Pomidor раннеспелый детерминантный

Charakterystyka odmiany детерминантного

Termin „детерминантные” oznacza cechę rośliny, przy której wzrost krzewu ogranicza się do wysokości, dzięki czemu owoce dojrzewają wcześniej. Рассадный sposób uprawy pomidorów przyczynia się do zbiorów w czerwcu-lipcu.

Штамбовые odmiany pomidorów nie wymagają formowania krzewów i подвязывания: gruby węgiel pnia jest związana z колышкам. Roślina przypomina małe drzewko. Pierwsze owocowanie pędzel wiązany nad 4-5 liściem, a dalej kwiatostany pojawiają się po 1-2 liści. Inna roślina wczesnym terminem dojrzewania i wystarczająco duże plony.

Штамбовые odmiany pomidorów.

Betta

Pomidor tworzy zbiory przez 2,5 miesiąca po wschodach. Roślina dorasta do 50 cm Wydajność 2-2,5 kg z krzaka przy wielkości czerwonych owoców 40-60 r.

Róża wiatrów

Charakteryzuje się wysoką холодостойкостью. Przy wysokości детерминантного rośliny do 50 cm wczesne zbiory utworzone przez 2,5-3 miesiące po pojawieniu się pierwszych wschodów. Waga помидорчиков wynosi 100-130 r.

Polar

Супердетерминантный odmiana. Na низеньких krzaki do 30 cm rosną pomidory o wadze do 150 g.

Ważne! Aby штамбовые krzewy nie uszkodził wiatr, przestrzegają schemat sadzenia roślin: odległość między pomidorami 50 cm, między łóżkami metr.

Детерминантные odmiany pomidorów uprawianych w gruncie lub w szklarniach. W środkowej i południowej strefie klimatycznej preferują уличному metody, a w północnych rejonach bardziej opłaca się тепличное uprawa wczesnych pomidor. Różnią się następujące podtypy pomidorów:

 • супердетерминантные odmiany, u których jajnika powstaje nad 7-8 blachą. Po utworzeniu 2-3 pędzli wzrost rośliny w wysokości ustaje, dzięki czemu owoce dojrzewają prawie w tym samym czasie;
 • детерминантные rośliny nad 8-9 liści tworzą 5-6 kwiatostanów. Zwiększają plony sztuczne posiłkami пасынкования i formowania krzewów w 2 ucieczki. Znaczna sprawność zbiorów odbywa się w dłuższy okres;
 • полудетерминантные odmiany pomidorów charakteryzują się wykształceniem kwiatostanów nad 10-12 liści. Przy tym muszą 4-6 pędów bocznych, łączna ilość pędzli osiąga 10-14 sztuk. Gromadzenie zbiorów rozciągnięte w czasie na cały okres wegetacji.
 • Jaki gatunek wybrać, zależy od prawidłowego wykorzystania owoców:

 • do konserwacji wybierają czerwone lub żółte odmiany, z twardym miąższu, grubej skórce, małym rozmiarem;
 • салатное korzystanie przewiduje wybór różowych odmian w smaku;
 • do recyklingu nadają się duże pomidory z dużym wyjściem soku i miąższu.
 • Dla otwartego gruntu

  Sposób uprawy pomidorów podzielona na рассадный i безрассадный.

  W pierwszym przypadku, pomidory wysiewa się w szklarni lub film schronienie, gdzie rośliny chronione od złych warunków pogodowych (mróz, brak naturalnego nawadniania, słabe oświetlenie). Przy tworzeniu 1-2 prawdziwych liści pomidorów nurkowania: siedzą rzadko, aby tworzą silny system korzeniowy.

  Ważne! Aby pomidory wcześniej zaczynały przynosić owoce, nasiona na rozsadę wysiewa się w połowie lutego.

  W wieku 50-60 dni sadzonki są sadzone w otwartym terenie. Zazwyczaj dzieje się tak po zagrożenia mrozem. Podczas przesadzania roślin pomidora przeżywa stres, wzrost i rozwój помидорного bush wyrwał zwalnia na 1-2 tygodnie. Dla lepszej adaptacji roślin obficie podlewać i karmione chemicznymi lub nawozami organicznymi.

  Przy wyborze безрассадного sposób powstaje silny korzeń długości i bocznym отросткам. Przy tym roślina sama przez wilgocią. Podlewanie jest zalecane tylko w warunkach długotrwałej suszy. Wysiew nasion do gruntu produkują w końcu kwietnia i w pierwszej dekadzie maja. Odmiany są wybierane tylko wczesne, odporne na фитофторе. Opóźnienie owocowania 1,5-2 tygodnie. Ale gromadzenie zbiorów odbywa się do najbardziej jesiennych przymrozków.

  Najlepsze детерминантные odmiany pomidorów do uprawy bez sadzonek.

  Вологодский plenna

  Rośliny tworzą w postaci krzewu o długości pędów do 100 cm, wymagane jest podwiązka. Owoce czerwone, mięsiste. Zastosowanie uniwersalne. Średnia waga pomidorów 200-400 g. Charakteryzuje się przyjaznym poświęceniem plonów.

  Góra lodowa

  Od kiełkowania do edukacji pierwszych znaków owoców przechodzi 85-90 dni. Powstaje krzew, który wymaga podwiązki i пасынкования, o długości gałęzi do 80 cm Wartość odmiany tolerancję na gwałtowne zmiany temperatury powietrza, duża wydajność, tworzenie dużych owoców 150-200g, które są używane w stanie świeżym oraz do przygotowania pysznego soku.

  Wybuch

  Раннеспелое roślina детерминантного rodzaju 95-100 dni. Duże, do 150 g, owoce koloru czerwonego i mają плоскоокруглую kształt. Przeznaczenie – uniwersalne. Roślina jest odporna na фитофторозу i inne choroby, dostosowany do obniżonej lub podwyższonej temperatury otoczenia.

  Jabłka na śniegu

  Okres dojrzewania 105 dni. Wcześniej детерминантное roślina do konserw korzystania z czerwonych owoców o wadze do 70 r.

  Do cieplarnianych warunków

  Wczesne детерминантные odmiany pomidorów na tyle korzystne do uprawy cieplarnianym sposób w obszarach o niskiej dla rozwoju pomidorów temperaturą otoczenia. Tworzą rośliny zazwyczaj w 2 ucieczki. Przy tym szczypta wierzchołek wzrostu po wykształcenia kilka плодоносных pędzli. W ten sposób tworzone są korzystne warunki dla pełnego dojrzewania plonów. Przy nakładzie minimalnej powierzchni uzyskuje się plony w 5-10 razy przekracza wagowo uprawiane w gruncie.

  Najlepsze odmiany детерминантных wczesnych pomidorów.

  Blagovest

  Раннеспелый hybryda детерминантного rodzaju uprawianych w szklanych szklarniach. Plon z jednego krzewu w wysokości pędów 150-170 cm wynosi 7-8 kg. Owoce są stosowane powszechnie.

  Kolego

  Hybrydowy charakteryzuje się wydajnością do 15 kg z metra kwadratowego powierzchni. Niskie rośliny tworzą w 1 ucieczka, do którego ma zostać ściągnięty szczyty i usunięcie pachowych kiełków. Owoce o masie do 100 g smaczne sałatki i konserwacji. Mają jędrny miąższ, dobrą transportem.

  Shady Lady

  Hybryda wyprowadzony hodowców z Holandii. W warunkach szklarni wydajność wynosi 7,5 kg z każdego metra kwadratowego. Krzew dorasta do 70 cm wysokości, wymaga пасынкование. W muszki pędzla 3-4 pomidora o masie 170-200 r.

  Walentynki

  Typowa odmiana dla całościowo owoców konserw. Pomidory o wadze do 90 g mają kształt śliwki. Przy uprawie w szklarni zaleca się usuwać stepsons i związać roślina do wsparcia. Na kwadratowy powierzchni umieszczone 6-7 roślin, krzewów których osiąga wysokość 60-70 cm Wydajność wynosi 12 kg.

  Скороспелые żółte pomidory

  Rolne wczesnych żółtych pomidorów детерминантных odmian praktycznie niczym nie różni się od czerwonych. Ale same owoce przydatne do wykorzystania przez dzieci i osoby w podeszłym wieku, ponieważ pomidory są bogate w witaminę c, zawierają umiarkowane ilości kwasu. Substancja niacyna, wykryta w składzie, przyczynia się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych.

  Ważne! Żółte pomidory różnią się bardziej słodkie, bez кислинки, smakiem.

  Złote serce

  Wczesne детерминантный odmiana różni się dość wysokim plonem od 5 kg z krzewu. Duże owoce do 200 g, średniej wagi znajduje się na pędzle po 5-7 sztuk. Roślina wymaga podwiązki każdego z pędów, maksymalna długość nie przekracza 1 m.

  Złote jaja

  Miniaturowe rozmiary krzewu różni детерминантный pomidor. Długość pędów wynosi zaledwie 40cm, ale żółte owoce rosną do 200 g. Roślina nie wymaga podwiązki i пасынкования. Odporna na głównym choroby. Wczesne zaangażowanie zbiorów odbywa się do masowego porażenia pomidorów фитофторой.

  Złota Andromeda

  Powstaje детерминантное roślina o wysokości 60-70 cm Jaskrawo-pomarańczowe owoce o wadze od 100 g bogate w karoten. W szczotki dojrzewa do 10 owoców, dlatego wymagane jest podwiązka. Dojrzewanie zaczyna się na 88-92 dzień po wschodach.

  Żółty olbrzym

  Wymaga również podwiązki ten крупноплодный odmiana. Płasko — okrągłe owoce osiągają wagę 700 g na pędach do 150 cm długości. Детерминантный odmiana tworzy wczesne zbiory pomidorów przez 100 dni po wykiełkowaniu.

  Złota kula

  Dla niemowląt i żywności dietetycznej są owoce wczesnego детерминантного pomidora. Сливообразные помидорчики zawierają kompleks witamin, do 3% cukru i 4% karotenu. Na jednej szczotki rośnie 6-8 owoców o masie do 50 g każdy. Najbardziej przydatne jeść pomidory w postaci surowej.

  Duże pomidory wczesnego okresu dojrzewania

  Wczesne детерминантные rodzaje pomidorów z dużych mięsistych owocach są używane do sałatek, soku lub konserwacji (koncentrat pomidorowy, sosy, keczupy).

  Ważne! Duże rośliny potrzebują podwiązka, aby ciężkie pomidory nie zachorował grzybicze choroby, stykają się z powierzchnią gleby.

  Najlepsze, sprawdzone odmiany.

  Gina

  Uprawiana odmiana w gruncie. Przy wysokości krzewu 65-80 cm owoce osiągają wagę 250-350 r. Plony za metr kwadratowy zajętej powierzchni wynosi 10 kg. Odmiana odporna na choroby, w tym фитофторозу. Zebrane owoce nie pękają, ale charakteryzują się krótkim okresem przechowywania. Jasne czerwone pomidory charakteryzują się słodkawym smakiem.

  Malinowy olbrzym

  Roślina tworzy różowy mięsiste pomidory детерминантного typu. Waga owoców osiąga pół kilograma, zapewniając wysoką wydajność z metra kwadratowego powierzchni.

  Eldorado

  Żółte owoce niskiego pomidora osiągają masę 250 i więcej gramów. Roślina wymaga podwiązka, aby ciężki zbiorów nie leżał na gołej ziemi.

  Rosyjskie czastuszki

  Autorski крупноплодный odmiana, u którego pomidory osiągnięcia wagi 350-400 g Pomidory różnią się słabym ребристостью, doskonałe smakowych danymi.

  Mirage

  Z раскидистых krzaków pomidorów, które osiągają wysokość zaledwie 65-70 cm w gruncie, zbierają duże owoce do 300 g. Roślina nadaje się także do uprawy w szklarni, jeśli warunki pogodowe charakteryzują się wyższe temperatury.

  Wczesne pomidory детерминантных odmian powszechne niemal wszędzie. Nawet przy krótkim lecie w środkowych i północnych szerokościach geograficznych z powodzeniem uprawiane są stabilnie wysokie plony przydatne warzyw.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author