persimmon użyteczne właściwości zawartość kalorii

Persymona i utrata masy ciała: wartość odżywcza, korzyści i szkody

Persimmon to owoc pochodzący z Ameryki Północnej. Ma wyjątkową wartość odżywczą: zawiera dużą ilość cukrów, ale jednocześnie zawartość kalorii w owocu jest niska, dzięki czemu człowiek jest szybko nasycony, a procesy odchudzania są aktywowane. Cechą charakterystyczną tego owocu jest to, że niedojrzały owoc zawiera garbniki, które po spożyciu wywołują uczucie ściągnięcia. Pierwiastek ten może zaszkodzić organizmowi, powodując niedrożność jelit, dlatego przed rozpoczęciem diety persimmon należy dokładnie dobrać bezpieczny produkt.

Historie utraty wagi GWIAZDY!

Irina Pegova zszokowała wszystkich przepisem na odchudzanie:Zrzuciłam 27 kg i nadal tracę na wadze, po prostu parzę na noc”. Czytaj więcej >>

 • 1. Skład persimmon
  • 1.1. Korzyści dla utraty wagi: BJU, zawartość kalorii
  • 1.2. Wybór odmian persimmon
 • 2. Cechy i rodzaje diet
  • 2.1. Obliczanie indywidualnych norm zawartości kalorii w codziennym menu
  • 2.2. Dni postu
  • 2.3. Jedzenie persymonów w zależności od pory dnia

  W swoim składzie persimmon zawiera dużą ilość użytecznych substancji, które przyczyniają się do eliminacji patologii tarczycy, układu sercowo-naczyniowego, nerek, błon śluzowych. Pektyna aktywnie oczyszcza jelita. Ten owoc zwalcza anemię i żylaki. Jego zalety wynikają również z faktu, że zawiera dużą ilość jodu, który chroni organizm przed pojawieniem się i rozwojem nowotworów onkologicznych.

  Persimmon zawiera beta-karoten, wapń, magnez, potas, żelazo, mangan, witaminy PP, B, A, C, dzięki czemu owoc posiada następujące korzystne dla organizmu właściwości:

  • wzmacnia układ odpornościowy;
  • wzmacnia ściany naczyniowe;
  • poprawia widzenie.

  Wielu lekarzy zaleca spożywanie tego owocu podczas awarii, aby zapobiec rozwojowi przeziębienia. Persymony są zalecane do spożycia przez osoby, którym przypisano tabelę numer 5, ale można je jeść tylko świeże, w pełni dojrzałe. W takim przypadku owoce nie powinny być cierpkie i dzianinowe.

  Persymona jest aktywnie wykorzystywana do odchudzania – aby zaspokoić głód, wystarczy zjeść 1-2 owoce. Efekt ten uzyskuje się dzięki zawartości w tym owocu dużej ilości pektyny, glukozy, fruktozy, błonnika. W 100 gramach tego owocu odnotowuje się następujące wartości KBZHU:

  • węglowodany: 15,3 grama;
  • białka: 0,5 grama;
  • tłuszcz: 0,3 grama.

  Pomimo tego, że smak owocu jest wyraźnie słodki, wartość energetyczna na 100 gramów wynosi 60–67 kalorii w zależności od odmiany.

  Aby proces odchudzania był jak najbardziej efektywny i przyjemny, należy odpowiednio dobrać odmianę persimmon. Za jednego z najlepszych uważa się Korolek, który charakteryzuje się terminowym dojrzewaniem, słodkim smakiem, nie robi się na drutach. Ta wcześnie dojrzewająca odmiana ma słodki smak, lekką cierpkość, delikatną strukturę, ma inną nazwę – Honey persimmon. Jeśli owoce dojrzewają po zapyleniu, nabierają mocnej struktury, bardzo słodkiego smaku i brązowego odcienia – ta persimmon nazywana jest również „czekoladą”.

  Odmiana Korolek (Chocolate persimmon)

  Serce wołowe to odmiana, której główną cechą jest brak nasion. Zewnętrznie owoc ten jest bardzo podobny do pomidorów o tej samej nazwie. Najwcześniejszą odmianą, która po raz pierwszy pojawia się na półkach z owocami, jest rumianek. Miąższ ma brązowawy odcień, słodki smak, galaretowatą konsystencję. Jabłko persymonę otrzymano przez skrzyżowanie dwóch roślin. Jej owoce mają delikatny aromat przypominający morelę i pigwę. Miąższ takiego owocu jest jędrny, ale nie cierpki. Reszta odmian nie różni się wysokim smakiem, a niektóre z nich są dziane nawet w stanie w pełni dojrzałym, dlatego nie należy ich używać podczas utraty wagi.

  Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowia podczas odchudzania jest delikatna dieta. Polega na stosowaniu 1 persymony dziennie, co całkowicie zastępuje jeden z posiłków. Najlepiej wybrać owoc o wadze 200 gramów. Przykładowe menu przedstawiono w tabeli:

  1 duża lub 2 małe persymony, niesłodzona herbata, herbata ziołowa

  200 gram gotowanej wołowiny, surówka warzywna bez sosu lub skropiona sokiem z cytryny

  1 szklanka niskotłuszczowego kefiru, 100 gramów niskotłuszczowego twarogu

  Niesłodzone płatki owsiane, zielona herbata bez dodatku cukru

  Gotowane udko z kurczaka (bez skóry), 1 szklanka kefiru. Można zastąpić udkiem kurczaka pieczonym w kefirze

  Omlet, sałatka jarzynowa bez dresingu, niesłodzona herbata

  200 gramów gotowanej wołowiny

  Persimmon, szklanka beztłuszczowego kefiru przed snem

  W zależności od indywidualnych preferencji menu może się zmieniać, biorąc pod uwagę zachowanie głównej zasady diety: zastąpić 1 posiłek persimmoną.

  Innym sposobem na odchudzanie jest przestrzeganie ścisłej diety. Jego osobliwość polega na całkowitym zastąpieniu wszystkich posiłków persimmoną. Nie należy spożywać więcej niż 2 kilogramy owoców dziennie. Najlepszą opcją jest zjedzenie 2 owoców na śniadanie, 1-2 na obiad i 1 dietetyczny produkt na obiad. W takim przypadku wymagane jest przestrzeganie reżimu picia, spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Możesz jeść ten owoc w połączeniu ze szklanką kefiru i 200 gramami przaśnych krakersów żytnich.

  Dieta persimmon ma przeciwwskazania. Nie mogą go stosować osoby cierpiące na schorzenia przewodu pokarmowego, gdyż zwiększa się ryzyko niedrożności jelit. Owoce nie są zalecane dla osób z cukrzycą, ponieważ spożywanie dużych ilości tego owocu może znacznie zwiększyć poziom cukru we krwi. Przestrzeganie ścisłej diety jest zabronione w czasie ciąży. Nosząc dziecko można zjeść 1-2 persymony dziennie, zastępując nią 1 posiłek.

  100 gramów persimmon zawiera 25% dziennego spożycia cukru, ale jego kaloryczność jest bardzo niska. Średnia waga 1 owocu mieści się w granicach 350 gramów, dlatego jedząc go, osoba spożywa około 250 kilokalorii. Nie ma jednej normy dotyczącej stosowania tego produktu; jest ona ustalana indywidualnie w zależności od cech organizmu, masy ciała i obecności aktywności fizycznej. Dietetycy twierdzą, że regulacja ilości spożywanych owoców powinna opierać się na normach dziennego spożycia kalorii w okresie odchudzania:

  Pory dnia

  Dopuszczalna zawartość kalorii

  Aby obliczyć optymalną ilość kalorii dla mężczyzn, kobiet, dziecka należy posłużyć się wzorem:

  1. 1. Waga osoby wyrażona w kilogramach jest pomnożona przez współczynnik 10.
  2. 2. Do otrzymanego iloczynu dodaje się wysokość, obliczoną w centymetrach i pomnożoną przez współczynnik 6, 25.
  3. 3. Liczba lat pomnożona przez 5 odejmuje się od otrzymanej kwoty.
  4. 4. Od otrzymanej liczby odejmuje się 161 – w przypadku obliczenia dla kobiet, dla mężczyzn – dodaje się 5.
  5. 5. Otrzymaną liczbę mnoży się przez współczynnik aktywności fizycznej A.

  Współczynnik A jest określany w zależności od aktywności stylu życia:

  • 1.2 – brak aktywności fizycznej;
  • 1.38 – treningi realizowane 3 razy w tygodniu o średniej intensywności;
  • 1. 46 – szkolenie o średnim nasileniu, przeprowadzane 5 razy w tygodniu;
  • 1,55 – zajęcia intensywne 5 razy w tygodniu;
  • 1. 64 – aktywne codzienne treningi;
  • 1. 73 – intensywne codzienne treningi;
  • 1. 9 – intensywna codzienna aktywność fizyczna, praca fizyczna.

  Następnie współczynnik kalorii jest obliczany na podstawie uzyskanej liczby:

  • śniadanie – 25%;
  • podwieczorek – 10%;
  • obiad – 40%;
  • obiad – 25%.

  Na podstawie tych danych budowana jest zawartość kalorii w diecie.

  Post na persimmon również pomaga schudnąć. Ten sposób odżywiania jest uważany za łagodny i bezpieczny, ponieważ nie powoduje stresu i przemęczenia organizmu.

  Rozładunek odbywa się raz w tygodniu. W wybrany dzień można zjeść 5-6 owoców, wypić szklankę niskotłuszczowego kefiru, nieograniczoną ilość niesłodzonej herbaty lub wywaru ziołowego.

  Aktywację procesu odchudzania obserwuje się, gdy persymony są spożywane na pusty żołądek na śniadanie. Wynika to z faktu, że błonnik przyczynia się do szybkiego nasycenia organizmu, daje mu dużą ilość energii. Godzinę po zjedzeniu owoców można zjeść lekki posiłek na śniadanie. Ten rodzaj diety jest niebezpieczny, więc maksymalny czas jej trwania nie powinien przekraczać 1 tygodnia. Faktem jest, że ciągłe stosowanie persymonów na pusty żołądek prowadzi do tworzenia się kamieni żółciowych ze względu na wysoką zawartość pektyny i kwasu garbnikowego w owocach.

  Możliwość stosowania persimmon na noc w celu utraty wagi zależy od stosowanej diety. Z zastrzeżeniem ścisłego, charakteryzującego się stosowaniem niewielkich ilości pokarmu, w celu zaspokojenia głodu, można spożyć 1 owoc na godzinę przed snem. W pozostałych przypadkach persimmon nie wpływa na tempo procesów metabolicznych w organizmie, nie przyczynia się do utraty wagi. Mimo to owoc można spożywać wieczorem, aby poprawić jakość snu, gdyż tryptofan zawarty w tym owocu działa kojąco i likwiduje bezsenność.

  Dieta persimmonowa pozwala skutecznie walczyć z nadwagą, ale należy ją spożywać w ograniczonych ilościach, na krótkich kursach. Wynika to z faktu, że skład owocu, zwłaszcza niedojrzałego, zawiera garbniki, które mogą szkodzić organizmowi. Jeśli w żołądku znajduje się duża ilość tej substancji, zaczyna ona tworzyć trudne do strawienia związki, które odkładają się na ścianach żołądka. Kiedy dostaną się do jelita, pojawia się niedrożność, która może wymagać interwencji chirurgicznej.

  Z tego powodu czas trwania ścisłej diety persimmon nie powinien przekraczać 5 dni.

  Niektórzy lekarze twierdzą, że wysoka zawartość węglowodanów prostych w tym owocu nie przyczynia się do utraty wagi, ale do tycia. Ta opinia jest tylko częściowo prawdziwa: ludzie przytyją, jedząc persymony po jedzeniu, ponieważ zwiększa się całkowita zawartość kalorii w potrawach. I nie tracą na wadze, ale tyją, jeśli używają suszonej lub suszonej persimmon – podczas tego przygotowania owocu znacznie wzrasta ilość węglowodanów zawartych w jego składzie. Ich średnia wartość wynosi 60 gramów na 0,1 kilograma produktu, a osoba może wyzdrowieć.

  I trochę o tajemnicach.

  Historia jednej z naszych czytelniczek Ingi Ereminy:

  Moja waga była dla mnie szczególnie przygnębiająca, w wieku 41 lat ważyłem razem 3 zapaśników sumo, czyli 92 kg. Jak całkowicie usunąć zbędne kilogramy? Jak radzić sobie ze zmianami hormonalnymi i otyłością? Ale nic nie zniekształca ani nie odmładza człowieka niż jego postać.

  A kiedy znaleźć cały ten czas? I nadal jest bardzo drogi. Zwłaszcza teraz. Dlatego wybrałem dla siebie inną metodę.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author