Ludowe sposoby na poprawę wzroku

Najpopularniejszym zabiegiem na oczy jest bandaż z liści coleander. Opatrunki te należy nakładać codziennie przez 10-20 minut. Możesz również nasmarować oczy miodem zmieszanym z sokiem z cebuli. Aby poprawić ostrość wzroku, należy spożywać świeże marchewki i jagodyBardzo pomocne są również owoce dzikiej róży, które można spożywać w dowolnej formie.

Możesz poprawić swój wzrok jedząc dziennie 150 g kiełkujących ziaren pszenicy.

Ludowe sposoby na poprawę wzroku

Przygotuj kiełki zboża w następujący sposób. Dzień przed użyciem ziarna należy kilkakrotnie dokładnie umyć. Następnie ziarna muszą być wypełnione wodą, aby nie przykrywały całkowicie ziarna, ale znajdowały się na poziomie jego górnej warstwy. Następnie, po przykryciu naczynia ziarnami papierową serwetką, należy umieścić go w ciepłym miejscu. Po dniu kiełkujące ziarna pszenicy należy umyć i przepuścić przez maszynę do mięsa. 

Następnie ziarna wylewa się wrzącą wodą lub gorącym mlekiem w stosunku 1:1. Do smaku można dodać miód i masło. Otrzymanej owsianki nie można ugotować. Naczynie, w którym gotuje się ziarna, musi być szklane, emaliowane lub ceramiczne, ale w żadnym wypadku aluminiowe.

Decydując się na leczenie wzroku tą metodą ludową, warto ograniczyć stosowanie produktów mącznych i pieczywa.

Odwary i balsamy poprawiające widzenie

Dla tych, których praca wiąże się z ciągłym zmęczeniem oczu, pomocne będą wywary lecznicze. Oto kilka przepisów.

 • Odwar ze świetlika. Aby przygotować taki wywar, musisz wziąć 10 g trawy, zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na 15 minut. Przyjmować dwa razy dziennie przed posiłkami, po wysiłku.
 • Pomaga również wywar z ziela babki lancetowatej. 10 gramów nasion tego zioła należy zalać dwiema łyżkami przegotowanej, ale zimnej wody, a następnie dodać pół szklanki wrzącej wody. Bulion powinien lekko ostygnąć, po czym należy go przefiltrować. Można go wypić jako 1 łyżkę. łyżka przed każdym posiłkiem i używać do balsamów.
 • Najbardziej skutecznym i najbardziej znanym lekarstwem jest balsam rumiankowy . Przygotowanie wywaru nie jest trudne: zalać 20 g rumianku leczniczego jedną szklanką wrzącej wody i pozostawić na godzinę. Następnie odcedź bulion.
Wywar z rumianku na oczy
 • Odwar z czeremchy może być również użyty do balsamów. 5 g trawy należy zalać pół szklanki wrzącej wody i pozostawić na pół godziny. Według tego samego przepisu można przygotować wywar z niebieskiego bławatka .
 • Odwar z bielunia ma niezwykłe właściwości. Jest szczególnie skuteczny w przypadku silnego obrzęku oczu. Aby go przygotować, potrzebujesz 20 gramów ziół w szklance wrzącej wody. Zaparzaj wywar przez pół godziny, a następnie odcedź i użyj jako balsamu.
 • Inną sprawdzoną metodą ludową są balsamy ziemniaczane. Ziemniaki należy zetrzeć na średniej tarce, owinąć gazą i nałożyć na oczy na 20 minut.
 • Odwar z cebuli bardzo pomaga w zaczerwienieniu oczu . Jest łatwy w przygotowaniu: jedną cebulę ugotuj w niewielkiej ilości wody, dodaj kilka kropli kwasu borowego do bulionu i przepłucz oczy powstałym bulionem dwa razy dziennie.

Soki poprawiające wzrok

Soki poprawiają wzrok
 • Wymieszaj świeży sok z marchwi i pietruszki w proporcji 1:3. Powstały sok należy pić trzy razy dziennie w szklance. Przebieg przyjmowania tego soku to tydzień, po którym należy przejść na inny sok.
 • Ziele ruty dokładnie opłukać , drobno posiekać i wycisnąć sok. Następnie wymieszaj powstały sok z miodem i sokiem z kopru włoskiego w równych proporcjach. Konieczne jest przyjmowanie takiego środka trzy razy dziennie na łyżkę stołową. Warto uważać, sok z ruty może wywoływać reakcje alergiczne.
 • Wymieszaj płynny miód i sok z kopru włoskiego w proporcji 1:1 i spożywaj łyżkę stołową trzy razy dziennie. Z tego soku można również zrobić balsamy.
 • W proporcji 5:4:1 wymieszać świeżo wyciśnięte soki z ogórka jagodowego i selera. Pij sok przez dwa tygodnie w szklance dwa razy dziennie.
 • Aby poprawić funkcje wzrokowe, zaleca się również picie samodzielnie przygotowanego soku morelowego dwa razy dziennie. Kup sok w sklepie nie jest tego wart.
 • Sok z jagód w postaci kropli od dawna stosowany jest do poprawy widzenia. Z 5-6 świeżych jagód należy wycisnąć sok i rozcieńczyć wodą destylowaną, biorąc pod uwagę 2 krople wody na 1 kroplę soku. Dzięki powstałym kroplom zaszczepić oczy raz dziennie po 1-2 krople do każdego oka. Czas trwania takiego leczenia jest ściśle indywidualny, ale już po 3-5 dniach można zauważyć poprawę funkcji wzrokowych.
Jagody dla wizji

Gimnastyka dla oczu

Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które pomogą trenować mięśnie oka. To właśnie te mięśnie odpowiadają za akomodację – proces, który decyduje o jasności i jasności widzenia. Ta gimnastyka dla oczu musi być powtarzana codziennie.

Gimnastyka dla oczu
 1. Rozłóż szeroko palce, podnieś dłonie do twarzy. Wyobrażając sobie, że palce są czymś w rodzaju palisady, zacznij kręcić głową. Trzeba w tym momencie patrzeć nie na same palce, ale w dal, przez nie. Takie obroty należy wykonać 20-30 razy, naprzemiennie w następujący sposób: trzy obroty z otwartymi oczami, trzy z zamkniętymi oczami.
 2. Musisz sobie wyobrazić, że tuż przed tobą znajduje się duża kartka papieru. Narysuj w myślach kwadrat w górnym rogu arkusza. Spróbuj dopasować do niego okrąg, a obok niego jest piłka. Następnie narysuj prostokąt z poziomym długim bokiem. To ćwiczenie można powtarzać kilka razy dziennie.
 3. Stań prosto, wyciągnij rękę przed siebie i spójrz na czubek środkowego palca. Zacznij powoli zbliżać palec, aż zacznie się podwajać. Powtórz ćwiczenie 6-8 razy.
 4. W ciągu 15-20 minut musisz szybko mrugnąć.
 5. Raczej powieki obu oczu należy lekko przycisnąć trzema palcami każdej dłoni. Przytrzymaj przez 2 sekundy. Powtórz 3-4 razy.
Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author