Kształtowanie pomidor w dwie łodygi + zdjęcia

Po co tworzą pomidory

W czasie wzrostu od głównej łodygi pomidora jest w stanie wyrosnąć ogromna ilość przykanalików, u których nawet nie starczy sił normalnie отцвести. Formowanie roślin potrzebna jest większość odmian pomidorów. Konieczne jest to, aby nie wydawali siłę na rozwój zielonej masy, a koncentruje się na наливе pomidorów. Bez пасынкования normalnie się rozwijać i dać odpowiednią ilość dojrzałych, wysokiej jakości owoców, mogą tylko odmiany штамбового typu.

W zależności od посаженого odmiany i cech wzrostu pędów na roślinie, ogrodnicy stosują trzy rodzaje formowania:

 • 1 ucieczka.
 • W 2 ucieczki.
 • W 3 ucieczki.
 • Jeśli krzewy w szklarni rosną gęsto, to rozwijać je w 3 ucieczki nie warto, lepiej nadaje się kształtowanie pomidor w dwie lufy, dodatkowe pędy pogorszą ruch powietrza i będą cieniowanie sąsiednie rośliny.

  W szklarni usuwać stepsons konieczne, aby wzrosła wysokiej jakości owoce. Po tej operacji składniki odżywcze są przekazywane z formacji zielonej masy, na wzrost plonów. Stepsons wymagają dla rozwoju ogromną ilość składników odżywczych, a jeśli jeszcze kwitną i zavyazhutsya owoce, to o wiele więcej. Ważne jest, aby podczas usuwania pasierba zamiast niego nie uciąć plenna ucieczka, z którego chcesz tworzyć normalną rzęs. Dowiedzieć się, że to pasierb, problemu, jeśli zwrócić uwagę gdzie on rośnie. Wszystkie drobne pędy u pomidorów znajdują się w kątach liści.

  Zaletą uprawy pomidorów zaledwie jeden ucieczka polega na tym, że można szybciej uzyskać wczesne owoce. Rośliny nie traci siły na niepotrzebne pędy, a kieruje je na kształtowanie i dojrzewanie pomidorów, i w rezultacie są one świetne na 10-15 dni wcześniej. Ponadto zwiększa wydajność poprzez zwiększenie okresu owocowania. A jednak główną zasługą procedury jest uzyskanie wysokiej jakości pomidorów.

  Jak produkują kształtowanie pomidorów w dwie łodygi można zobaczyć na filmie:

  Pomidory, które powstają bez pomocy, zaczynają sięgać w górę (z powodu nadmiernego zagęszczania krzewu). Z czasem w szklarni występują problemy z oświetleniem. Rośliny wegetatywnego rozwoju konieczne jest wystarczająco dużo światła, bez niego nie będą być syntetyzowane niezbędne składniki odżywcze. Z tego powodu, usuwanie przykanalików na pomidorach pomaga poprawnie regulować ich wysokość.

  Szklarnia, z dużą ilością pędów rośliny wyglądają na zaniedbane, w niej bardzo niewygodne, trzeba cały czas проталкиваться przez zarośla (nawet przy uprawie karłowatych odmian). Do czasu zbiorów na krzakach wisi mnóstwo zielonych pomidorów, które nie nadają się nawet dla przedmiotu na zimę ze względu na mały goryczy i bardzo gęstej masy owoców.

  Formowanie roślin

  Usunąć na krzakach pomidorów dodatkowe stepsons może i dziecko, ale im zaufać to jest niepożądane, sok u pomidora trujący. Tak i dorosłemu człowiekowi nie należy dopuścić do przedostania się tego soku na skórę, szczególnie w miejscach, gdzie jest ona delikatna.

  Jak wygląda na zewnątrz pasierb, wie chyba każdy ogrodnik, który hodował pomidory. Ale trudno odróżnić głównym ucieczka z boku i na pierwszym rozwidleniu pomidory, w tym miejscu czasami wydaje się, że to po prostu раздвоился łodygi. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na kwiat pędzel. Ona zawsze znajduje się tuż nad bocznym ucieczką, jak zaczyna rosnąć z jego zatok, a główny ucieczka rośnie już raz za pędzlem.

  Główną zasadą przy tworzeniu pomidorów w dwie łodygi – prawidłowości wykonania robót. Sprawdzaj kuty pomidorów nie rzadziej niż raz na 1-1,5 tygodnia.

  Odmiany pomidorów nowoczesnych hodowców są podzielone na 2 rodzaje sile wzrostu: детерминантные (jeszcze te odmiany nazywają кустовыми) i индетерминантные.

  Krzew pomidory dzielą się jeszcze na podgrupy:

 • Pół детерминантные – rośliny powyżej średniego wzrostu;
 • Właśnie детерминантные – średnie tempo wzrostu roślin;
 • Штамбовые – najbardziej niewymiarowe pomidory, wśród nich są karłowate odmiany.
 • Krzaki pomidorów wszystkich odmian, z wyjątkiem штамбовых, tworzą wiele przykanalików.

  Wysokość głównej łodygi u детерминантных odmian średnio wynosi 65 cm Do takich odmian należą ranie – i среднеспелые pomidory. U nich zakładka pierwszej pędzla dzieje się po odrost na głównej łodydze 3-4 arkuszy, a następnie tworzą się jeszcze 2-3 liści, i pojawia się drugi pędzel. Trzecia, i wszystkie kolejne pędzle, będą kształtować się przez każdy arkusz. Kończy się wzrost głównego trzonu kształtowaniem 2-3 pędzli z rzędu.

  Teraz rozważmy funkcje uprawy.

  Cechy uprawy

  Wysokie odmiany. U wysokich roślin wysokość krzewu w niektórych przypadkach może osiągnąć do 8 m, a to pozwala zebrać z nich bardzo dobre zbiory (w przypadku poprawnego formowania i pielęgnacji). Ale możliwość umieścić takie rośliny pozwala nie każda konstrukcja szklarni. Z tego powodu ogrodnicy często uprawiane średnie tempo wzrostu rośliny.

  Średnie tempo wzrostu odmiany. U takich roślin wysokość nie przekracza 2 m, różnią się one tym, że na większości ucieczce zakładany do 6 kwiatów pędzli, i krzak pomidora kończy swój wzrost.

  Kształtować rośliny krzaka pomidorów należy rozpocząć, gdy na roślinie powstaje flower pędzel. U wysokich odmian pojawia się nad 11 arkusza, po czym nowe kwiatostany będą rosnąć przez 3 blachy, jednocześnie z pędzlem zaczną powstawać i pędy boczne. Przy uprawie w jeden ucieczka, stepsons usuwają, począwszy od 2 blachy, nie dotykając liści, odpowiednie rośliny do tworzenia zbiorów.

  Odmiany pomidorów średniej wysokości, rosnące w szklarni, najlepiej rosną w dwie łodygi. W tym celu na ucieczce pomidora pozostawiają pasierb, pojawił się nad 1 kwiatowej pędzlem. Pozostałe pojawiające się powyżej niego pędy boczne, regularnie zrywać.

  Istnieje bardzo prosty sposób formowania krzewów pomidorów w 2 łodygi to robią, kiedy sadzonek pomidora, stworzy 3-4 niniejszego arkusza. Trzeba po prostu пинцировать szczyt małego pomidora powyżej 2 niniejszego arkusza. Gdy to zrobisz, z zatok pozostałych liści zaczynają rozwijać 2 nowych ucieczki, są i będą wykorzystywane do kształtowania pomidorów w dwie łodygi.

  Sposób прищипки rośliny w tym wieku pozwala uzyskać żądaną rośliny, które nie będą chorować, kiedy u nich zaczynają tworzyć pąki kwiatowe.

  Kolejność formowania krzewów

 • Przed rozpoczęciem formowania roślin pomidora, trzeba koniecznie kupić gumowe rękawice. Najlepiej pracować w medycznych rękawiczkach, są cienkie i będziesz czuć wszystko, co robisz podczas operacji formowania. Przed rozpoczęciem pracy, należy w szerokim naczyniu przygotować nadmanganianu potasu. Roztwór ten jest potrzebny, aby zanurzać w nim podczas pracy w rękawiczkach. Jest to konieczne, aby nie rozbić wirusowe zakażenia dla wszystkich roślin.
 • Wycinać niepotrzebne stepsons pomidora trzeba wcześnie rano, najlepiej nadaje ciepły, letni, słoneczny dzień. Trzeba to po to, aby powstałe roślin rany w ciągu dnia lepiej подсохли.
 • Stepsons należy wybrać się po tym, jak dotrą do 5 cm długości, nie można ich po prostu wyrywać z łodygi. Należy je szczypta powrotem, i robić to w taki sposób, aby od ucieczki pozostał kawałek o długości około 1,5–2 cm.
 • Trzeba stale kontrolować загущенности krzaków pomidorów, nie można dopuścić do tego, aby niepotrzebne pędy boczne wzrosły dłuższy niż 7 cm Niż on krótko po operacji, tym mniej roślin będzie cierpieć. Na rozwój przykanalików, pomidory spędzają dużo sił, składniki odżywcze on odbiera od głównego pnia, inaczej dostaniesz mniej owoców niż chcielibyśmy.
 • Nie wolno usuwać pędy boczne z krzaków pomidorów, jeśli przed tym spędził nawóz mineralny lub polali pomidory. Powodem jest to, że krzaki pomidorów po nawożenia lub nawadniania zaczynają szybko wchłonąć substancje mineralne z gleby i uczyć się ich. Można rozpocząć tworzenie pomidor w dwie łodygi po upływie 3 dni od nawożenia lub nawadniania.
 • Aby прищипнуть pasierb pomidora poprawnie, należy go skompresować 2 palcami i отщипнуть go (jak nożyczkami). Aby nie zaszkodzić томату i nie uszkodzić rdzenia łodygi, w żadnym wypadku nie należy ciągnąć bocznej ucieczka w dół.

  Przed rozpoczęciem formowania pomidorów, j trzeba związać do podpór w szklarni, to robią za pomocą pokrojone w paski materiału lub sznurka. Przy tworzeniu pomidorów w dwie łodygi w szklarni ważne jest, aby stale monitorować, jak się będą zachowywać dalej punkty wzrostu u każdego ucieczki, do ubezpieczenia nie usuwaj następny za ucieczką pasierb jakiś czas. Jeśli główny punkt wzrostu zatrzymać się w rozwoju, tworząc плодоносящую pędzel, będziesz mógł wykorzystać ten pasierb pomidora do dalszego wzrostu. Jeśli na томате po procesie formowania wierzchołek ucieczki zaczęła rozwijać się normalnie, to pozostawiony ubezpieczający ucieczka chcesz usunąć. Ważne jest, aby zostawić na 2 dobrze rozwiniętych liści, nad każdym pędzlem z завязавшимися owocami. Są one posłużą jako źródło składników odżywczych dla rozwijających się płodów.

  Kolejny pielęgnacja roślin

  Do prawidłowego rozwoju roślin i uzyskania godnego zbiorów, należy wykonać kilka prostych, ale ważnych zasad:

 • Podlewać pomidory trzeba co najmniej 2 razy w tygodniu, i używać do tego tylko wstępnie podgrzaną w słońcu wody. Podlewanie należy przeprowadzać, nie обрызгивая liście, a bezpośrednio pod krzak (w otworze sadzenia);
 • W miarę narastania zielonej masy pomidorów, aby na dole, pod krzakiem nie miał wilgotne powietrze, należy stopniowo zrywać stare liście (aż do 1 pędzla). Trzeba wyrwać wszystkie uszkodzone i pożółkłe liście (na nich mogą być początki infekcji);
 • Rośliny pomidora trzeba regularnie nawozić nawozami kompleksowymi, że to pomoże im prawidłowo się rozwijać i tworzyć wiele dobrych owoców. Należy pamiętać, że fosfor i nawozy go zawierające, wpływają na плодообразование. Ich wprowadzenie jest bardzo ważne w czasie kwitnienia i przy kształtowaniu jajniki.
 • Prawidłowe kształtowanie pomidor w dwie lufy, co pozwala im lepiej się rozwijać, aby otrzymać wystarczającą ilość słonecznego światła i składników odżywczych, co z pewnością wpłynie na końcu uprawie roślin.

  Przypomnienie! Dolne, stare liście na krzakach pomidorów, już w pełni wykonywali swoją pracę, trzeba je w porę usuwać, aby nie utrudniały wentylacji krzewu.

  Kontroluj wygląd krzewów pomidorów, potrzebują dość zasilania (szczególnie przy dużym obciążeniu owocami). Koniecznie подвязывайте i główny ucieczka, i otrosshie gałęzie, pomidory nie powinny dotykać ziemi, inaczej na nich pojawi się pleśń. Sprawdzaj roślin pomidora z owocami, обрывайте nadmiar jajnik i brzydkie owoce, normalne, rosnącym помидорам powinno być wystarczająco dużo składników odżywczych. Po połowie lata oderwij małe jajniki pomidorów, jeśli będę w stanie rosnąć, to w pełni dojrzeć i tak nie zdążą, tylko będą odbierać siły roślin.

  Kształtowanie pomidorów w dwie lufy nie dostarczyć większych problemów, nie bój się sadzić rośliny w różnym kierunku wzrostu, z formą krzewów, i masz wystarczająco dużo pomidorów do stołu.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author