Smażone maliny z cukrem na zimę

Smażone maliny z cukrem na zimę na patelni - prosty przepis

Dżem, który wszyscy nazywają smażonymi malinami, to prawdziwy hit sezonu. Należy pamiętać, że ta metoda przygotowania zbiorów na zimę jest zalecana tylko wtedy, gdy jagód jest bardzo mało. ale naprawdę chcesz ugotować z nich coś pysznego.

Malina to słodka jagoda. Dlatego możesz dodać ilość cukru do swojego gustu. Jeśli chodzi o przechowywanie smażonego dżemu, najlepiej wybrać lodówkę.

Sam przepis jest bardzo prosty i niedrogi w wykonaniu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją krok po kroku, a otrzymasz pyszny, aromatyczny i bardzo apetyczny smażony dżem z ulubionej maliny.

Czego potrzebujesz:

  • Dojrzałe maliny – 1 kg 500 g.
  • Cukier – 1 kg 500 g.

Jak gotować

Konieczne jest posortowanie malin, zalanie ich przez chwilę wodą, a następnie włożenie do durszlaka. I pamiętaj, aby spuścić nadmiar płynu.

Włóż jagody na patelnię o grubym dnie. Następnie stawiamy na małym ogniu i mieszając doprowadzamy do wrzenia. W razie potrzeby usuń powstałą piankę.

Wlej cały cukier na patelnię na wierzch jagód od razu. Ponownie zamieszaj, zmniejsz ogień i poczekaj, aż całkowicie się rozpuści. Nie zapomnij cały czas mieszać przyszłej słodyczy, aby nic się nie paliło.

Gdy maliny się zagotują, a cukier się rozpuści, gotuj dżem przez kolejne 5 minut.

Przygotujemy puszki i wieczka. Potrzebujemy ich sterylnych.

Za pomocą chochli wlej do słoików smażony dżem malinowy, zawiń pokrywki, odwróć i wyjmij, aż całkowicie ostygnie pod kocem.

Po ostygnięciu puszek można je odłożyć do przechowywania. Najlepiej wybrać lodówkę lub piwnicę.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author