Łóżka pod czosnek jesienią: zasady przygotowania

Terminy sadzenia czosnku ozimego

Sadzić jesienią ozimy widok czosnku należy, koncentrując się na lokalny klimat i bieżący sezon. Zwykle zaczynają uprawiać na kilka tygodni przed wystąpieniem pierwszych przymrozków, aby zdążył osiąść na ziemi. Jeśli ustalona z przewidzianym terminem sadzenia roślin w regionie, w środku pasa (Moskwa i Moskwie), należy sadzić go w końcu września i na początku października. Na południu proces zaczynają w końcu października i listopada. Na północy (na Syberii i Uralu) – w drugiej połowie września i na początku października. W każdym razie, trzeba skupić się na pogodę jesienią.

Wybór obsady odcinka

Aby uzyskać obfite plony, dużego i równego czosnku, należy wykonać kilka prostych czynności:

 • Znaleźć miejsce do lądowania prac jesienią.
 • Przygotować łóżka z podłożem do sadzenia.
 • Wybierz wysokiej jakości materiału i przygotować ich do lądowania.
 • Ważne! Miejsce do uprawy czosnku jest pobierane na miesiąc przed rozpoczęciem sadzenia. Roślina lubi miejsca, oświetlone słońcem.

  Także czosnek powinien znajdować się z dala od drzew na otwartym terenie. Optymalne miejsce do uprawy kultury jesienią – podniosła teren lub zwykły lozko. Jeśli sadzić go na niskim miejscu, a następnie, po tym, jak stopnieje śnieg na wiosnę, czosnek zginie.

  Zasady przygotowania łóżka

  Aby posadzić cebulki jesienią, wymaga zawczasu zaopatrzyć łóżka pod niego. Aby to zrobić, w sierpniu wykopane gleby z łopatą, a następnie dokonują się w niej nawozy w postaci humusu z kredą, popiołem z wiórów drzewnych i nawozów fosforowych.

  Po перекапывания ziemi tworzą łóżka. Każda z nich powinna mieć szerokość do 1 m wysokości i nie więcej niż 26 cm Łóżka obficie podlewać wodą kilka razy, aby gleba osiedlił. Dalej zasnąć grochu, owsa i горчичную mieszanka. Gdy sadzonka 30 cm wysokości, należy siać łóżka nacięciami między получившимися zielonymi roślinami z mieszaniny. Rośliny te pomogą mu umocnić się w glebie w zimie. Do lądowania kultury jesienią ziemię rozdrabniania za pomocą mocznika w proporcji 10 g na 1 m kw. gruntu.

  Raz po spulchniania gleby nie można sadzić przedmiotu czosnku, ponieważ działanie to wpłynie na wzrost i rozwój rośliny.

  Do dezynfekcji kultury ziemia jest przetwarzany 1% roztworem siarczanu miedzi, rozcieńczonego z wodą w proporcji 1 łyżka na 3 l. Wszystkie te rozwiązania są mieszane z wodą i поливаются jesienią od razu po posadzeniu.

  Перекапывание gleby

  Ponieważ korzenie czosnku nie są wystarczająco rozwinięte, potrzebuje bogata w minerały luźna gleba. Do tego, jak sadzić go, ziemię trzeba przekopać i промульчировать. Na początku września ziemię trzeba przekopać na głębokość 25 cm, dodaj do gleby nawozy mineralne z органикой. Również grunt należy nawozić w próchnicę i mieszaniną нитрофоска z суперфосфатом i доломитовой mąką.

  Po wprowadzeniu składników są wykonane szeregi, między którymi należy budzić się popiołem drzewnym. Ona będzie spełniać funkcję ochronną przed bakteriami i chorobami, nie tylko jesienią, ale i zimą.

  Nawożenie

  Mieszanka nawozów jesienią należy uiścić podczas перекапывания lub spulchniania ziemi. Ziemia musi najpierw nacieszyć калийными substancjami i fosforem, aby na pierwsze przymrozki ząbki zakorzenione w niej i dobrze przetrwały zimę. Na 14 dni przed tym, jak sadzić czosnek, poluzować gleby i nawożenia wieloma składnikami mineralnymi. Następnie działka wykładają za pomocą ogrodowych zgrabiarki i przykryć folią. Jako składników mineralnych stosować mieszankę z obornika z суперфосфатом i нитрофоской, roztwór z solą, proste суперфосфатом i potas, próchnicy z podwójnym fosforanu i potas.

  Rośliny są karmione jesienią płynnych mieszanek, ponieważ są one lepiej przetwarzane za pomocą bakterii glebowych. W końcu kultura dobrze się zakorzenić. Potem, kiedy skończy się перекопка ziemi i zostaną wprowadzone wszystkie niezbędne substancje, działki wyrównane za pomocą zgrabiarki i potraktowano roztworem siarczanu miedzi. Co do nawozów azotowych, aby czosnek się nie nadają.

  Kształtowanie łóżka

  Aby posadzić czosnek jesienią, trzeba zawczasu przygotować łóżka. Do tego w sierpniu wykopane z ziemi i przyczyniają się do nawozów. Na 1 m wprowadza 260 g kreda 200 g popiołu drzewnego z fosforu i калийными substancjami. Optymalna lozko musi mieć szerokość do 1 m wysokości i nie więcej niż 26 cm, Po jej formowania się ziemi, należy dać czas na osadzanie się do jesieni. Dopiero potem można przystąpić do dalszych prac.

  Dekontaminacja gleby

  Aby zapobiec zakażeniu czosnku zakażeniem lub chorobą, gleby обеззараживают za pomocą specjalnego roztworu. Do wyboru jest kilka rodzajów roztworu. Pierwszy powstaje z wody i proszku siarczanu miedzi. Drugi otrzymywany z mieszaniny bordeaux cieczy z перманганатом potasu i wody. Do trzeciego roztworu борную kwas miesza się z nadmanganianu potasu i miedzi купоросом, a potem wlewa się roztwór wody i podlewać roślinę. Ogrodnicy zalecają ostatni roztwór wlać w nasiona do sadzenia jesienią.

  Porady doświadczonych ogrodników

  Dla uzyskania pożądanych wyników, czosnek ozimy należy prawidłowo zasadzić i wyhodować. Wiele дачники często sadzi się go, ale nie otrzymują należytej uprawy. W związku z tym, doświadczeni hodowcy dają następujące zalecenia:

 • Aby uzyskać plony, ściółki na niżu mieć nie można, w przeciwnym razie czosnek zaczyna gnić i zostanie zainfekowany bakteriami chorobotwórczymi, co z kolei prowadzi do tego, że ząbki nie można używać do użycia w żywności.
 • Miejsce do lądowania jesienią powinno być dobrze ukrytego śniegiem. Jeśli śniegu będzie mało, roślina zamarznie.
 • Dobre plony uzyskuje się wtedy, gdy roślina była uprawiana w okres jesieni. Czosnek trzeba sadzić, kiedy w nocy robi się zimno, gdy dni są jeszcze ciepłe.
 • Wiosną i latem czosnek trzeba karmić witaminy i obficie podlewać. Również wiele osób poleca sadzić w tym czasie w obwodzie rzędów, z nacięciami kaczeńce. Chronią rośliny przed wywarze muchy i nicienie.
 • Strzałki, które powstają w kulturze, muszą być natychmiast usunięte, ponieważ w nim odchodzą wszystkie składniki odżywcze z głowicy.
 • Ważne! Specjaliści nie zalecają sadzić z roku na rok jesienią sadzonki kultury w jedno i to samo miejsce, ponieważ w glebie pozostają po zbiorze chorobotwórcze mikroorganizmy, które mogą zniszczyć główki czosnku i zniszczyć cały plon.

  Ponadto, przy corocznym siewu w jednym miejscu okazuje się mały plon. Przy tym najlepiej sadzić czosnek tam, gdzie wcześniej rosły cukinia z ogórkami, kapustą, lub dowolny inny zielenią. W ten sposób, najlepszymi prekursorami są rośliny сидераты.

  Nie zaleca się umieszczać sadzonki jesienią w miejscu, gdzie wcześniej rosły marchew z buraczkami i cebulą, a także warzywa psiankowate. Dają niski czosnkowa zbiorów i wpływają na rozmiary uprawianych owoców.

  Ponadto, doświadczeni rolnicy powinni dobrać odpowiedni odmiana jęczmienia ozimego czosnku, ponieważ to właśnie od niego zależeć będzie przyjęcie się i produktywność.

  Wnioski

  Czosnek ozimy potrzebuje specjalnych warunkach uprawy i treści. Należy go sadzić jesienią na otwartej przestrzeni, w рыхленной i wzbogacony w minerały glebie, a następnie opiekować się nim, okresowo karmienie nowych składników калийными i innymi dodatkami. Z należytą starannością i zachowaniem zasad uprawy, w szczególności w przygotowaniu łóżka pod czosnek jesienią, okazuje się bogate zbiory.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author