Korzyści z miodowego masażu twarzy

medovyj-masazh-litsa

Miodowy masaż twarzy jest chyba znany każdej dziewczynie i każdej kobiecie. Nawet jeśli tego nie zrobili, prawdopodobnie to usłyszeli. I popularny nie bez powodu. Oto tylko mała lista jego głównych zalet:

 • zwężenie porów
 • odżywianie (miód zawiera ponad 200 składników bioaktywnych),
 • zmniejsza zawartość tłuszczu
 • nadaje aksamitną,
 • przywraca zdrowy kolor,
 • oczyszczanie,
 • pozbycie się czopów łojowych, czarnych kropek.

Dla kogo przeznaczony jest miodowy masaż twarzy?

Miód pielęgnuje suchą skórę twarzy, a tłusta po zastosowaniu miodu staje się matowa. Ale naturalnie miód powinien być naturalny, to znaczy nie powinieneś go mieć w sklepie, ale u pszczelarza nie powinieneś mieć z tym problemów. Nie jest tajemnicą, że miodowy masaż twarzy jest stosowany w salonach kosmetycznych i placówkach medycznych. To po raz kolejny udowadnia, że ​​miód pomaga nie tylko poprawić nasz wygląd, ale ma również działanie lecznicze.

Naukowcy od dawna udowodnili, że nasza twarz odzwierciedla wewnętrzny stan naszego ciała. Oznacza to, że działając na różne obszary twarzy, możemy pozytywnie wpływać na poszczególne narządy naszego ciała. Kiedy miód jest wchłaniany, zawarte w nim substancje biologicznie czynne wnikają i działają na receptory nerwowe znajdujące się w warstwach naszej skóry. Wszystkie te receptory wpływają na funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Dlatego wykonując masaż twarzy możemy poprawić funkcjonowanie, odżywienie i ukrwienie nie tylko naszych tkanek, ale i narządów.

Masaż miodowy jest naturalnym lekarstwem i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Ale jest szczególnie przydatny i polecany – dla tłustych i problematycznych. Polecany jest również do cery starzejącej się. Ze względu na swoje właściwości odżywcze, regenerujące i tonizujące. Zabieg jest w stanie poprawić koloryt i dać aksamitne, widocznie odmładzające i transformujące. Miodowy masaż twarzy pomaga również w walce ze zmarszczkami, pomagając je wygładzić i sprawiając, że stają się mniej widoczne.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań, w których nie można wykonać miodowego masażu twarzy i trzeba być ich świadomym. Przy następujących przeciwwskazaniach nie należy stosować masażu miodowego:

 • Reakcja alergiczna na produkty pszczele
 • Opryszczka
 • Podrażniona skóra
 • Obecność stanu zapalnego
 • Rany na skórze twarzy
 • Zapalenie skóry

Niestety miód często uczula skórę, nawet jeśli nie objawia się to przy spożyciu wewnętrznie. Dlatego przed użyciem wykonaj test wrażliwości. Nałóż niewielką ilość czystego miodu lub mieszanki na zgięcie łokcia i oceń reakcję w ciągu 20-30 minut. Jeśli zaczerwienienie, swędzenie i inne nieprzyjemne objawy nie wystąpią, ryzyko wystąpienia alergii jest minimalne.

Aby dokładnie zrozumieć, czy można wykonać masaż miodem na twarzy, musisz spróbować opublikować test wrażliwości, ocenić wynik po pierwszym zabiegu.

Jak wykonać miodowy masaż twarzy?

Teraz porozmawiajmy z tobą bezpośrednio o tym, jak wykonać miodowy masaż twarzy. Algorytm krok po kroku pomoże Ci lepiej zrozumieć, co jest czym.

 • Zmyć makijaż i przetrzeć twarz tonikiem. I pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
 • Nałóż miód zaczynając od środkowej linii twarzy.
 • Po rozsmarowaniu miodu odczekaj 3-5 minut, aż trochę się wchłonie. Patrząc na twoją twarz, możesz zauważyć, że miód został wchłonięty nierównomiernie. Oznacza to, że w niektórych miejscach masz zatkane pory lub np. jakieś mikrourazy. Nie zniechęcaj się, po prostu zauważ, że przy regularnym stosowaniu powinien zniknąć.
 • Teraz musisz lekko poklepać opuszki palców po całej powierzchni twarzy. Palce będą się kleić i odpadać, tworząc efekt próżni dla twoich porów. Dzięki temu, wraz z miodem, różne żużle i wszelkie inne niepotrzebne zanieczyszczenia, które utknęły w porach, będą odpadać i wychodzić na zewnątrz. A także martwe płatki nabłonka odejdą. Miód zmieni kolor i konsystencję.
 • Jeśli w jakimś obszarze miód źle się zbiera i utrzymuje się, oznacza to, że możesz mieć problemy z narządem odpowiadającym temu obszarowi. Tutaj miód pełni rolę diagnosty. Opuść więc na razie to miejsce i udaj się w inne miejsce, a następnie wróć.

Podczas zabiegu każda osoba doświadcza indywidualnych odczuć i konieczne jest wykonywanie ruchów powoli i ostrożnie. Mocno szybko i boleśnie wcale nie znaczy lepiej! Musisz kontynuować takie ruchy przez 3-10 minut. Wtedy zauważysz, że miód stał się szary lub biały, a także zgęstniał i zbrylił się. To normalne, wyciągnął zawartość porów.

Niuanse:

 • Nakładać tylko na suchą skórę suchymi dłońmi
 • Płynny miód jest potrzebny do twarzy. Jeśli jest tylko zagęszczony, umieść słoik z nim w pojemniku z ciepłą wodą (nie więcej niż 40 stopni)
 • Nie wykonuj gwałtownych ruchów podczas nakładania i wklepywania
 • Jeśli skóra zmieni kolor na czerwony, natychmiast zmyj.
 • Za pierwszym razem wystarczy 3-5 minut

Po zakończeniu zabiegu resztki tego miodu należy zmyć ciepłą wodą. Skóra nabierze lekko różowego kolorytu.

Masaż miodowy najlepiej wykonywać rano, ale jeśli rano nie masz czasu na takie zabiegi, możesz go wykonać w dowolnym innym dogodnym dla Ciebie czasie. Kurs składa się z 10-15 zabiegów, które wykonuje się co drugi dzień.

OSTRZEŻENIE: należy zachować ostrożność podczas oklepywania opuszkami palców podczas zabiegu. Jeśli przesadzisz, podczas zabiegu może wystąpić ból. Skóra może stać się czerwona. A co najważniejsze, można wykonać mikrokrwawienia (pęknięcie naczyń włosowatych). Jeśli nadal przesadziłeś, pamiętaj, aby użyć lodu.

Jak często można wykonywać miodowy masaż twarzy

Miodowy masaż twarzy wnika wystarczająco głęboko w skórę. Powinna mieć czas na regenerację między zabiegami. Więc nie przesadzaj. Można go wykonywać do 2-3 razy w tygodniu w przypadku cery tłustej i raz w tygodniu w przypadku cery suchej i normalnej.

Miodowy masaż twarzy

o masażu miodowym pomoże Ci wizualnie dowiedzieć się, co i jak zrobić:

W tym artykule omówiliśmy, jak przydatny i skuteczny jest miodowy masaż twarzy. Kto powiedział, że nie ma idealnego produktu do twarzy? Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu znalazłeś go. Życzę powodzenia. Bądź zdrowy i piękny.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author