Poduszka jałowca: właściwości, zalety i szkody, przeciwwskazania

Tradycyjna medycyna już dawno dostrzegła dobroczynny wpływ jałowca, drzewa o silnym żywicznym zapachu, na zdrowie. Do celów leczniczych używa się kory, szyszek, a nawet igieł kultury. Pozytywne właściwości poduszki z jałowcem pozwalają na wykorzystanie jej do różnych celów. Główną zaletą produktu jest możliwość stopniowego przywracania zdrowia podczas snu. Trociny jałowcowe, którymi wypełniona jest poduszka, mają korzystny wpływ na układ krążenia, ośrodkowy układ nerwowy i narządy oddechowe.

Z czego wykonane są poduszki jałowcowe?

Współcześni producenci oferują różnorodne opcje poduszek, w tym trociny jałowca. Produkty pokryte są przyjemną, trwałą tkaniną, która wytrzymuje silne naprężenia i nie rozdziera się dzięki nietypowemu wypełnieniu.

Istnieją trzy rodzaje poduszek jałowca:

 1. Do spania . Różnią się anatomicznym kształtem, nie zapadają się przy stałym nacisku, zapewniają podparcie dla kręgów szyjnych, łagodzą napięcie. Osłonka poduszki jałowcowej musi być na tyle mocna, aby wypełniacz nie przedarł się i nie powodował dyskomfortu dla skóry.
  Poduszka jałowca: właściwości, zalety i szkody, przeciwwskazania
  Ważne jest, aby zwracać uwagę na zapach produktów jałowcowych, nie powinien być zbyt mocny ani stęchły.
 2. Dekoracyjne . Stanowią dodatek do dekoracji wnętrz, wypełniając pomieszczenie przyjemnym drzewnym aromatem. Poduszki dekoracyjne idealnie nadają się do pokoju dziecięcego i mogą służyć jako odświeżacz do samochodu.
  Poduszka jałowca: właściwości, zalety i szkody, przeciwwskazania
  Aby wzmocnić zapach, jałowcową poduszkę można umieścić na baterii
 3. Poduszka w rolce . Najczęściej produkt stosuje się w celach leczniczych w celu wyeliminowania bólu pleców, prostowania postawy. Dobry efekt przeciwbólowy uzyskuje się poprzez nałożenie poduszki wypełnionej jałowcem na bolące stawy. Ta opcja nadaje się również do spania zgodnie ze wskazaniami lekarza, ale przyzwyczajenie się do niej zajmuje trochę czasu.
  Poduszka jałowca: właściwości, zalety i szkody, przeciwwskazania
  Wałek pomaga złagodzić ból rąk i nóg, odciąża szyję
Uwaga! Użycie wałka jałowcowego jako trenażera pleców jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem.

Często do trocin w akcesorium do spania dodaje się suszone zioła lecznicze, na przykład lawendę. Ta kompozycja łagodzi stres, wspomaga aktywność umysłową i eliminuje migreny.

Przydatne właściwości poduszki jałowcowej

Właściwości poduszki jałowcowej wynikają z jej pozytywnego wpływu na organizm:

 • normalizacja snu;
 • rozluźnienie układu nerwowego, złagodzenie stresu nagromadzonego w ciągu dnia;
 • wzmocnienie odporności;
 • obniżenie ciśnienia, eliminacja bólu głowy, niezależnie od jego etiologii;
 • usunięcie bolesnych wrażeń w okolicy kręgów szyjnych;
 • poprawiony dopływ krwi do mózgu;
 • zapobieganie chorobom skóry;
 • Leczenie układu oddechowego – Aromat jałowca znany jest ze swoich właściwości leczniczych.

Regularny sen na poduszce jałowcowej poprawia jakość nocnego wypoczynku i poprawia nastrój.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę

Aby jak najlepiej wykorzystać poduszkę jałowcową, ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Należy zwrócić uwagę nie tylko na emanujący z niego aromat, ale także na tkaninę, a także kompozycję.

Kryteria wyboru produktu leczniczego:

 1. Zapach wydobywający się z poduszki powinien być przyjemny, iglasty, nie odrażający.
 2. Po naciśnięciu akcesorium powinno zachować wynikowy kształt, a nie sprężynę.
 3. Obudowa produktu to wyłącznie naturalna tkanina, tkanina syntetyczna nie pozwoli na osiągnięcie zamierzonego efektu. Pożądana jest obecność zamka błyskawicznego na obudowie, co wskazuje na jakość akcesorium. Najczęściej poduszki ziołowe podszyte są bawełną lub lnem.
 4. Ważne jest, aby zdecydować o kształcie przyszłego akcesorium do spania. Producenci oferują produkty w formie kwadratu lub prostokąta, a także poduszki.
 5. Producent wysokiej jakości zawsze wskazuje skład na swoim produkcie. Nie powinien zawierać niczego poza trocinami jałowcowymi i suszonymi ziołami.
Ostrzeżenie ! Nie kupuj produktu, który pachnie wilgocią i stęchlizną. Najprawdopodobniej był nieprawidłowo przechowywany i zawiera niebezpieczne bakterie i pleśń.

Przeciwwskazania i możliwe szkody

Pomimo niezaprzeczalnych zalet poduszki jałowcowej dla ciała, dodatek do spania może być szkodliwy. Nadużywanie aromaterapii prowadzi do negatywnych konsekwencji, pogarszających stan zdrowia.

Zabrania się używania poduszki wykonanej z trocin iglastych w takich przypadkach:

 1. Obecność alergii . Ponieważ trociny jałowcowe zawierają duże stężenie olejków eterycznych, mogą powodować negatywne reakcje u osób nimi dotkniętych.
 2. Jeśli masz infekcje skóry . Przed użyciem trocin w przypadku chorób skóry wymagana jest konsultacja dermatologa.
 3. Nadwrażliwość skóry. Poduszka trocin jałowca może uszkodzić cienką powierzchnię skóry właściwej.
 4. Rozpoznana astma . Pomimo tego, że walec jałowca leczy choroby układu oddechowego, jest przeciwwskazany przy niektórych przewlekłych dolegliwościach.
 5. Indywidualna nietolerancja olejków eterycznych jałowca.
 6. Choroby układu kostnego .
Uwaga! Jeśli uzależnienie od produktu nasennego jest bardzo długotrwałe, następnego ranka występuje osłabienie i osłabienie, wskazane jest zrezygnowanie z terapii fitoncydowej.

Wniosek

Właściwości poduszki z jałowcem są przydatne w celach terapeutycznych przy problemach z plecami, kręgosłupem szyjnym i chorobami układu oddechowego. Trociny iglaste to idealny sposób na złagodzenie stresu nagromadzonego w ciągu dnia, uspokojenie układu nerwowego i pozbycie się migren. Przed użyciem akcesorium do spania należy wziąć pod uwagę wszystkie przeciwwskazania, aby nie zaszkodzić ciału.

Anna Kowalczyk
Anna Kowalczyk
Edytor serwisu