Jaka jest zawartość kalorii w wędzonym kurczaku

Wędzony kurczak

Kurczaka można gotować na różne sposoby: smażyć, gotować, dusić, usychać. Wędzonki uważane są za szczególnie smaczny przysmak. Prawie każdy kocha taki przysmak. Ale wielu martwi się pytaniem, ile kalorii ma wędzony kurczak i czy jest to zdrowe?

Wędzonki uważane są za szczególnie smaczny przysmak.

Kompozycja z wędzonego kurczaka

Udko, udo, pierś z kurczaka poddane wędzeniu są częstymi gośćmi na codziennym i świątecznym stole mieszkańców wielu krajów. Zawartość kalorii w tym naczyniu jest stosunkowo niska i zależy od metody gotowania. Produkt zawiera wiele witamin, a mianowicie A, B, PP, C.

W ptaku jest wystarczająco dużo aminokwasów:

  • arginina;
  • tryptofan;
  • izoleucyna;
  • lizyna;
  • walina;
  • leucyna.

Mikro i makroelementy niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu człowieka nie są tracone podczas przetwarzania mięsa z dymem. Osoby zainteresowane kalorycznością takiego kurczaka powinny wiedzieć, że zawiera on dużo sodu, fosforu, miedzi, selenu, cynku, wapnia.

Korzyści i niska kaloryczność mięsa to nie wszystkie jego zalety. Przysmak charakteryzuje się niską zawartością węglowodanów, tłuszczy oraz wysoką zawartością białka.

Korzystne cechy

Kurczak jest zdrowym produktem dietetycznym, ale palenie może spowodować utratę niektórych jego właściwości.

Ten przysmak polecany jest do spożycia razem z warzywami i ziołami. Mięso drobiowe jest lekkostrawne, dzięki czemu szybko napełnia organizm siłą i energią. Ponadto pomaga w normalizacji pracy układu krążenia. Zdaniem ekspertów taki przysmak z umiarem nie zaszkodzi osobom z cukrzycą, dną moczanową czy zapaleniem wielostawowym.

Kto nie powinien używać

Pomimo powyższych przydatnych właściwości, kurczak wędzony jest przeciwwskazany dla osób z problemami żołądkowymi i jelitowymi. Regularne spożywanie przysmaku może prowadzić do zapalenia żołądka lub wrzodów żołądka.

Nie zapominaj również, że niektórzy producenci przetwarzają produkty za pomocą chemikaliów. W rezultacie może powodować znaczne uszkodzenia nerek, wątroby, serca i naczyń krwionośnych.

Zawartość kalorii w wędzonym kurczaku

Wędzony kurczak i jego kaloryczność niepokoją nie tylko dietetyków, ale także osoby dbające o swoją sylwetkę. Ten wskaźnik zależy od opcji gotowania, a także od właściwości produktu. Na przykład mięso bez skóry ma najniższą zawartość kalorii – 120 kcal na 100 gramów produktu.

Liczba kalorii w wędzonym drobiu:

  1. 100 gramów mięsa obrobionego płynnym dymem zawiera 250 kcal.
  2. Gorący przysmak zawiera 184 kcal na 100 g.
  3. W 100 g gotowanego – wędzonego drobiu 170 – 206 kcal.
  4. Po przetworzeniu w niskiej temperaturze drób zawiera 190-200 kcal na 100 g produktu.

Wędzony kurczak to pyszny, niskokaloryczny przysmak. Produkt o przyjemnym zapachu może być korzystny dla organizmu, jeśli jest spożywany w umiarkowanych dawkach. Nie zapominaj też, że taki przysmak należy kupić od zaufanych osób i lepiej gotować w domu.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author