dłuższy czas na regenerację, jego wzrost jest spowolniony. Niektóre kiełki mogą zginąć po pikowania. Rozsady papryki po pikowania bardziej zwiększają głównego i zieloną masę, i w rezultacie otrzymują więcej żywności, tlenu i promieni słonecznych. Пикированная sadzonki silne i dobrze znosi negatywne czynniki zewnętrzne.

Jeśli w odpowiednim czasie nie mogę dokontać nur sadzonek papryki, to zieleń zacznie ściemnianie gleby i łodygi roślin. Bez odpowiedniego oświetlenia kiełki zatrzyma się w rozwoju, a korzenie спутаются, co znacznie komplikuje się przesiąść na stałe miejsce i zmniejsza produktywność.

Jak prawidłowo runąć w dół sadzonki papryki

Runąć w dół sadzonki papryki lepiej po utworzeniu dwóch prawdziwych liści. Ale niektórzy doświadczeni овощеводы przeprowadzają procedurę w fazie семядольных liści. W drugim przypadku kluczowej korzeń nie прищипывается.

Dla пикирования sadzonek papryki trzeba:

 • Zakupu lub samodzielnie przygotowana mieszanka ziemi (5 l ogród ziemi + 1 l humusu + 1 l torfu + 0,5 l piasku rzecznego). Na taką ilość podkładu należy umieścić 0,5 szklanki popiołu i tyle samo мелкомолотой skorup. Na kilka dni przed пикирования sadzonek papryki, ziemię taktować roztworem „Фитоспорина”;
 • Рассадные pojemności do ½ litra. Można wykorzystać plastikowe kubki z produktów mlecznych, przycięte pakiety z soku. Ważne jest, aby nie zapomnieć zrobić otwory drenażowe w донышке tary;
 • Mała łopatka lub łopatka, idealna i łyżeczka.
 • Na kilka godzin przed пикирования, sadzonki należy obficie przelać. Obfite nawilżenie pozwoli zmniejszyć ryzyko uszkodzenia korzeni.

  Postępowanie w przypadku szermierki sadzonek papryki

  Zgodnie z zaleceniami doświadczonych aptece, można przeprowadzić wybór sadzonek papryki praktycznie bez strat:

 • Pojemność wypełniona przygotowanym podłożem na 2/3 i trochę приминается. W środku zrobić wgłębienie i gleby lekko nawilżoną z natryskiem;
 • Sadzonka delikatnie прихватывается dwoma palcami, a na dole поддевается gałką. Jeśli wyjmuje kilka kiełków, należy rozdzielić je, nie uszkadzając korzenie;
 • Wyodrębniony rostock jest umieszczony w gotowym otworze tak, aby grzbiet nie загибался, a listki były nie mniej niż 2,5 cm nad ziemią;
 • Ziemia wokół стебелька ostrożnie приминается palcami;
 • Przeszczepione papryczki trochę поливаются oddzielonych wodą w temperaturze pokojowej.
 • Rozsady papryki po pikowania jest umieszczony w ciepłym miejscu z dala od promieni słonecznych na 3 — 4 dni, aż kiełki nie adaptują się w nowych warunkach.

  Ważne! Przy uprawie sadzonek papryki po pikowania, należy obserwować termicznego (+19 — 23 Z). W bardziej chłodnym pomieszczeniu młode krzewy mogą zginąć.

  Kiedy przeprowadzać wybiera pieprzu

  Wielu posiadają wybiera sadzonek papryki według kalendarza księżycowego. Fazy księżyca tak samo działają na wszystkie żywe istoty i rośliny nie jest wyjątkiem:

 • Księżyc w nowiu. Negatywnie wpływa na wzrost i rozwój sadzonek. Większa ilość wilgoci utrzymuje się w katalogu głównym systemu. Niekorzystny czas dla pikowania;
 • Fazy rosnącej księżyca. Aktywizują się siły witalne, soki rośliny i składniki odżywcze z gleby starają się w górę. Korzystny okres do pikowania. Nawet w przypadku urazów korzeni, jest szansa, że roślina przeżyje;
 • Księżyc w pełni. Wszystkie soki są u szczytu rośliny. Ale w najbliższym czasie rozpocznie się ich ruch do tyłu, do korzeni. W tym okresie пикировка sadzonek papryki nie jest zalecane;
 • Malejąco. Wszystkie siły i soki rośliny sięgają głęboko w system korzeniowy. Można runąć w dół sadzonki papryki, ale jeśli „jeszcze jest czas”, to lepiej poczekać do przybywania księżyca.
 • Пикировка pieprzu na sadzonki:

  Wybór sadzonek papryki można spędzać nie tylko według kalendarza księżycowego, ale i koncentrując się na znalezienie Księżyca w znaku Zodiaku. Na przykład, jej pobyt w znakach Byka lub Skorpiona pozytywny wpływ na wynik prac ziemnych.

  Uprawa sadzonek papryki bez pikowania

  Mimo to, perczyk delikatne i niegrzeczny roślin. I jeśli warunki na to pozwalają, to najlepiej uprawiać go tak, aby пикировка nie wymagało.

  Ważne! Nasiona pieprzu do lądowania bez dalszego wybory, musi przejść taką samą przygotowania, jak i podczas sadzenia w dużych pojemnikach.

  Przygotowanie pojemników pod lądowania pieprzu na sadzonki bez pikowania jest nieco inna. Kubki powinny być nie mniej niż 8Х8х9 cm z kilkoma дренажными otworami i najlepiej z tworzywa sztucznego.

  Bo papierowe i torfowe kubki obficie wchłaniają wilgoć i doniczkowych szybko wysycha. Na dno startowego tary należy ułożyć warstwę drobnego żwiru lub rozbite keramzytu, to pozwoli wyczerpania nadmiaru wilgoci.

  W glebie zaleca się dodatkowo dodać wermikompost. Przed sadzeniem papryki na sadzonki bez pikowania, podłoże należy dobrze wymieszać rękami, aby się rozgrzałeś wszystkie drobne grudki.

  Czas siewu nasion

  Jeśli grown krzewy papryki planuje posadzić w szklarni, to siew warto rozpocząć w pierwszych dniach marca. Rośliny przeznaczone do uprawy w gruncie, высеивают na koniec miesiąca.

  Pomoc! Papryczki, które nie zostały poddane procedurze pikowania, gotowe do sadzenia na miejsce stałe na 7 — 10 dni wcześniej swoich współbraci, wysadzonych w dużej skrzynki.

  Siew pieprzu na sadzonki

  Najważniejsze w tej technice lądowania, aby rośliny jak najdłużej rósł w jednym naczyniu. Do tego, w każdy kubek należy umieścić dwa nasiona, i lekko припорошить ich z góry gruntem.

  Dwa ziarnka проращиваются do tego, żeby był wybór. Po kiełkowania, trzeba ustalić, jaki sadzonka silniejszy, a słabszy usunąć. Można od razu siać po jednym семечку w pojemność, ale wtedy nie będzie szansy, by wybrać najlepsze rośliny.

  Po tym jak nasiona umieszczone w glebie i trochę pojone, opakowania przykryć folią i sprzątają w ciepłe miejsce. Słonecznego światła nasiona dopóki nie wymagają, najważniejsze wydarzenia z ich życia odbywają się aż w glebie.

  Jak tylko проклюнулась pierwsza zieleń, kubki należy przenieść na oświetlone, ciepły parapet, ale sprzątać okładka materiały nie, jeszcze nie.

  Przez 2 — 3 dni można stopniowo отгибать folię, i stopniowo otwierać kiełki. Ale pieprz nie lubi przeciągów i zimna, więc 19 — 22 stopni to optymalna temperatura dla rozwoju sadzonek.

  Wskazówka! Nawet „wyborowa” sadzonki wymaga dodatkowego oświetlenia.

  Jeśli nie фитолампы, nadaje się zwykły, białym światłem.

  Przesadzanie sadzonek

  Nawet podczas sadzenia papryki na sadzonki bez pikowania, musi „przeniesiona” na większą pojemność. Gdy krzew kwiaty powstały cztery pełnowartościowych arkusza, system korzeniowy już rozrasta się na całą objętość doniczki, i zrobiło jej się ściśle. Wtedy właśnie nadszedł czas, aby zapewnić roślinie nową pojemność. Ale to już nie można nazwać пикировкой. Korzenie przy takiej metodzie nie podatne na uszkodzenia, i bush szybko adaptuje się w nowym miejscu.

  Dobrze увлажненное roślina należy odwrócić, uderzając w dno, wyjąć go z garnka wraz z bryłą ziemi i przenieść w bardziej solidny garnek.

  Ale nawet ta pozornie niegroźna operacja – stres dla rośliny. W związku z tym należy mu pomóc szybko oswoić. Można pokropić sadzonki papryki miodem rozcieńczonym w wodzie w stosunku 1 łyżeczka na szklankę, lub roztworem „Alpin”.

  Kolejne 14 dni sadzonki potrzebuje tylko regularne podlewanie.

  Ostrzeżenie! Nie można używać chlorowanej wody z kranu. Woda do podlewania sadzonek papryki bez pikowania, powinna być pominięta przez filtr węglowy.

  Po upływie dwutygodniowego okresu, można przystąpić do karmienia sadzonek papryki bez pikowania. Można do tego wykorzystać nawozy kompleksowe.

  Dobrze reaguje perczyk na nawożenie зольной wodą (1 łyżka stołowa na szklankę wody). Nawozy organiczne, natchnąć się na wodzie, również wpływają korzystnie na wzrost i rozwój sadzonek papryki bez pikowania.

  Wnioski

  Ważne! Nie należy nadużywać nawozów, w przeciwnym razie roślina зажиреет, będzie budować zieloną masę, a o kwitnienie „zapomni” do końca.

  Jeśli sadzonka jest na parapecie, zaleca się, aby codziennie przewracać ją innym bokiem do światła. Wtedy roślina będzie znajdować się w pozycji pionowej i nie przechylać się do słońca, a listki są równej wielkości.

  Jeśli sadzonki szybko się rozwija, a podczas lądowania w szklarni jeszcze nie nadszedł, należy zmniejszyć podlewanie i obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author