Temperatura przechowywania ziemniaków: jaka powinna być w piwnicy, sklep warzywny

Przygotowanie ziemniaków do przechowywania

Przygotowanie bulw musi odbywać się w czasie zbiorów.

Ważne! Istnieje przekonanie, że im więcej ziemniaki znajduje się w glebie, tym dłużej będzie leżeć w piwnicy. Nie zaleca się pozostawiania upraw w ziemi przez długi czas.

Po tym jak ziemniaki dojrzałe, należy natychmiast go usunąć. W przeciwnym razie zacznie nabierać dużą ilość wilgoci i nie może leżeć przez dłuższy czas.

Przygotowują bulwy kilku etapach:

 • Czyszczenie. Należy delikatnie usunąć ze wszystkich bulw ziemię. Umyć je przed wysłaniem do piwnicy niekoniecznie.
 • Suszenie. Całe zbiory rozproszone w suchym i przewiewnym pomieszczeniu w jednej warstwie i dają całkowicie wyschnie. Na bulwy nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 • Sortowanie. Całe plony zaleca się wylicza. Sortowanie odbywa się z uwzględnieniem wielkości i uszkodzeń.
 • Zbieranie. Wysuszone warzywa zebrane w worki i wysyłają na przechowywanie.
 • Przechowywać bulwy można jak w piwnicznym pomieszczeniu, jak i w warunkach domowych – na balkonie. Temperatura w piwnicy do przechowywania ziemniaków nie powinna być mniejsza niż +2оС i więcej +3 stopnie c.

  Wskazówka! Część zbiorów warto zostawić i zapisać w celu późniejszego lądowania.

  Zasady sprzątania

  Do przechowywania nadaje się tylko вызревший owoc. Działania porządkowe realizowane są w następujący sposób:

 • Bulwy zaczynają kształtowanie od momentu, gdy zaczną więdnąć dolne liście. Przez 4 tygodnie po tym owoce są uważane za созревшими.
 • Za kilka tygodni do zbioru przystępują do скашиванию wyschniętego natki.
 • Wykopaniu uprawy zaleca się słoneczny dzień.
 • Wczesne odmiany wykopać od lipca do sierpnia, średnie – od połowy sierpnia do końca miesiąca, później – od końca sierpnia do początku września.
 • Przed przechowywaniem bulwy powinny być suszenia.

  Niż taktować ziemniaki do przechowywania

  Ziemniaki przed przechowywaniem można przetworzyć, co pozwoli zbiorów nie gnić. Traktowanie można przeprowadzić samodzielnie, w warunkach domowych.

  Umyć. Jeśli zbiory został odkopany w deszczową pogodę, to można go myć, co zapobiegnie wnikaniu patogenów różnych chorób w podpiwniczony. Po tym ziemniaki również należy osuszyć i uporządkować.

  Oparzanie. Ta metoda obróbki nadaje się tylko w tych przypadkach, gdy ziemniaki będą wykorzystywane do jedzenia. Bulwy są umieszczone w wrzącej wody na 3 sekundy, po czym osuszyć. Taki sposób pozwala zniszczyć bakterie.

  Siarczan miedzi. Substancja używana do obróbki materiału siewnego ziemniaka. Na 20 l wody, dodać 4 g siarczanu miedzi. Otrzymanym roztworem warto pokropić bulwy lub umyć w nim warzywa.

  Cyrkon. Preparat zapobiega wcześniej kiełkowanie. Na 20 l wody, dodać 2 ml preparatu, po czym spryskać zbiorów.

  Jaka temperatura powinna być do przechowywania ziemniaków

  Zbieranie odbywa się latem. Wielu doświadczonych rolnicy mogą zbierać 2 razy w roku – wczesną wiosną i w środku lata. Nie ma znaczenia, kiedy przechodził przez gromadzenie, pytanie pozostaje jedno – jak uchronić ziemniaki w zimie przed zimnem, a latem przed upałem.

  Temperatura przechowywania ziemniaków w piwnicy w zimie i lecie musi pozostać w granicach +2 – +3 stopnie c. Wynika to z faktu, że podczas przymrozków bulwy staje się ospały i ma słodki smak. Jeśli temperatura wzrasta, to bulwy zaczynają oddychać, oznacza praktycznie cały skrobię. Rozpoczyna się gwałtowny rozwój procesów i bulwy traci soki, stając się suche.

  Przy -1 ° c skrobia przekształca się w cukier, po czym подмерзший bulwy nabiera słodyczy, niż może się zepsuć danie.

  Jaka temperatura w piwnicy do przechowywania ziemniaków

  Przed tym, jak umieścić w piwnicy zbiorów, należy go wyczyścić: usunąć stare skrzynie, śmieci, aby zwolnić miejsce. Nie będzie dziwne, jeśli podpiwniczony wstępnie oczyścić i osuszyć. Aby zapobiec powstawaniu pleśni, wielu specjalistów zaleca się pokryć ściany wapnem.

  Ponieważ temperatura przechowywania powinna spełniać określony градусу, do tego trzeba wyposażyć podpiwniczony system wentylacji i usunąć istniejące szczeliny i dziury, znajdujące się w ścianach i suficie.

  Uwaga! Okresowo można wietrzyć piwnica, w której znajdują się bulwy, przez otwarte drzwi.

  Przed wysłaniem zbiorów w piwnicy, trzeba go uporządkować. Lepiej zostawić tylko całe owoce, a uszkodzone – nie zaleca się wysyłać na przechowywanie, jak długo nie пролежат. Najlepiej przechowywać bulwy w kratowych pocztowych, grubość warstwy nie powinna przekraczać 30 cm, na to pozwolić lotniczego strumieni dotrzeć do dolnych warzyw. Temperatura przechowywania ziemniaków w zimie w piwnicy powinna wahać się w granicach od +2оС do +3 stopnie c.

  Temperatura przechowywania ziemniaków w sklep warzywny

  Taka opcja jest odpowiednia dla każdego, kto zajmuje się realizacją warzyw w dużych ilościach. W związku z tym, że nie wydaje się możliwości umieszczać duże ilości warzyw w domu, są używane овощехранилища. Optymalny zakres temperatur waha się w granicach od +2оС do +4оС.

  Temperatura przechowywania ziemniaków na balkonie

  Miejskie, mieszkańcy są zmuszeni trzymać ziemniaki w domu, i najlepiej do tego celu nadaje się balkon. Doświadczone gospodynie radzą, by zrobić następny łódź prac:

 • Sprawdzić zeszłoroczną opakowania i w razie potrzeby wymienić гидроизоляционный materiał.
 • Skrzynki powinny być obszyte styropianem.
 • Kominy прочищаются i montowane w skrzynkach.
 • Trzeba przygotować niebieskie lampy, które są używane w zimie.
 • Najlepiej używać do przechowywania siatki, a nie torby.
 • Temperatura przechowywania w pełni zależy od jakości przygotowanych pojemników do przechowywania warzyw.

  Optymalne warunki przechowywania

  Aby cały rok spożywać świeże ziemniaki, należy stworzyć sprzyjające warunki do jego przechowywania. Optymalna temperatura przechowywania ziemniaków wynosi +2оС.

  Najlepszym miejscem jest piwnica. Wynika to z faktu, że temperatura jest optymalna, co znacznie wydłuża okres ochrony zbiorów.

  Wnioski

  Temperatura przechowywania ziemniaków w piwnicznym pomieszczeniu jest uważana za optymalną, co pozwala zapewnić długotrwałą ochronę zbiorów. Przed wysłaniem ziemniaki w piwnicy, musi nie tylko poprawnie zebrać plony, ale i przygotować miejsce, w którym znajdować się będzie przez całą zimę. Ważne jest, aby zrozumieć, że sposoby przechowywania mogą się różnić w zależności od regionu zamieszkania, ale temperatura pozostaje bez zmian.

  Anna Kowalczyk
  Edytor serwisu
  Rate author