Lody mandarynkowe w domu

Lody mandarynkowe w domu

Aby zrobić lody mandarynkowe, musisz spróbować znaleźć owoce bez pestek i cienką skórką. Przygotuj się też psychicznie na to, że powstanie dużo odpadów – prawie połowa pierwotnej masy.

 

Czas gotowania : 3 godziny 30 minut
Kalorie : 100 kcal
Białka : 0,14%
Tłuszcze : 0%
Węglowodany : 14%

Składniki na 0,85 kg sorbetu

  • mandarynki – 1300 g
  • cukier – 110
  • skrobia kukurydziana – 30 g
  • likier Cointreau – 50 g

Instrukcje gotowania:

  1. Mandarynki należy dokładnie wypłukać, wysuszyć i obrać. Obrane mandarynki Następnie zrób puree ziemniaczanym za pomocą blendera zanurzeniowego, podgrzej plastry mandarynki przez kilka minut w kuchence mikrofalowej, aby lepiej oddzielić sok. Przetrzyj przez drobne sito.
  2. Patelnię z sokiem rozgrzać na kuchence, dodać cukier i skrobię wymieszaną z niewielką ilością wody. Jeśli masz termometr, musisz podgrzać mieszaninę do 70 – 75 C. Jeśli go tam nie ma, to dopóki nie zgęstnieje, najważniejsze jest, aby nie gotować! W przeciwnym razie skrobia straci swoje właściwości i nie zadziała w lodach tak, jak tego potrzebujemy!
  3. Ostudzić miksturę z rondla do około 10°C i przelać do miski maszyny do lodów. Podczas procesu zamrażania dodałem likier, można dodać dowolny alkohol, na przykład martini. Po 25 minutach dostałem świetny sorbet. Wkładam go do pojemnika i wstawiam do zamrażarki do dalszego utwardzenia na 2 godziny.
Anna Kowalczyk
Edytor serwisu
Rate author