Odwar ze skórek mandarynki

Odwar ze skórek mandarynki - użyteczne właściwości i szkody

 

Pachnąca mandarynka, która kojarzy się ze świętami noworocznymi, jest bardzo przydatna. Spożywając te owoce cytrusowe, wiele osób wyrzuca skórki pomarańczy do śmieci. Jednocześnie nie uważają, że wyrzucają najbardziej przydatny składnik, który może się przydać do robienia napojów. Co to jest przydatny wywar ze skórek mandarynki?

Korzyści ze skórki mandarynki

Same mandarynki zawierają wiele przydatnych elementów. Zawierają również kwasy organiczne, błonnik pokarmowy, disacharydy, minerały, monosacharydy i witaminy.

Ale większość leczniczych pierwiastków śladowych wchłonęła skórkę. Oczywiście ich maksymalna liczba znajduje się w skórce mandarynki, właśnie zerwanej z gałązek. Można tylko pozazdrościć ludziom mieszkającym w ciepłych krajach, gdzie na podwórku rosną mandarynki. Podczas długotrwałego transportu mandarynki są traktowane chemikaliami. Przed użyciem należy je umyć, najlepiej specjalnym narzędziem.

Skórka mandarynki zawiera:

 • substancje pektynowe
 • kwasy organiczne
 • Flawonoidy
 • Olejek eteryczny
 • witaminy

Lecznicze właściwości skórki mandarynki

Skórka mandarynki może być używana na świeżo. Możesz obrać mandarynki i wysuszyć skórki. Przygotowują przydatny wywar lub herbatę z mandarynek.

Skórka mandarynki działa leczniczo na organizm:

Jak przygotować wywar ze skórek mandarynki

Aby przygotować wywar z peelingów do zabiegu, bierzemy:

 • Suche skórki mandarynki – 1 łyżka. łyżka
 • Woda – 1 szklanka

Jeśli musisz ugotować więcej bulionu, zwiększ liczbę składników. Ogólna zasada to 1 część skórki na 10 części wody.

Rozgniecione skórki zalać wrzątkiem, postawić na łaźni parowej. Muszą się gotować przez około 10 minut. Wyjmij i pozostaw na 15 minut. Następnie filtrujemy bulion. Gdy napój stanie się ciepły, możesz dodać miód.

Herbata mandarynkowa: przepis

Jeśli skórki mandarynki mają być stosowane zapobiegawczo, można przygotować herbatę mandarynkową. Nie trzeba go gotować. Wystarczy niewielką ilość skórki zalać wrzątkiem, odstawić na 15 minut. Po przefiltrowaniu można pić herbatę z miodem lub cukrem.

Odwar ze skórki mandarynki na cukrzycę

Cukrzyca typu 2 jest coraz częściej diagnozowana u pacjentów. Jest to choroba nabyta, której przyczyną są inne choroby. Oprócz przestrzegania diety, wprowadzania insuliny, ludzie są zmuszeni do ścisłego przestrzegania wszystkich wizyt endokrynologa.

Ważne jest, aby organizm był stale nasycony przydatnymi witaminami i minerałami. Przydatne jest użycie skórki mandarynki. Ma niski indeks glikemiczny, aw składzie jest wiele przydatnych substancji. Możesz dodawać skórkę mandarynki do herbaty i pić przez cały dzień.

Aby przygotować wywar ze skórek mandarynki na cukrzycę, myjemy trzy mandarynki. Powstałą skórkę parzy się z litrem wody. Odstawiamy na 10 minut. Następnie pozwól mu ostygnąć w temperaturze pokojowej. Po schłodzeniu wstawić do lodówki. Lepiej codziennie przygotowywać świeży wywar. Jak pić wywar z mandarynki przy cukrzycy? Dzienna porcja – 100 ml.

Peelingi mandarynki w kosmetyce

Tonik. Jest to najczęściej stosowany produkt kosmetyczny. Aby go przygotować, musisz wziąć zimną wodę mineralną, dodać skórkę mandarynki. W ciągu dnia nalegaj. Powstały tonik przetrzyj twarz rano i wieczorem. Regularne stosowanie w celu wygładzenia zwiotczałej skóry, pozbycia się zaskórników. Na bazie toniku możesz zrobić lód. Wystarczy zamrozić tonik w pojemnikach na kostki lodu. Kostkami lodu łatwo przetrzeć twarz.

Zarośla. Aby dobrze oczyścić skórę, usunąć stany zapalne, poprawić koloryt, należy przygotować mandarynkowy peeling. Dla niego bierzemy suszoną skórkę mandarynki, mielimy ją, aby uzyskać drobną frakcję. Zalej niewielką ilością proszku wodą. Zdobądź kleik, który jest używany jako peeling.

Skórkę ze świeżej mandarynki można stosować do wzmocnienia paznokci, wybielania. Kawałki skórki należy wytrzeć paznokciami, jeśli występuje grzyb.

Odwar z mandarynki na stres

Olejek eteryczny, który występuje w dużych ilościach w skórce, pozwala szybko złagodzić stres, pozbyć się depresji i poprawić sen. Odwar najlepiej stosować do kąpieli. Jest przygotowywany zgodnie z dowolnym z wyżej wymienionych przepisów. Następnie dodaje się go do kąpieli, którą należy przyjmować w nocy.

Dla kogo skórki mandarynki są przeciwwskazane

Nie zaleca się przyjmowania wywaru ze skórki mandarynki:

 • Z alergiami. Mandarynki są silnymi alergenami. Musisz być ostrożny, w przeciwnym razie będą nieprzyjemne konsekwencje.
 • W przypadku chorób przewodu żołądkowo-jelitowego, zapalenie błony śluzowej żołądka w ostrej fazie.
 • Z zapaleniem nerek i zapaleniem pęcherzyka żółciowego.
 • Nie daj się ponieść wywarowi, może to doprowadzić do biegunki.
Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author