Dalia Кактусовая + zdjęcia

Fakty, o кактусовой георгине

Ten rodzaj dalia odnosi się do wieloletnim roślinom. Wysokość rośliny może wahać się w granicach od 30 do 150 cm, dlatego często kaktusy dalie rosną nie tylko na zewnątrz, ale i w domu w doniczkach. Średnia średnica kwiatów wynosi około 15 cm kolorystyka może być bardzo zróżnicowana, oprócz niebieskiego i czarnego odcieni. Płatki kwiatu, jak już wspomniano wcześniej, mają niezwykły kształt, są na 2/3 swojej długości zwijane są w cienką słomkę i заостряются na końcach.

Dalia кактусовая ma kilka odmian:

 • Anderson;
 • Letnia noc;
 • Орфео;
 • Kiruna;
 • Cerio;
 • Шуттинг stary;
 • Grand finale.
 • Wielu ogrodników rosną кактусовую георгину ze względu na jej długowieczność. Roślina zaczyna kwitnąć od początku lata aż do samych mrozów (połowy jesieni).

  Wybór miejsca do lądowania

  Dalie – to jedne z roślin ogrodowych, które nie są прихотливыми do gleby i terenu. Roślina może rosnąć i kwitnąć nawet w cieniu, ale w tym przypadku kolor pąków i wysokość krzaka przy tym mogą się znacznie różnić. Jeśli masz w planach korzystać kwitnienia dalia przez dłuższy czas, to w tej sytuacji doświadczeni ogrodnicy zalecają, aby sadzić rośliny w lekkim półcieniu.

  Ogrodnicy zalecają do lądowania dalia dać pierwszeństwo umiarkowanej wilgotności. Tak jak przy wysokiej wilgotności kłącza rośliny mogą zacząć gnić i dalii zginie, to właśnie z tego powodu nie warto produkować lądowanie w terenach nizinnych. Przed pobliżu produkcja seryjna dalie, zaleca się, aby dobrze drenażu gleby, używają do tego rozdrobnione cegły lub bloczki betonowe.

  W odniesieniu do gleby, to w tym przypadku nie martw się na zapas, dalie nie jest kapryśny, więc bardzo dobrze znoszą суглинистую, piaszczystą glebę, a także żyzny czarnoziem. Dlatego lądowanie może być przeprowadzone na każdym ośrodku lub w ogrodzie.

  Dalia кактусовая: uprawa i sadzenie

  Zacząć sadzić кустовую георгину w otwartym terenie zaleca się do końca wiosny, w niektórych przypadkach można opóźnić lądowanie na początku lata. Tak jak zmiany temperatury i nawet niewielkie zmniejszenie stopni mogą z czasem doprowadzić do śmierci roślin. Jeśli dalii высаживалась na wiosnę i w nocy temperatura spada, to na noc doświadczeni ogrodnicy radzą, aby chronić krzewy. Oprócz tego, przed lądowaniem trzeba uważać, aby gleba, w którym posadzone kwiaty, był nagrzany.

  Dołki do sadzenia kwiatów, muszą być odpowiedniej głębokości i średnicy (więcej niż samo kłącze). Po kopanie dołków i przed lądowaniem dalia w dołki należy wypełnić wstępnie przygotowany zgnił kompostu. Jeśli gleba jest sucha, to wcześniej należy ją zwilżyć wodą. O wilgotnej gleby o wiele wygodniej sadzić rośliny, tak jak można je tam od razu przypiąć.

  Przy wysiadaniu кактусовой dalie należy dopilnować, aby jej korzeń część trochę górował nad poziomem ziemi. Jeśli umieścić коревую część całkowicie w ziemi, to wtedy może gnić i георгину w tym przypadku już nie uda się uratować. Jeśli roślina ma cienkie łodygi, który zaczyna się wyginać, to w tym przypadku zaleca się wykonać podparcie lub po prostu związać kwiat.

  Wskazówka! Doświadczeni ogrodnicy zalecają, aby związać nawet mocne łodygi dalie, tak jak przy silnym wietrze mogą się złamać i roślina ginie.

  Na okres zimowy кактусовую георгину zaleca się kopać i umieścić w doniczce. Jeśli w twoim regionie zimy są łagodne i nie różni się silnymi przymrozkami, to dalia może pozostać w otwartym polu, ale tylko pod warunkiem, schronienie i присыпания jej suchych gałęzi lub liści.

  Dalia кактусовидная z nasion

  W odniesieniu do lądowania dalie z nasion, to w taki sposób, aby w większości przypadków rozmnażają się wyłącznie jednoroczne. Ale w wyspecjalizowanych sklepach dla hodowców można spotkać i nasiona кактусовой dalie.

  Nasiona kwiatów zaleca się sadzić w domu w ciepłym pomieszczeniu (nie mniej niż 20 stopni) pod koniec marca. Po lądowanie w otwartym terenie odbywa się pod koniec wiosny lub na początku lata.

  Dalia кактусовидная mieszanka pielęgnacja

  Dalia кактусовидная mieszanka lubi wilgoć, ale w wystarczającej ilości, nie warto jej „zalewać”. Podlewanie zaleca się przeprowadzać regularnie i w miarę obficie. Gleba, na której lądowali dalie, powinna być zawsze wilgotna.

  Nawozy dalii dwoma etapami:

 • w okresie wegetacji co 2 tygodnie roślinę należy nawozić. Do nawożenia zaleca się stosowanie mineralne i organiczne nawożenie – na przemian;
 • jak tylko na krzakach zaczęły pojawiać się pierwsze pąki, nawozy należy zmienić, na fosforu-potasowe.
 • Doświadczeni ogrodnicy zalecają okresowe przycinanie dalii. Przycinanie jest niezbędne dla lepszego kwitnienia rośliny. Kadrowanie odbywa się w taki sposób, aby na jednym krzaku pozostawało tylko trzy ucieczki. Jeśli pędów zostawić więcej, to kwiaty będą małe.

  Oprócz przycinania, zaleca się, aby usunąć część pąków, tak aby na jednej łodydze pozostało nie więcej niż 2. Oprócz tego, należy pozbyć się słaby i suszonych kwiatów. W sumie to wszystkie zalecenia dotyczące pielęgnacji кактусовыми георгинами.

  Wnioski

  Kaktusy dalie, jedne z najbardziej kolorowych i niezwykłych z rodzaju. Niektórzy hodowcy uważają, że ten rodzaj dalii jeden z najpiękniejszych z kwiatów świata. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń dotyczących sadzenia i pielęgnacji кактусовыми георгинами, może je posadzić na swojej działce każdego i cieszyć się pięknem tych kwiatów kilku lat.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author