Jak chronić czereśnie od ptaków: szpaki, wróble, tanio, zdjęcia, filmy

Jak chronić czereśnie od ptaków: szpaki, wróble, tanio, zdjęcia, filmy

Odstraszyć głodny stada szpaki i wróble mogą jasne błyski lub odblaski światła. Dlatego często w ogrodach można zobaczyć drzewa owocowe, przypominające choinki. Do tworzenia genialnych ochrony nadają się następujące przedmioty:

 • choinkowe girlandy;
 • cd-rom;
 • paski folii;
 • folia odblaskowa;
 • błyszczące kawałki puszek.

 

Wykonać takie odstraszacze po prostu. Ale ich rozmieszczenie wymaga sporo czasu. Do tego pod podmuchami wiatru będą spadać na ziemię, jeśli jakościowo nie przypiąć. Błyszczące ozdoby lubią kraść sroki, więc ich zapas należy okresowo uzupełniać.

Jak chronić czereśnie od ptaków: szpaki, wróble, tanio, zdjęcia, filmy

Użytkowanie ultradźwiękowych dla ptaków

Usg, nastrojone na częstotliwość odbioru ptaki, działa skutecznie. Ptaki goście zaczynają odczuwać niepokój, dyskomfort, szybko opuszczają teren. Przemysłowe ultradźwiękowe odstraszacze od razu gotowe do użycia, należy je umieścić na działce i skierować źródło dźwięku w stronę czereśni. Włączają urządzenia na sygnał czujnika podczerwieni, który mocuje się na gałęzi.

Na rzecz takiej metody ochrony czereśni mówi użytkowanie ultradźwiękowych w przemysłowych i rolniczych zakładach – zakładach przetwórstwa pasz. Zastosowanie wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń – to zdolność do ochrony czereśnie jak od kosy i szpaki i wróble, соек, dzięcioły, czterdzieści.

Jednak ich zastosowanie w małych wielkości gospodarstwach może być ekonomicznie. Urządzenia należy bezprzerwowe zasilanie, cena high-tech ochrony obrażenia, które zadają szpaki lub wróble.

Zastosowanie gazowych pistoletów

Aby uchronić czereśnie, odstraszyć stada wróbli i szpaki używają gazowe pistolety. Urządzenie symuluje dźwięk głośny strzał, który słychać z dużej odległości. Za pomocą funkcji timer można ustawić częstotliwość klaszcze i korzystanie z urządzenia w trybie offline. Należy pamiętać tylko o pojemności пропанового butli.

 

Zastosowanie urządzenia ważne dla dużych powierzchni. Broń produkuje ostry szum w regularnych odstępach czasu, np. co 15 minut. To wystarczy, aby nie dać стайкам szpaki i wróble przyzwyczaić. Ochrona oryginalna, ale skuteczna.

Zasada działania pistoletu następny – do urządzenia, złożone w formie rury, łączy zbiornik z propanem. Z niego gaz jest podawany w детонационную aparat, a następnie zapalić za pomocą iskry. Produkty spalania są odprowadzane przez komin na zewnątrz, w postaci ognistego wybuchu, który towarzyszy hałas wybuchu gazu.

Uwaga! Urządzenie pozwala utrzymać ptaki w oddali, ale cena najniższej armaty i zakup gazu mogą zrobić podobną ochronę nieopłacalne dla ogrodnika. Ponadto, nie zawsze sąsiadów spodoba się ciągle słuchać głośne i gwałtowne podmuchy.

Traktowanie drzew ochronne

Aby uchronić dojrzałe jagody i oszukać ptaków przyrządza się napar o nieprzyjemnym zapachu. Roztworem spryskać czereśnie. Do przygotowania mieszanki stosuje się następujące składniki:

 • czosnek;
 • ostry pieprz;
 • cytrusowy skórka.

Przeprowadzić oprysk najlepiej raz w tygodniu, tak jak zapach znika pod wpływem wiatru i deszczu.

Do tego celu nadają się żele i środki odstraszające owady, które można powszechnie kupić w sklepach ogrodniczych. Specjalistyczne preparaty są bezpieczne dla człowieka i są podzielone na dwie kategorie. Dla ptaków migrujących nadają się podstawowe środki odstraszające owady, które działają na układ nerwowy, jak bodźce wywołują reakcję unikania. Dla ustalonego typów ptactwa wtórne zbierane środki odstraszające owady, które powodują dyskomfort po posiłku. Po otrzymaniu negatywne doświadczenia, stado lub rodzina ptaków opuszcza miejsce. Często szpaki zjadają wczesne czereśnie, dlatego drzewa owocowe, trawnik, karnisze taktują z wyprzedzeniem, za 2-3 tygodnie przed zbiorem.

Budowa straszak

Tradycyjny sposób ochrony ptaków jest strach na wróble w postaci ludzkiej postaci. Można go kupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Aby to zrobić, wystarczy podłączyć pod kątem prostym parę kijków i ubierać pad kierunkowy w stare ubrania, aby wyglądem konstrukcja przypomina sylwetkę człowieka. Jeszcze lepiej postawić na działce kilka wkurzał, i zapewnić im ratować czereśnie od ptaków, jak na zdjęciu poniżej.

 

Dla większego efektu strach na wróble regularnie podróżują po kawalku. W przeciwnym razie, szpaki i wróble, stale mieszkający w ogrodzie, przyzwyczają się do statyczny figury i przestać się jej bać. Straszak pomagają chronić поспевающие jagody od залетных ptaków, ale im większe stado, tym bardziej agresywny jej zachowanie.

Można również umieścić na drzewach replikach latawców i sów produkcji przemysłowej. Nadziewane drapieżników okresowo wytwarzają ruchy głową i skrzydłami, a także wydają charakterystyczne dla danych ptaków przerażające dźwięki. Jest to skuteczna ochrona przed wszelkiego rodzaju ptactwa.

Inne sposoby ochrony czereśni przed ptactwem

Pomysłowość producentów nie zna granic. Je wymyślono wiele sposobów, jak uratować czereśnie od wróble, szpaki, соек, czterdzieści – stałych mieszkańców terenów przydomowych.

 • W okresie dojrzewania owoców do gałęzi przywiązują wąskie paski tkaniny białego, niebieskiego i czerwonego koloru, które отпугнут ptaków niezwykłym widokiem i stałym ruchu pod podmuchami wiatru.
 • Ptaki nie lubią głośnych dźwięków. W celu ochrony upraw, do gałęzi mocuje się dzwoneczki, grzechotki, domowe grzechotki.
 • Oryginalny sposób uchronić czereśnie od ptaków,jest używanie petard. Klaszcze i wybuchy эмитируют strzały strzelby, i są w stanie na długo pozbyć się stada szpaki, kosy, wróble.
 • Niektórzy hodowcy zalecają, aby samodzielnie nagrać krzyk скворца, który popadł w pułapkę. W ягоднике należy okresowo włączać krojenia nagrań audio z dźwiękami fotografowania lub krzyków ptaków, ostrzegawczych współbraci o niebezpieczeństwie.
 • Prosty sposób, aby odstraszyć ptaki – zamocować na czubku drzewa starą futrzany kapelusz, który będzie przypominać kota, поджидающую zdobycz. Czapkę od czasu do czasu trzeba przenieść, aby ptaki się do niej przyzwyczaić.
 • Również polecam powiesić w strefie borówek nadmuchiwane balony z wielkimi malowanymi oczami, jak u sowy, naturalnego wroga szpaki i wróble. Takie replikach można kupić w sklepie lub samemu malować balon markery.
 • W połączeniu z innymi metodami używają wodne odstraszacze, które wyposażone są w czujniki, reagujące na ruch. Gwałtowny wyrzut wody jest w stanie odstraszyć ptaka dowolnej wielkości.

 

Jak uchronić czereśnie od wróbli

Wróble – stali mieszkańcy terenów przydomowych. Są one również lubią jeść soczyste jagody. Choć obrażenia od wróbli mniej, niż od szpaki, hodowcy szukają sposobów, jak odstraszyć ich od czereśni tanio. Do tego odpowiednie metody, którymi zmagają się z bardziej agresywne ptaki.

To porozwieszane na gałęziach kolorowe worki plastikowe, grzechotki, dzwoneczki, publikowanie podczas podmuchów wiatru ostre dźwięki. Metalowa folia i pokrywy puszek, отбрасывающие na słońce jasne blask, także są w stanie odstraszyć stada wróbli, chronić jagody.

 

Niezawodny sposób – to ochrona czereśni treści. Siatka lub wytrzymała tkanina stanie się dla wróbli do pokonania przeszkodą. Również nie zaszkodzi strach na wróble, które można ubierać się w swoją starą odzież, aby odstraszyć wróbli.

Uwaga! Specjalne odstraszacze są uniwersalnym rozwiązaniem. Oni wydają ostry dźwięk, w normalnej tonacji i ultradźwiękach, któremu towarzyszy miganie mających lamp.

Wideo, jak odstraszyć ptaki z czereśni, pokazuje różnorodność sposobów ochrony roślin.

Wnioski

Proste rozwiązanie, jak chronić czereśnie od ptaków, jest okłady korony czereśni za pomocą siatki lub włókniny. W przypadku, gdy u ogrodnika środki są ograniczone, odstraszyć ptaki pomogą domowe strachy na wróble, stare worki plastikowe, folia, płyty cd. Dodatkowa ochrona – oprysk czereśni nalewka z czosnku. Jeśli duży i finanse pozwolą, to łatwiej ustawić ultradźwiękowy odstraszacz lub gazu broń.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author