Ogólne czyszczenie łazienki: 8 wskazówek dotyczących doskonałej czystości

Ogólne czyszczenie łazienki: 8 wskazówek dotyczących doskonałej czystości

Za pomocą szczotki podłogowej umyj wannę, zmyj zasłony w pralce i usuń płytkę nazębną kwaskiem cytrynowym – powiemy Ci, jak przeprowadzić ogólne sprzątanie improwizowanymi środkami, aby łazienka lśniła czystością.

Użyj płynu do mycia naczyń

Jeśli na przykład nie masz pod ręką płynu do kąpieli, który skończył się w niewłaściwym momencie, możesz go zastąpić płynem do mycia naczyń . Dobrze usuwa również osad wodny. Nałóż go jak zwykły produkt do kąpieli, odczekaj kilka minut, wyszoruj pędzelkiem i spłucz.

Do czyszczenia wanny użyj szczotki z długą rączką

Do skutecznego i szybkiego czyszczenia można użyć szczotki lub mopa z syntetycznego włosia. Mają taką samą drzemkę jak szczotki używane do mycia kanalizacji. Dlatego łatwo jest nimi wyczyścić wannę. Przy pomocy długiego uchwytu wygodniej jest to zrobić: nie musisz się schylać i ponownie sięgać ręką do odległego rogu.

Oczyść szwy i uszczelniacz sodą oczyszczoną

Łazienka nigdy nie będzie wyglądać na czystą, jeśli na szwach płytek będzie choć trochę brudu. Aby wyczyścić fugę, użyj mieszanki: wlej trochę 3% nadtlenku wodoru do proszku sody oczyszczonej . Mieszaj, aż uzyskasz kleik i nałóż na brud. Następnie trochę poczekaj i przetrzyj szczoteczką, wygodnie jest użyć starej szczoteczki do zębów ze sztywnym włosiem. Ten sam związek może być użyty do czyszczenia szczeliwa. Skutecznie oczyści i wybieli powierzchnię.

Żółte szwy psują wygląd płytek i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na brudniejsze niż w rzeczywistości. Po oczyszczeniu można chodzić wzdłuż fugi za pomocą specjalnych markerów do malowania przestrzeni między płytkami. Ta metoda jest prosta i budżetowa, ale jej przetworzenie zajmie trochę czasu.

Zasłony prać w pralce

Na zasłonach stopniowo zbiera się płytka nazębna i brud, które po chwili zaczynają psuć wnętrze. Bardzo łatwo je wyczyścić: włóż je do pralki i uruchom krótki cykl prania. Wybierz detergent i temperaturę w oparciu o materiał, z którego wykonane są zasłony. Myj je raz w miesiącu, aby były czyste.

Jeśli zauważysz grzyb na tkaninie, gąbka melaminowa pomoże go usunąć. Zmocz go i przetrzyj brud. Pamiętaj, aby chronić ręce i nosić rękawiczki podczas używania.

Na szybie użyj mieszanki octu i płynu do mycia naczyń

Jeśli zamiast zasłony masz w łazience szklaną przegrodę, do czyszczenia nadaje się następujący roztwór: mieszanina wody, płynu do mycia naczyń i octu. Wystarczy nanieść go na powierzchnię i spłukać. Jeśli na szkle pozostaną osady mineralne, można je usunąć wilgotną gąbką melaminową .

Wyczyść głowicę prysznica octem

Jeśli woda w domu jest twarda, po chwili otwory na prysznic zostaną zatkane. Z tego powodu ciśnienie wody nie jest tak silne, jak mogłoby być. Do ich czyszczenia używaj zwykłego octu stołowego . Wlej go do pojemnika, włóż do niego konewkę tak, aby płyn całkowicie zakrył wszystkie otwory. Zostaw go tam na kilka godzin lub na noc, a następnie zetrzyj.

Uważaj: w ten sposób można usunąć płytkę nazębną tylko z konwencjonalnych chromowanych konewek. Jeśli twój ma jakiś wystrój, lepiej kupić specjalne narzędzie, które go nie uszkodzi.

Użyj kwasu cytrynowego w toalecie

Osady kamienia w toalecie to problem, z którym boryka się wiele osób. Występuje z powodu twardej wody. Instalacja wodociągowa wygląda na bardzo brudną, a osady powodują nieprzyjemny zapach. Do prostego i skutecznego czyszczenia można użyć kwasu cytrynowego. Będziesz potrzebował dwóch toreb: jedną włożyć do cysterny, drugą do toalety. Za kilka godzin produkt zmiękczy płytkę nazębną, łatwo będzie ją usunąć pędzelkiem.

Jeśli obawiasz się nieprzyjemnego zapachu, pomoże również kwas cytrynowy. Należy go zmieszać z sodą oczyszczoną, naturalnym absorbentem. I dodaj trochę wody. Powstały kleik należy nałożyć na wewnętrzne powierzchnie kanalizacji i pozostawić na 15 minut. Następnie muszlę klozetową zalać wrzątkiem z czajnika i umyć jak zwykle.

Przetrzyj płytkę antystatycznym pyłem

Aby zapobiec osadzaniu się kurzu na kafelkach na podłodze i ścianach , można go przetrzeć specjalnym środkiem antystatycznym. Zawiera składniki odpychające brud z powierzchni. Jeśli go nie masz, możesz użyć płynu do zmiękczania tkanin. Zawiera również środek antystatyczny.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author