Pion Solange (Solange): zdjęcia i opis, opinie

Historia hodowli

Solange – trawiasta piwonia, wyhodowana we Francji jeszcze w 1907 r. Оригинатором jest firma Lemonie. W ciągu lat pracy hodowcy wielokrotnie ulepszali odmiana, w wyniku czego kwiat stał się tani w utrzymaniu tym wysoką i niską temperaturę. Nowoczesne przedstawiciele piwonii Solange wytrzymują mrozy do -40 °c, dlatego krzewy mogą być uprawiane w każdym regionie Rosji, w tym na Syberii, na Uralu i na Dalekim Wschodzie.

Opis piwonii Solange

Pion Solange różni się z dużymi podwójnymi kwiatami, których średnica waha się od 18 do 25 cm, Barwy płatków kremowe, jasne, z lekko różowawym odcieniem. Bush rozprzestrzeniania, dość wysoki, do 70-85 cm Pędy grube i dobrze się zginają. Okres kwitnienia późne: na początku czerwca. W zależności od rodzaju gleby, warunków pogodowych i nawożenia, piwonie pojawiają się w ciągu 1-3 tygodni. Aktywny kwitnienie rozpoczyna się w 3-4 roku.

Liście wąskie, zaostrzone, podłużnej formy. Pomalowane na intensywny ciemno-zielony kolor, na tle którego dobrze prezentują się białe płatki. Powierzchnia jest błyszcząca, błyszczy w słońcu.

Kwiaty piwonii Solange różnią się nie tylko przyjemnym kolorem, ale i elegancką formą

Jeszcze jedną zaletę – jest bardzo delikatny, kwiatowy zapach. To przyciąga do ogrodu motyli, pszczół i innych pożytecznych owadów. W upalny dzień zawsze miło odpocząć obok nasadzeń taka piękna kultury.

Zastosowanie w projektowaniu

Bujne kwiaty i kompaktowy krzew piwonii Solange zawsze przyciągają uwagę. Dlatego kulturę można sadzić w atrakcyjnym miejscu w ogrodzie: na zadbanym trawniku, obok domu, wzdłuż dróg, w centrum kwiat łóżko, na wybrzeżu zbiornika obok ławki lub inną częścią wypoczynkową.

Piwonie są często wykorzystywane do dekoracji parkowej Biały kolor jest uniwersalny, więc Solange można umieścić obok wszelkich piwonie

Przy tym trzeba wziąć pod uwagę, że wysokość powinna być mniej więcej równe: 70-90 cm

Kwiat dobrze komponuje się z różnymi roślinami: floks, astilbe, stokrotki, pelargonia, forget-me-nots, ozdobne хвойники, różne rodzaje hosta.

Piwonie pięknie prezentują się w sąsiedztwie z hostami

Solange używają nie tylko do pojedynczych nasadzeń, ale i w mixborders, złożonych kompozycji, wielopoziomowego rabatkach.

Jego sadzone wzdłuż dróg, w ogrodach skalnych. Krzewy można umieścić obok wszelkich roślin, prawidłowo dobierając je według kolorów, form i wielkości. Jedyny wyjątek – duże krzewy i ogrodowe drzewa. Dają silną cień, z powodu której piwonie nie mogą kwitnąć obficie (przy tym słabe cieniowanie one wytrzymują).

Sadzenie piwonii wzdłuż torów pomogą stworzyć naturalny żywopłot

Również Solange nie toleruje sąsiedztwa ozdobnych Лютиковых (jaskier, ciemiernik, powojniki, orlik i inne). Są one dość szybko zajmują powierzchnię i konkurują ze wszystkimi sąsiadami, zabierając składniki odżywcze i wodę z gleby.

Pojedyncze sadzenie piwonii Solange staną się centralnym ozdobą ogrodu

Sposoby rozmnażania

Pion Solange najczęściej propagowane wegetatywnie – przez sadzonki i podział krzewów. Ostatnia metoda ma kilka zalet:

 • podzielić krzew jest dość proste;
 • przyjęcie się деленок wynosi prawie 100%;
 • po 7-8 lat każdy krzew potrzebuje w podziale – zabieg odmładza go.
 • Do podziału piwonii Solange zwykle rozpoczynają się już na początku września, około miesiąc przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Do tego ziemię przycina ostrej łopatę, wykopać roślinę i dzielą go nożem na kilka części. Każda деленка musi pozostać co najmniej z dwoma zdrowymi nerkami. Liście z łodygami przy tym można usunąć, ponieważ podczas przygotowań do zimy spędzają totalną przycinanie.

  Ważne! Dzielić można tylko osoby dorosłe krzewy piwonii Solange w wieku 4-5 lat. Delenki sadzi się na taką samą głębokość, jak i macierzyński krzew.

  Sadzenie i pielęgnacja

  Pion Solange najlepiej umieścić na łóżku pod koniec lata lub na początku jesieni. Przy wyborze działki zwracają uwagę na jego dekoracyjne i praktyczne wymagania:

 • Miejsce powinno być otwarte, wystarczająco oświetlone.
 • Lepiej nie sadzić krzewy w pobliżu domu, aby spadający z dachu śnieg i sople nie uszkodziły im.
 • W nizinach, gdzie gromadzi się wilgoć, sadzenie piwonii nie jest dozwolone.
 • Miejsce powinno być chronione przed silnymi wiatrami.
 • Pion Solange preferuje luźne, lekkie, żyzny grunt z neutralną reakcją środowiska. Jeśli gleba обеднена, wstępnie przygotowują mieszankę ogród ziemi, piasku, torfu i próchnicy, podjęte w równej liczbie. Do nich można dodać 500 g popiołu drzewnego i 70 g superfosfatu (na studzienkę).

  Łódź lądowania:

 • Na miesiąc przed zabiegiem działka oczyszczają i wykopane.
 • Przygotowują kilka dziur o głębokości i średnicy 60 cm, w odstępach czasu nie mniej niż 1 m.
 • Lozko drenaż z drobnych kamieni.
 • Wlać 2/3 почвосмеси.
 • Posadzone rośliny tak, aby od kłącza do powierzchni ziemi pozostało 4 cm
 • Dodać resztę podkład, trochę ubity i podlewać.
 • Rozdrabniania liści, torfu, słomy.
 • Po wylądowaniu w ciągu pierwszego i drugiego sezonu krzewy piwonii Solange nie kwitną i nawet wyglądają na niskim poziomie. Jest to normalne zjawisko, uważać na którego nie warto. Ważne jest, aby zapewnić prawidłowa pielęgnacja według opisanych powyżej zasad, a już na trzeci rok krzew da się pierwsze kwiaty.

  Посадочная pit dla piwonii Solange musi być wystarczająco głębokie (60×60 cm)

  Cechy uprawy

  Pion Solange trochę opieki. Jego rośnie, tak jak i większość innych odmian kultury:

 • Podlewanie dość obfite – nie rzadziej niż raz w tygodniu. Dorośli krzaki dają do 2 łyżek wody, młodym – 10 l. Jeśli została zainstalowana susza, normy wzrastają w 1,5-2 razy. W przypadku obfitych opadów dodatkowo podlewać nie jest wymagane. Doświadczeni дачники uważają, że lepiej jest podlewać rzadziej i silniejszy, im częściej i po trochu. Aby gleba dłużej trzymał wilgoć, jej rozdrabniania.
 • Karmienie przyczyniają się minimum 3 razy w sezonie. W kwietniu lub w maju dodają nawozy azotowe, podczas formowania się pąków kwiatowych i raz po kwitnieniu – mieszanka superfosfatu z potash solą. Zamiast nich można wykorzystać gotowe narzędzia, na przykład Агрофоску.
 • Okresowo ziemię chwastów, usuwając wszystkie chwasty. Koniecznie trzeba i рыхлить gleby, zwłaszcza po nawożenia i podlewania. Wtedy składniki odżywcze szybciej przejdą do tkanek rośliny.
 • Przez 7-8 lat krzak piwonii Solange przeszczepione na nowe miejsce. Można to zrobić wcześniej, np. po 4-5 latach po posadzeniu.
 • Ważne! Ponieważ krzew piwonii Solange daje wiele dużych kwiatów, łodygi mogą wyginać się pod ich ciężarem.

  Jeśli pędy silnie клонятся do ziemi, należy umieścić podpórkę.

  Ochrona przed chorobami i szkodnikami

  Pion Solange dość odporne na choroby i szkodniki. Ale krzewy mogą cierpieć od grzybicze, bakteryjne lub wirusowe. Także nie jest wykluczone inwazja owadów-szkodników.

  Profilaktycznie wiosną zaleca się w leczeniu krzewy piwonii фунгицидами: бордосская płyn, Scor, Zysk, Tattoo, Фитоспорин

  Po wykryciu owadów można usunąć ręcznie, zmyć delikatne ciśnienie wody lub taktować krzewy insektycydów:

 • Биотлин;
 • Decis;
 • Iskra;
 • Karate i innymi.
 • Wraz z przemysłowymi lekami дачники używają i środki ludowe, na przykład, roztwór popiołu drzewnego z frytkami mydła do prania, wyciąg wywarze z łupin, kwiatów nagietka, glistnik jaskółcze ziele i inne.

  Ważne! Traktowanie piony Solange odbywa się tylko wieczorem, w безветренную i suchej pogody.

  Dostać się roztworem na otwarty kwiaty niepożądane. Przed traktowaniem zalecają, aby zobaczyć prognozę pogody w najbliższych dniach nie powinno być deszczowej.

  Przygotowanie do zimy

  Nawet w regionach, z zimnymi zimami pion Solange nie potrzebuje w szopie. Roślina зимостойкое, odporna na silne mrozy, dlatego też przygotować go do zimnego okresu wystarczy:

 • Na początku września prowadzą pełną cięcie pod pień, pozostawiając pędy na wysokości 4-5 cm można to Zrobić nożyczkami lub nożyce, ostrze wstępnie oczyszczone.
 • Plastry przetwarzają proszkiem węgla lub słabym roztworem nadmanganianu potasu.
 • Obficie podlewać. Można wprowadzić mieszankę superfosfatu z potasem. Nawozy azotowe nie mogą być dodawane, ponieważ aktywują wzrost krzewu.
 • Rozdrabniania folii опадом, gałęzie świerkowe, torfem i innymi materiałami podręcznymi.
 • Wnioski

  Pion Solange – doskonała opcja dla tych ogrodników, którzy kochają kwiaty delikatnych białych, kremowych i розоватых odcieni. Ten skromny krzew łatwo hodować w każdej strefie klimatycznej Rosji. Nawet minimalna konserwacja gwarantuje zmysłowa, stabilne kwitnienie.

  Opinie

  O пионах Solange dowiedziałam się niedawno. Chociaż ten odmiana, okazuje się, wyprowadzony ponad wieku temu we Francji. Pomimo tego, że doskonale wytrzymuje nasze zimy, na przykład, dziewczyna uprawia ten gatunek nawet w Nowosybirsku, i jak na razie żadna gałąź nie zginął. Tak, że polecam letnikom też zwrócić na niego uwagi. U Соланжа luksusowe kwiaty regularny kształt – są bardzo wdzięczne, jeszcze pachną ciekawe. Krzew некапризный, opiekować się nim nie jest trudniejsze, niż zwykłymi odpadami ogrodowymi kwiatami.Mam w ogrodzie dużo kwiatów, staram się regularnie aktualizować ogród kwiatowy. Kupiła kilka lat temu pion odmiany Solange, posadzone krzewy w końcu października, są dobrze zadomowione. Zaczęły kwitnąć na drugi sezon. Czuję, że choć kocha oświetlenie, na południu lepiej sadzić w mały cień. A do pielęgnacji wszystkie standardowo: podlewanie i nawożenie 3 razy w sezonie.U mnie pion Solange najpierw nie приживался, bo ziemia nie jest bardzo dobra. W pierwszych 2 latach wyglądał słabo. Potem zaczęłam karmić go kompleksowym nawozem i Агрофоской. Krzewy raz się do życia, kwitną w końcu czerwca. Kwiaty naprawdę eleganckie – w razie potrzeby można je wykorzystać do bukietów. Zieleń też jest ciekawa – ona zdobi ogród po kwitnieniu.