Kiedy prawidłowo jeść jabłka: przed czy po posiłku?

apple

Jabłko jest zdrowym i bardzo pożywnym owocem, nie jest na nic bardzo popularnym wśród ludzi. Więc, kiedy lepiej zjeść jabłko i kto się nadaje do jedzenia?

Czy jesz jabłko przed czy po posiłku?
Badania wykazują, że jabłko spożywane podczas posiłków blokuje się w żołądku, powodując objawy takie jak wzdęcia i zaparcia, które mają negatywny wpływ na trawienie. Połączenie kwasu garbnikowego i białka kwasu garbnikowego w jabłkach daje niestrawne białko kwasu garbnikowego, które powoduje wzdęcia żołądka. Dlatego lepiej jest jeść jabłka dwie godziny po posiłku.

Lepiej zjeść jabłko 15 minut przed posiłkiem.
Stosowanie jabłek wymaga szczególnej uwagi, ponieważ nie tylko sprzyjają one trawieniu, ale co ważniejsze, utrzymują higienę jamy ustnej. Jeśli jabłko zostanie zjedzone piętnaście minut przed posiłkiem, zawarte w nim kwasy organiczne i owocowe mogą zabić bakterie w ustach. Powolne jedzenie jabłek jest więc dobre dla higieny jamy ustnej.

Kto jest dobry dla jabłek?
Większość ludzi spożywa jabłka, zwłaszcza małe dzieci i osoby starsze. Ponieważ jabłka pomagają w przewlekłym zapaleniu żołądka, rozstroju żołądka, zaparciach i przewlekłej biegunce. Jabłka są przydatne dla pacjentów z neurogennym zapaleniem jelit; pomagają w nadciśnieniu, wysokim cholesterolu, a spożywanie jabłek przyczynia się do utraty wagi.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author