Pomidor Rozmaryn: charakterystyka i opis gatunku, plony, zdjęcia, opinie

Odmiana pomidora Rozmaryn, prezentowany na zdjęciu, według opisu i opinii ogrodników, odnosi się do wszystkie. Jest dobrze nadaje się do wiosenno-letniego obrotu w tunelach foliowych.. Masa owoców z gęstej i delikatnym miąższu osiąga 400-500 g, kolor intensywny, różowawy.

To среднеранний odmiany hybrydowe, od kiełkowania do owocowania przechodzi 115 dni. Dojrzałe rośliny mają silne łodygi, krótkie międzywęźla, ciemno-zielone, duże liście. Wydajność wysoka, z jednej rośliny można zebrać od 8 do 11 kg.

Walory smakowe owoców

Pomidory, Rozmaryn, opis gatunku, zdjęcia i opinie, mają doskonały smak, nadają się do sałatek. Miąższ soczysty i hoya strukturą, ma przyjemny słodko-kwaśny smak i charakterystyczny zapach. Skórka cienka.

Ostrzeżenie! Owoce źle transportowane i przechowywane, nie nadają się do konserwowania w całości. Najlepiej jeść pomidory, Rozmaryn świeże lub przygotować z nich sok pomidorowy i przecier.

Plusy i minusy odmiany pomidorów Rozmaryn

Zalety odmiany Rozmaryn, które stają się widoczne po bliskiej znajomości z nim. Według opinii hodowców, do plusów można zaliczyć takie cechy kultury:

 • moc łodygi;
 • wysoką produktywność;
 • duże owoce;
 • świetny smak dojrzałych pomidorów;
 • odporność na choroby.
 • Wadą odmiany Rozmaryn można uznać za cienką skórkę, pomidor, która nie pozwala długo przechowywać owoce i transportować.

  Optymalne warunki uprawy

  Według opinii hodowców i zdjęcia, pomidory, Rozmaryn różnią się wydajnością przy uprawie w szklarniach. W warunkach chronionego gruntu okazuje się zebrać najwyższe plony przy dobrej opiece. Томатам odmiany Rozmaryn należy zapewnić żyzne gleby, nawożenia, regularnego podlewania, ochronę przed chorobami i szkodnikami, temperaturę powietrza powyżej +18 °C.

  Rolne pomidor odmiany Rozmaryn

  Wielki plon uzyskuje się sadząc zdrowej, mocnej sadzonek. W przypadku samodzielnego uprawie sadzonek ważne jest, aby prawidłowo obliczyć czas siewu nasion, zapewnić томатам optymalną temperaturę, wilgotność i natężenie oświetlenia.

  Podczas przesadzania sadzonek w szklarni szczególną uwagę zwracają na przygotowaniu gleby. Między dołkami i rzędami pozostawiają odległość, które jest niezbędne do rozwoju silnego systemu korzeniowego i dobrym oświetleniu rośliny podczas wzrostu. Robić zagęszczone lądowania niepożądane, to przyczynia się do rozwoju choroby, i sprawia, że pielęgnacja pomidorów.

  Dla skutecznego kształtowania owoce, rośliny regularnie podlewać, karmione, obserwują рыхлостью i czystości gleby w szklarni. Dla profilaktyki chorób i szkodników wiosną wydać traktowanie roślin фунгицидами i insektycydów. Prawidłowe usuwanie przykanalików i podwiązka krzewów pomagają uzyskać maksymalny plon z małej powierzchni szklarni.

  Uprawa sadzonek

  Nasiona na rozsadę wysiewa się za 50-60 dni przed przesadzania do gruntu. Jeśli szklarnia ogrzewana, przystąpić do uprawy w styczniu-lutym. Siew wygodnie spędzać w kasety. To pomaga opóźnić moment pikowania w рассадные szklanki.

  Technologia produkcji sadzonek z nasion:

 • Do uprawy używają czysty, sklepowy podłoże. Musi być luźne, dobrze przepuszczać wilgoć i powietrze.
 • W każdej komórce kasety wypełnione substratem, sprawiają, że zagłębienia za pomocą ołówka 0,5-0,7 cm
 • Układane pojedynczo семечку i posypane ziemią.
 • Podlewane za pomocą konewka czystą, ciepłą wodą o temperaturze 30-36 °C.
 • Dla zapobiegania czarnej nóżki przy pierwszym podlewania dodają do wody „Превикур” lub „Фитоспорин”.
 • Serwowane kasety z nasion przezroczystą folią, postawić w ciepłym miejscu.
 • Optymalna temperatura powietrza dla uprawy – 22-24 °C.
 • Przez 3-5 dni nad powierzchnią gleby pojawią się siewki, po czym folię sprzątają.
 • Kasety umieścić w jasnym i chłodnym miejscu o temperaturze 18-19 °C.
 • Pierwsze dwa tygodnie rozwoju siewki przez całą dobę oświetlenie świetlówkami.
 • Karmienie nie robią, tylko spędzają umiarkowanego podlewania.
 • Gdy na siewkach pojawi się na 3-4 prawdziwych liści, ich nurkowania w рассадные szklanki o pojemności 350-400 ml. Do uprawy używają mieszanka humusu, czarnoziemu, torfu i piasku. Po około 50 dniach od siewu sadzonka będzie gotowy do przeszczepu w szklarni.

  Zasady sadzenia

  Sadzonki pomidorów odmiany Rozmaryn w szklarni bez ogrzewania ogrodnicy sadzą od połowy maja do początku czerwca. U dobrze ukształtowanego gałęzi powinno być nie mniej niż 7 liści, łodygi trwałe, o wysokości około 25 cm, dobrze rozwinięte korzenie. Terminy sadzenia zależy od warunków klimatycznych regionu i wyposażenia szklarni. Gdy mróz sadzonka może zginąć.

  Przed sadzeniem glebę w szklarni wykopane, usuwają chwasty, wnoszą kompost lub próchnica – do 5 kg na 1 m kw., i popiół – 1 łyżka na 2 m. kw. Pomidory dobrze reagują na fosforowe i potasowe nawozy.

  Wskazówka! Należy stosować płodozmian. Dobre poprzednicy do pomidorów odmiany Rozmaryn – ogórki.

  Kolejność sadzenia:

 • Łóżka podlewać i poluzować. Sadzonki nawilżają wczoraj wieczorem.
 • Studnie o głębokości – 20-25 cm, wykopują w odległości 40-50 cm, a między rzędami pozostawiają 50-70 cm, można umieścić sadzonki w szachownicę.
 • Dobrze rzucają dołki ciepłą wodą, pokryte niewielką ilością suchej ziemi.
 • W wilgotnej ziemi przeszczepione sadzonki pomidorów Rozmaryn metodą przeładunku, lekko zakopać do семядольных liści.
 • Następnie podlewać i lekko zagęszczony ziemię.
 • Raz lub w miarę wzrostu pomidory odmiany Rozmaryn remis. Jeśli pogoda jest upalna i słoneczna, w pierwszych dwóch tygodniach sadzonki najlepiej pritenyat.

  Podlewanie i nawożenie

  Rośliny podlewane ciepłą wodą w miarę wyschnięciu gleby. W gorące i suche czas robią to co najmniej 1 raz na 5 dni. Ściółki pod krzakami pomidorów ściółki, aby ziemia pozostała luźnej i mniej traciła wilgoci. Mała podlewania w czasie dojrzewania upraw pomidory mogą pękać, tracąc atrakcyjny wygląd.

  Superfosfat dodają do dołka przy wsiadaniu – 15-20 g do każdego. Nie wolno wprowadzać pod pomidory świeżego obornika. Podawać z nadmierną prędkością rośliny niebezpieczne, kosztem upraw oni budować silne łodygi i liście.

  Pasynkovaniya i wiązana

  Stepsons lub boczne pędy pojawiają się w pobliżu każdego liścia na łodydze. Ich zerwać rękami, kiedy jeszcze nie dotarły do długości 10 cm, pozostawiając małe sęki. Wszystkie na raz stepsons w jednym zakładzie отламывать nie jest zalecane, usuwając 3 lub 4 szt., kontynuują procedurę przez tydzień.

  Związana krzewy do drewnianej listwie lub kraty. Wygodny do stosowania dla tego sznurka. Robią małą pętlę, wzmacniają ją pod dolną blachą pomidora i owinięty wokół pnia szpagat w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Górny koniec liny mocuje się do kraty pod sufitem szklarnie. Pomidor Rozmaryn należy do индетерминантным, on cały czas rośnie okresu wegetacji i może wynosić 2-2,5 m wysokości.

  Kształtowanie

  Pomidor Rozmaryn, jak i wszystkie wysokie odmiany, które uprawia się w szklarni, tworzą w jednej łodygi. Niektórzy ogrodnicy pozostawić na roślinie dwie łodygi, mając nadzieję na jak uzyskać większy plon.

  Aby uformować krzew na dwie łodygi, pozostawiają pasierb, pochodzących z arkusza, który znajduje się pod najniżej цветоносом. Ta boczna gałąź będzie potężny i będzie w stanie nawiązać duże owoce, jako główny ucieczka.

  Ochrona przed chorobami i szkodnikami

  Przed rozpoczęciem siewu nasion na rozsadę, przetwarzają szklarni od zimujących w nim szkodników i chorób. Można do tego wykorzystać siarki w proszku lub siarkowe warcaby. Siarki dym oczyści szklarnię przed chorobami grzybowymi i larw owadów.

  Ważne! Nasiona przed wejściem протравливают w roztworze nadmanganianu potasu.

  Sadzonki, пересаженную w szklarni, podlewać roztworem „Фитоспорина” dla profilaktyki chorób grzybiczych. Przy temperaturze powietrza powyżej +18 °C spędzają opryskiwanie młodych roślin „Фитовермом” od owadów i roztoczy.

  Plony pomidorów Rozmaryn

  Plenność odmiany pomidora Rozmaryn zależy od techniki rolniczej. Zastosowanie nawożenia, terminowe podlewania, prewencyjnych traktowania od szkodników i chorób pozwalają uzyskać do 11 kg dużych i smacznych owoców z jednego krzewu. Nawet przy неумелом odejściu z jednej rośliny można zebrać 3-4 kg różowe pomidorów z wysoką zawartością witamin i składników mineralnych.

  Wnioski

  Do uprawy w szklarniach doskonale nadaje się высокорослый pomidor Rozmaryn. Jego pyszne, słodkie owoce chętnie zjadane przez dzieci i dorosłych. Z pomidorów są piękne witaminy sałatki i przekąski. Rośliny odmiany są mało wymagające w pielęgnacji, przy prawidłowym kształtowaniu, karmienia i nawadniania, można spodziewać się wysokiej wydajności dużych pomidorów.

  Opinie na temat odmiany pomidorów Rozmaryn

  Nasza rodzina lubi pomidory, ale nic u mnie nie dochodziły. Kupiłam nasiona крупноплодного różu pomidora Rozmaryn F1. Zbiory zadowolony – pomidory wyrosły duże, z delikatnym i soczystym miąższem, po prostu тающей w ustach. Dzieci i mąż byli zachwyceni sałatek ze świeżymi pomidorami. To, że nie jedli, nie przetworzyła w sok pomidorowy – smaczną i zdrową wzorzec na zimę.Nasiona pomidora Rozmaryn kupiłem po raz pierwszy kilka lat temu. Od tego czasu w rozstawie co roku. Odmiana w pełni zgodny z podanym przez producenta właściwości, dobrze odporna na choroby. Choć zbiory długo przechowywane, do sprzedania na najbliższym rynku duże, smaczne pomidory 2 dni, kupują je chętnie. Koszty uprawy w pełni opłaca.Wsadził pomidor Rozmaryn, była mile zaskoczona. Duże ciężkie pędzla z owocami musiał związać, aby nie обломились. Owoce piękne i smaczne, jedliśmy sami i częstowali wszystkich krewnych. Na przyszły rok planuję posadzić więcej sadzonek tej odmiany.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author