Podlewanie sadzonek papryki

Czym podlewać sadzonki papryki

Najlepiej do podlewania warzyw nadaje się zwykły bronił woda ma temperaturę około +27 °C. A aby ta woda była zawsze pod ręką, wystarczy wieczorem poświęcić trochę czasu dla zestawu płynu do wiadra lub konewka. Niektórzy ogrodnicy wolą podlewania sadzonek papryki skroplin. Do tego pełne butelki umieszcza się w zamrażarce i trzymają ich tam aż do momentu, gdy nie tworzy się lód. Po tej pojemności są usuwane i размораживают do temperatury +25 °C. Ale należy pamiętać, że taka opcja nawadniania zajmuje więcej czasu i wymaga wystarczających rozmiarów zamrażarce.

Ważne! Zawsze unikać stosowania zimnej wody dla sadzonek papryki, tak jak może stać się źródłem śmierci rośliny i, co najważniejsze, nie przesadzić w podlewania, aby warzywa nie поверглись choroba “Czarna nóżka”.

Jak często podlewać sadzonki papryki

Podczas gdy pieprz nie jest wymagająca dużej w uprawie warzyw kultura, jego rozsad wymaga spełnienia określonych wymagań dotyczących nawadniania. Główna zasada dla normalnego wzrostu pieprzu, które należy przestrzegać, to nie dopuścić do osuszania gleby. Tak jak niedobór wody może pociągnąć za sobą pogorszenie smaku warzywo i nieodpowiedni rozmiar.

Podczas podlewania należy wziąć pod uwagę kilka faktów, w zależności od których będzie się odbywać wilgotność gleby. Do takich czynników należą: ilość gleby w pojemniku, gęstość sadzenia i inne. Na przykład, ziemię należy podlewać dość często, jeśli nasiona posadzone gęsto, tak jak przy takiej lądowania gleba wysycha szybciej. Jeśli sadzonka w pojemniku, w którym zmieści się wiele ziemi, podlewać należy ją rzadziej, a jeśli pojemnik może pomieścić w sobie trochę ziemi, to częściej.

Zaleca się moczyć sadzonki codziennie lub co drugi dzień. Należy wziąć pod uwagę to, że trzeba to robić rano, tak jak na noc musi zostać całkowicie sucha. Do takiego podlewania przychodzą stopniowo. Jeśli nasiona posadzone jedynie co, to ich nie trzeba podlewać do czasu, aż nie pojawią się siewki. Dalej je podlewać 2 — 3 razy w tygodniu. Tak trwa do momentu, aż kiełki nie dadzą pierwsze prawdziwe liście. Po tym sadzonki należy podlewać codziennie, to przyczyni się do poprawy jej wzrostu i rozwoju.

Sadzonki papryki mogą słabnąć, jeśli dzieje się nieregularne i rzadkie podlewanie, od tego oni nawet mogą zacząć spadać liście. W takim przypadku może się opóźnić powstawanie owoców i zmniejsza produktywność.

Nadmierne podlewanie przyczynia się do zagęszczania ziemi, co pociąga za sobą zatrzymanie pracy systemu korzeniowego pieprzu, który po przestaje zasilać roślinę. Zrozumieć, że mocno wlewa się sadzonki, pomogą listki. W tym przypadku stają się ciemnozielone.

Podlewanie sadzonek po пикирования

Po tym jak u sadzonek papryki pojawi się kilka prawdziwych liści można przeprowadzać wybiera. Jako pojemnika, w którym będzie się rozwijać papryka, nadaje się jako zwykły plastikowy kubek, jak i specjalny рассадный garnek, ale jaki by nie był wybór, należy wziąć pod uwagę, że objętość taka pojemność powinna być nie mniejsza niż 500 ml.

Garnki i szklanki, najpierw należy napełnić dość wilgotnym gruntem, pozostawiając 3 — 4 cm od górnej krawędzi pojemnika. Dalej, zrobić wgłębienie na środku i jest umieszczony rostock pieprzu. Należy rozłożyć korzenie i posypać je gruntem. Poza tym, że ziemia, w której posadzone sadzonki, powinna być mokra, to jeszcze musi być ciepły, to pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby “Czarna nóżka”. Zmniejsza ryzyko wystąpienia takiej choroby użyciu piasku, który należy po przeszczepie posypać wokół łodygi niewielką warstwą. On jest w stanie dobrze przepuszczać wilgoć, dzięki temu woda będzie schodzić głębiej do korzeni i będzie w stanie chronić sadzonki przed chorobami.

Ważne! Umieszczone na parapecie pojemniki z roślinami nie muszą tworzyć cień siebie.

W wyglądzie roślin można mówić o tym jak się czuje sadzonki po pikowania. Jeśli górne młode liście jaśniejsze dolnych starych, to znaczy, że papryka świetnie przeniósł wybiera.

Wskazówka! Należy przeprowadzić spulchniania wierzchniej warstwy gleby, tak jak pieprz ciężko znosi zagęszczenie gleby.

Po takiej transplantacji wykonywać pierwszy podlewanie pieprzu należy tylko przez 5 dni. Dalej, nawodnienie gruntu odbywa się rzadziej, raz w tygodniu. Jak wspomniano wyżej nie bardzo wlewać sadzonki warzyw, dlatego zawsze w pojemnikach powinny być otwory, przez które wydostaje się nadmiar wilgoci. Sadzonki także zaleca się podlewać ciepłą wodą rano, ale jej unikać kontaktu na liście, tak jak przy dużej aktywności słonecznej mogą pojawić się oparzenia. Należy monitorować stan gruntu, unikając jego wysuszeniem.

Istnieje powszechna opinia, że rzekomo sadzonki papryki można podlewać roztworem nadmanganianu potasu. Ale to nie tak. Doskonale nadaje się jako warstwy ochronnej dla nasion, a nie dla lepszego odbioru wilgoci.

Podsumowując, można powiedzieć, że rośnie dobrą sadzonki może nawet każdy początkujący ogrodnik. Najważniejsze, przestrzegać lekkie zasady uprawy i być cierpliwym, wtedy efekty przerosną oczekiwania.

Nawożenie sadzonek papryki

W celu uzyskania obfitego plonu papryki latem należy wcześniej zadbać o pokarmowych sadzonek. Dzięki niej można uzyskać realne i zdrowe rośliny. Nawożenie szczątkowo przeprowadzać raz lub dwa razy, choć już po pierwszej będzie widoczny rezultat.

Korzystny czas dla pierwszej dokarmiania i swoistym znakiem, że już nadszedł czas, spędzać, służą pojawienie się pary “prawdziwych” liście u sadzonek. Do dokarmiania pieprzu potrzebował saletra amonowa – 0,5 g, superfosfat – 3 g, potaż – 1 g, to wszystko jest hodowana w litrze dochodzić do wody. Druga nawożenie odbywa się przez dwa tygodnie. Używany jest ten sam skład, ale ilość każdego składnika zwiększa się dwa razy. Zaleca się przeprowadzić jeszcze jedną nawożenie przed пересаживанием sadzonki w glebie. W tym przypadku masowa zawartość nawozów potasowych wzrasta do 8 gramów na litr dochodzić do wody.

Jeśli preferowana organicznych nawozów fosforowych, to mogą przyjść do wykorzystania w pokarmowych, drewniany popiół i napar z pokrzywy, które miesza się w proporcji 1:10. Przyspieszyć proces wzrostu sadzonek pomoże napar z liści herbaty herbaty. Do tego спитые herbaty arkusze (1 szklanka), zalewa się 3 l gorącej wody. Po upływie 5 dni mieszanka процеживается, a ona już będzie gotowa do użytku podczas podlewania papryki.

Jeszcze jeden nawożenia jest mieszanina, zawierająca mocznik i superfosfat. Charakterystycznym znakiem dla przeprowadzenia dokarmiania będzie służyć parę listków na sadzonek. Do tego potrzebny jest 5 — 7 g mocznika i 30 g superfosfatu. Drugie nawożenie powinno odbywać się na trzy dni do sadzenia sadzonek w glebie. Musiał: superfosfat – 50 g, sól potasowa – 20 — 30 g, które należy rozpuścić w 10 l wody. Wszystkie niezbędne składniki, aby taka dokarmiania można kupić w specjalistycznych sklepach. To jest nawóz zapewnia tyłki owocny wzrost w gruncie i daje dobre plony.

Do nawożenia można składać jajka. Ten sposób zajmuje więcej czasu, niż już gotowe nawozy, ale to jest tego warte. Do tego posiekany skorupy dziesięciu jaj zalać 3 l wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia tę mieszankę cztery dni. Po upływie tego czasu skład trzeba tylko odcedzić i można już używać do nawożenia roślin.

Można wykorzystać już gotowe nawozy organiczne. Na przykład, odpowiednie “Kemira Kombi”. Jest to różowy proszku, który należy rozpuścić w wodzie. Do jednego litra wody będzie wystarczająco 0,1-0,2 g nawozu, czyli proszek, usypany na czubku łyżeczki. Ten płyn należy wlać do butelki z rozpylaniem i spryskać ją rano na sadzonki, trafiając nie tylko górne, ale i na dolne listki.

Wskazówka! W przypadku, gdy sadzonki liści zaczynam kupować żółtawy odcień, to mówi o tym, że im za mało azotu. W tym przypadku należy używać nawozów, zawierający mocznik.

Nawozy “Liść” i “Эффектон-2” pomoże w tym przypadku, jeśli sadzonki papryki powoli rosną i rozwijają się, a listki przy tym jasno-zielonego koloru (dla takiego dokarmiania pasuje 1 łyżka nawozy “Liść”, 2 łyżki nawozu “Эффектон-2” i 10 l wody).

Lek “Sportowca” należy używać wtedy, gdy sadzonki papryki posadzone zbyt wcześnie. Należy przy tym bezwzględnie przestrzegać przeznaczenia instrukcje.

Jak nakarmić papryki, które już rosną w ogrodzie, można zobaczyć na filmie:

Wnioski

Wyróżnić kilka ogólnych zasad, z zachowaniem które można uzyskać dobre plony papryki latem:

  • stale śledzić stan gleby w pojemniku z рассадой, ponieważ jeśli choć trochę się пересохнет, to musi odbić się na stanie sadzonek;
  • w żadnym wypadku nie wolno mocno wlewać sadzonki, ponieważ może to spowodować gnicie korzeni sadzonek papryki i powstania choroby “Czarna nóżka”. Przy wyborze pojemności do uprawy warzyw pamiętaj o odwadniających otworach, przez które będzie wyświetlane nadmiar wilgoci;
  • po posadzeniu nasion papryki w gruncie pierwszy podlewanie powinno odbywać się tylko przez kilka dni, a po pojawieniu się liści u sadzonek, sadzonki warzyw trzeba podlewać codziennie;
  • najlepiej podlewać sadzonki rano, unikając dostania się wody do liści sadzonek;
  • należy obrócić podlewanie ubieranie, którą należy przeprowadzać nie częściej niż raz na dwa lub trzy tygodnie. Można ją prowadzić zarówno organiczne, jak i nawozami mineralnymi. Nadają się nawozy azotowe, które są bardzo korzystne dla pieprzu, najważniejsze to nie przesadzić z nimi, ponieważ może to pociągnąć za sobą zmniejszenie liczby zbiorów;
  • zaleca się, spulchnianie gleby, należy to zrobić delikatnie, aby nie uszkodzić jeszcze nie окрепшей systemu korzeniowego warzywo;
  • rozsady papryki nie może normalnie się rozwijać, będąc w suchym powietrzu, dlatego obok pojemników, w których rosną sadzonki, zaleca się umieścić dekoracyjne fontanny lub elektryczny nawilżacz;
  • spędzać podlewanie sadzonek z palety;
  • podlewanie należy przeprowadzać tylko oddzielonych wodą w temperaturze pokojowej. Zimna bieżąca woda może stać się przyczyną choroby sadzonek papryki.
  • Jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących uprawy sadzonek papryki, wszystkie wysiłki będą opłacać i będzie duży plon w lecie.