6 powodów, aby rano zaczynać nie od kawy, ale od szklanki ciepłej wody na pusty żołądek.

6 powodów, aby rano zaczynać nie od kawy, ale od szklanki ciepłej wody na pusty żołądek.

Korzystanie z ciepłej wody każdego ranka może pomóc w wielu problemach zdrowotnych. Należy jednak uważać, aby nie przekroczyć 50 stopni, gdyż może to spowodować oparzenia gardła i jamy ustnej. Jakie są korzyści zdrowotne z posiadania szklanki ciepłej wody na pusty żołądek?

Czyste zatoki nosowe.
Szklanka ciepłej wody pomaga przy objawach infekcji górnych dróg oddechowych. Jeśli masz zatkany nos, ciepła woda pomaga oczyścić i otworzyć drogi oddechowe, ponieważ jej ciepło szybciej oczyszcza śluz. Ponadto temperatura płynu, który pijemy, może wpływać na objawy przeziębień, czyniąc je mniej bolesnymi.

To pomaga zębom
Dentyści zwracają uwagę, że ciepła woda jest najlepszym wyborem dla zdrowia i ochrony zębów. W szczególności niektóre białe wypełnienia mogą „kurczyć się” i oddzielać od zębów z powodu zimnej wody. Dlatego ważne jest, aby woda, którą pijesz, nie była zbyt gorąca ani zbyt zimna. Dentysta zaleca, aby pić wodę o temperaturze pokojowej.

Poprawia trawienie.
Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje przepływ krwi do jelit i poprawia trawienie. Jeśli wypijesz szklankę ciepłej wody na pusty żołądek, natychmiast dostanie się ona do jelit, gdzie jest najbardziej potrzebna. W przeciwieństwie do zimnej wody, ciepła woda szybciej się nawadnia, a w połączeniu z jedzeniem rozpuszcza łatwiejsze do strawienia tłuszcze.

Oczyszcza organizm z toksyn.
Ciepło wody zwiększa ciepło ciała, powodując pocenie się, a wszyscy wiemy, że przez pot uwalniane są z niego szkodliwe związki. Jeśli codziennie pijesz ciepłą wodę i dodasz do niej odrobinę cytryny, pomoże to unormować równowagę kwasowo-zasadową. A jeśli nie jesteś fanem cytryn, spróbuj wypić zieloną herbatę, która zmniejsza ilość wolnych rodników w organizmie.

Poprawia krążenie krwi.
Ciepła kąpiel poprawia krążenie krwi, podobnie jak picie gorącej wody. Ponadto, ciśnienie krwi będzie niższe i zmniejszy się ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Pomaga w utracie wagi
Z powodu samej ciepłej wody nie stracisz ani kilograma, ale może ci to pomóc w tym procesie. Dietetycy mówią, że szklanka ciepłej wody z cytryną stymuluje metabolizm, co powoduje spalanie większej ilości kalorii w ciągu dnia. Stosowanie ciepłej wody dodatkowo oczyszcza układ trawienny, zapobiega wzdęciom żołądka i pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu.

Twój żołądek „wyrzuca liczby”.
Żołądek jest gotowy, aby dać ci niespodziankę, aby pozbyć się całego tego stresu i napięcia, które dostajesz, gdy jesteś zajęty pracą. Obrzęk, biegunka, zaparcie i inne nie najprzyjemniejsze doznania – to bunt ciała wobec pracy, która od dawna nie daje żadnej satysfakcji.

Twoje ciało dramatycznie się zmienia.
Są dwie opcje. Jednym z nich jest stałe nasycenie pokarmem wysokokalorycznym, co prowadzi do otyłości. Drugi to całkowity brak apetytu, który topi się każdego dnia. A wszystko to dzieje się dlatego, że jesteś pod stałą presją.

Jeśli objawy te wydają ci się zbyt znajome, powinieneś skorzystać z jednej z poniższych opcji:

Weź długi urlop;
przeanalizuj szczegółowo, co cię denerwuje i zastanów się, jak możesz to zmienić (w razie potrzeby porozmawiaj z szefem);
Po prostu odejdź od tej pracy.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author