Trihopol przeciwko фитофторы na pomidorach

Trihopol

W nim jest metronidazol. Jest on stosowany w leczeniu chorób grzybiczych u ludzi, a jeszcze i do leczenia roślinnych kultur. Preparat niszczy chorobotwórcze grzyby.

Przygotowanie roztworu Trihopola

Jak przygotować roztwór Trihopola przeciwko фитофторы na pomidorach?

Radzą, by najpierw wsypać tabletki w małej ilości ciepłej wody, aby roztwór był jednolity. Następnie roztwór wlać do wiadra i dodać wody do 10 l, jeszcze wlać mydło w płynie, aby roztwór wiszące wokół ciebie do liściach. Spryskane krzewy w dzień przygotowania, ponieważ roztwór nie można przechowywać.

Korzystanie z leków zmiennik z ludowymi środkami, tak jak spory фитофторы aktywnie dostosowują się do stosowanych elementów, dlatego trzeba je zmienić.

Korzystania z Trihopola od фитофторы

Roztwór Trihopola, podlewać pomidory od фитофторы trzeba z rana, pod warunkiem, że nie ma wiatrów i deszczów. Roztwór robią przed użyciem. Pozostały skład nie warto zapisywać. Spryskać wszystkie części krzewów, a zwłaszcza dolne liście. Jeśli po oprysku pada deszcz, to należy zrobić traktowanie ponownie na drugi dzień. Do leczenia korzeni wlać pod 1 bush po 50 ml roztworu pod korzeń. Spryskane pomidory roztworem raz na 10 dni. Można przetwarzać 3-4 razy za okres wegetatywny. Po raz pierwszy potraktowano środkiem sadzonki po posadzeniu na działkę. Zaleca się rozpuścić tabletki w instrukcji i nie zwiększać dawki, ponieważ od tego w kulturze mogą wystąpić oparzenia.

Korzystanie z Trihopola z zielonką

Narzędzie to charakteryzuje się wysoką skutecznością, ponieważ zielonka dodatkowo niszczy chorobotwórcze grzyby. Najpierw rozpuszcza się 20 tabletek „Trihopola” w 1 l wody, wymieszać, wlać do naczynia, wlać wodę do objętości 10 l, wlać roztwór mydła, a następnie wlewa się pęcherzyk zielonki.

Korzystanie z Trihopola z jodem

Rozpuszczone Trihopol podobnie receptę Trihopola z zielonką. Ale zamiast zielonki, można użyć jod, tylko należy go mniej, odmierzyć pipetą do wiadra 15-20 kropli.

Metronidazol: kiedy obsługiwać i jak

Jeśli nie ma możliwości zakupu Trihopol, to można kupić i zastosować jego tańszy odpowiednik – Metronidazol od фитофторы pomidorów.

Można również użyć preparat do zapobiegania chorobie. Im radzą, aby zneutralizować nasiona i podlewać sadzonki podczas szermierki. Można również przetwarzać sadzonki po przeszczepie na działkę. Do przetwarzania pomidorów, zalać 20 tabletek w 1 l czystej wody. Roztwór dokładnie wymieszać, dodać jeszcze 9 l wody, a po przelewa się im grunt. Jeszcze roztwór można wylać na liście. Bardzo często Metronidazol przeciwko фитофторы pomidorów korzystają z zielonką.

Zasady oprysku Metronidazol pomidorów przeciwko фитофторы:

 • lepiej rozpocząć oprysk w czerwcu, ponieważ w tym czasie pojawiają się choroby grzybowe;
 • jeśli w pobliżu krzaków pomidorów sadzić inne rośliny, należy je spryskać;
 • za 2 tygodnie do zbierania owoców należy ponownie przetworzyć krzewy roztworem.
 • Metronidazol spryskane krzewy, jeśli zobaczą zgniłe liście. Trzeba codziennie wsypać 20 kapsułek w 10 l wody i delikatnie smarować roztworem zieleni. Lekarstwo nie zmienia smaku pomidorów. Ale przetworzone krzewy nie chorują фитофторой.

  Zewnętrznie pomidory pozostają takie same jak były wcześniej, nie trzeba czekać, że staną się one większe lub bardziej soczyste.

  Trihopol od фитофторы na pomidorach, opinie

  „Sadzę pomidory na działce. Spróbowałam przetwarzać krzewy Трихополом od фитофтороза. Mimo złej pogody i silne ulewne deszcze moje rośliny nie bolały po obróbce preparatem. Za rok będę Trihopol z zielonką”.”Przetwarzanie pomidorów Трихополом dobra jak zapobieganie фитофтороза. Używam go razem z jodem, tak jak to nawożenie”.

  Profilaktyka фитофторы

  Krzaki chcesz zapewnić warunki:

 • Najlepiej ściółka podłoże warstwą siana grubości 10 cm.
 • Sadzenia krzewów w luźnej ziemi, która ma dużą ilość substancji organicznych i слабокислые właściwości. Wcięcie między кустиками musi być nie mniejsza niż 0,5 m.
 • Томатам potrzebuje stałego światła dziennego.
 • Krzewy nawożenia azotem, fosforem, potasem. Ale nie warto zbyt nadużywane, karmienie pomidory azotem.
 • Należy je związać, aby pomidory nie leżały na ziemi.
 • Jesienią przetwarzają ziemię w szklarni фитоспорином, a w szklarni zapalają siarkowy kamień. Jeśli szklarnia drewniane, to ją przetwarzają фитоспорином, jeśli jest metalowa to miedzianym купоросом. Nasiona przed wejściem na pokład zanurza się w roztworze фитоспорина do dezynfekcji. Korzenie sadzonek przed lądowaniem umieszczone w roztworze фитоспорина na 2 godziny. Tym samym preparatem rzucają dołka.
 • Podlewać krzewy pod korzeń, tak, aby krople nie znalazły się na liście. To robią wcześnie rano. Podlewać rzadko, ale obficie, aby wierzchnia warstwa ziemi jest mokry, w upale — raz na 3 dni, a przy chłodzie 1 raz w tygodniu. Nie pij zimnej wody, ponieważ przez nią rośliny doświadczają stresu, dlatego słabną. Wietrzyć szklarnie i szklarnie po podlewania, wtedy można zmniejszyć wilgotność.
 • Nie wolno zrywać stepsons przy zwiększonej wilgotności powietrza, przed podlewaniem i po nich.
 • W pobliżu pomidorów sadzą aksamitka, to odstrasza szkodliwe owady.
 • Фитофтороз – niebezpieczna choroba, od której szybko giną krzaki pomidorów. Dlatego zaleca się pojedynkować krzewów, usuwanie stepsons, prawidłowo podlewać i wietrzyć je. Jeśli chory kilka krzewów фитофторозом, to wyciąć wszystkie chore części. Jeśli choroba jest przenoszona, to krzewy chcesz wyrwać i spalić. Wyciąć chore i zdrowe liście można tylko przy niskiej wilgotności powietrza.

  Nie używać roztworów, podlewać je rośliny po obrzezaniu chorych części, tak jak po cięciu liści pozostają rany i w nich może dostać się infekcja. Po przycięciu chcesz zostawić rośliny na 3-4 godziny, aby rany ledwo żyli, tylko po tym można przetwarzać rośliny rozwiązań.

  Uwaga! Stosując Metronidazol do pomidorów od фитофторы trzeba pamiętać, że to lekarstwo, ma przeciwwskazań i dawkowania. Więc nie, użyj więcej tabletek, niż trzeba, i nie przetwarza pomidory częściej niż 3 razy za okres wegetatywny.

  Nie można wyleczyć pomidory od фитофтороза, ale można spowolnić chorobę. Z tego powodu trzeba robić profilaktykę choroby.

  Wnioski

  Metronidazol można stosować jako profilaktykę przed pojawieniem się фитофторы lub leczyć tę chorobę. Ale najważniejsze – to prawidłowa pielęgnacja roślin, wtedy będą mieć silny układ odpornościowy i nie chorują.

  Możesz zobaczyć film o tym, jak leczyć Трихополом pomidory od фитофтороза:

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author