Sałatka z selera naciowego z jabłkiem przepis

 

 1. Krok 1.
 2. Krok 2:

  Krok 2.Umyj korzeń selera, wytrzyj go i obierz. Następnie pokrój w bardzo cienkie, nie długie słomki. Oczywiście można go również zetrzeć na grubej tarce, będzie szybciej. Ale wolę ciąć cienko, ponieważ warzywo nie marszczy się i dłużej pozostaje soczyste.

 3. Krok 3:

  Krok 3.Jeśli zetrzesz korzeń selera, jabłko będzie musiało zostać starte, aby struktura sałatki była taka sama. Jabłko pokroimy w cienkie paski, takie jak korzeń. Ale ponieważ jabłko bardzo szybko ciemnieje, przygotuj miskę zimnej wody, do której dodajemy jedną łyżkę stołową 6% octu. Umyj jabłko, usuń rdzeń z nasionami i pokrój w cienkie paski. Każdą posiekaną porcję wkładamy do miski z wodą, całkowicie ją zanurzając.

 4. Krok 4:

  Krok 4.Po pokrojeniu całego jabłka wyjmij je z wody i szybko osusz ręcznikiem papierowym. Dodaj słomki jabłkowe do posiekanego korzenia selera.

 5. Krok 5:

  Krok 5.Dodaj majonez do miski sałatki i dokładnie wymieszaj. Odstaw na 5 minut; najłatwiej to zrobić w szerokiej misce.

 6. Krok 6:

  Krok 6.Sól do smaku i wymieszania.

 7. Krok 7:

  Krok 7.Przełóż na talerz i podawaj.

 8. Krok 8:

  Krok 8.Smacznego.

Korzeń selera powinien być nienaruszony, wolny od zgnilizny i zwarty. Jeśli nie odpowiada co najmniej jednemu z wymienionych opisów, lepiej odmówić takiego warzywa. Jabłko też powinno być świeże, a najlepiej słodko-kwaśne. Aby je zmiękczyć, dodaj posiekane jajka na twardo i odrobinę zielonej cebuli, aby uzyskać ostrość. Ogólnie rzecz biorąc, możesz dodać warzywa lub produkty mięsne do swojego gustu.

Sałatkę można tak jak ja przyprawić majonezem, ale jeśli nie lubisz lub nie, dopraw ją kwaśną śmietaną lub jogurtem naturalnym. W wersji chudej mieszanka oleju roślinnego, sosu sojowego, musztardy, soku z cytryny i cukru. Będzie też bardzo smaczny.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author