Jak przechowywać granaty w warunkach domowych: obrane, pokrojone

Ogólne zasady przechowywania granatów

Skórki granatów dość gęsta. Dzięki temu są one długo mogą pozostać świeże. Jednak należy prawidłowo przechowywać granaty w warunkach domowych i znać wszystkie szczegóły tego procesu, aby produkt bezpiecznie dolezal do następnego roku. Należy wybrać owoce i sprawdzić pod kątem uszkodzeń, pęknięć, śladów gnicia – tego nie powinno być.

Przy jakiej temperaturze trzeba przechowywać granaty

Nie każdy odmiana granatu można przechowywać w mieszkaniu przez dłuższy czas. Słodkie rodzaje leżą na półce lodówki, w temperaturze +1 stopień świeże znacznie mniej (do 5 miesięcy) niż kwaśne (9 miesięcy i więcej). Jeśli temperaturę podnieść do +10 (na przykład, umieścić owoce na przeszkloną loggię), prawdopodobieństwo zapisać je skraca się do 2 miesięcy. Tutaj widać prawidłowość: im cieplej w lodówce lub w innym miejscu wybranym do przechowywania owoców, tym mniej termin ich przydatności. Przechowywać granaty w lodówce lub w cieple najlepiej ciężkie, prawda, ciężkie. Zawierają mniej pustych przestrzeni, bardziej soczyste.

Każdy owoc należy обвернуть w papier

Gdzie najlepiej przechowywać granaty

Przechowywać granaty zimą najlepiej w suchym i chłodnym miejscu. Jest to fundamentalna zasada, na której trzeba wybrać optymalne miejsce do „zimowania” owoców.

Gdzie przechowywać brązowy granat

Jako opakowania do przechowywania owoców w warunkach naturalnych (piwnicy, izolowaną loggia) dobrze nadają się czyste, suche pola. Dno lepiej zrobić papierem, aby wilgoć, która może okazać się na owoce w niewielkich ilościach, było gdzie i pozostawić do wchłonięcia. Można podjąć dodatkowe środki. Owinąć każdy owoc czystym kawałku papieru. Tak, aby wilgoć nie będzie ani jednej szansy utrzymywać się, gromadzić i dać początek procesowi gnicia.

Dno szuflady należy położyć papier

Gdzie przechowywać oczyszczone granat

Oprócz chłodzenia komory można użyć i zamrażarce. Podczas głębokiego zamrożenia owoce mogą być przechowywane dłużej niż rok. W ten sposób dobrze przechowywać te owoce, które nie udało się uratować innych sposobów. Na przykład, jeden owoc подгнил. Trzeba go obrać, rozebrać, usunąć uszkodzone miejsca i umieścić w pojemniku (pakiet) do zamrażania.

Jak prawidłowo przechowywać granat

Przed tym, jak przełożyć owoce do przechowywania, trzeba go dokładnie obejrzeć. Nawet najmniejszy punkcik później może być przyczyną gnicia nie tylko jeden granat, ale i wszystkich pobliskich się z nim. Dlatego co 2-3 tygodnie trzeba zobaczyć, czy nie ma wśród pozostałych подпорченного płodu. Czas ujawnić загнивший owoc – to wielkie szczęście. Tak można uratować i wszystkie inne przed uszkodzeniem.

Co 2 tygodnie trzeba rewidować wszystkie granaty

Jak przechowywać owoce granatu w domu

Dojrzałe owoce przechowywane są dość dobrze, jeśli przestrzegać wszystkich reguł. W domu lepiej je trzymać w piwnicy. Należy przy tym zapewnić regularne wietrzenie, inne warunki:

 • przechowywać granaty w temperaturze nieco powyżej zera (1-2 stopnie celsjusza) i wilgotności względnej powietrza 85-90 %, w zależności od odmiany – od 1-6 miesięcy;
 • przy temperaturze 0 stopni, a wilgotność 80%-85% — do 7 miesięcy;
 • jeśli temperatura odruchowo spada poniżej zera – owoce są uszkodzone.
 • Do zimowego przechowywania najlepiej wybierać owoce średniej wielkości. Jeśli chcesz zaopatrzyć się duże granaty, oszczędzać trzeba je oddzielnie.

  Jak można przechowywać granat w lodówce

  W lodówce granaty najlepiej włożyć do komory do przechowywania owoców. Należy zwrócić uwagę, aby temperatura jest zawsze pozostawała na danym poziomie. Stabilnie niskie wskaźniki chronić owoce granatu od rozwoju w nich procesów rozkładu i gnicia.

  Granaty lepiej zamrażać przy użyciu systemu „нофрост”

  Zasady przechowywania granat w lodówce

  Naukowców stwierdzono, że głębokie mrożenie pozwala zachować właściwości odżywcze produktów w pełni. Nawet „zepsuty” witamina c nie cierpi takiej procedury. Jeśli zamrażanie odbywa się w temperaturze tuż poniżej zera, woda, zawarte w miąższu krystalizuje, a po rozmrożeniu wynika, a wraz z nią zgubić wiele składników odżywczych.

  Gdy w zamrażarce jest używany tryb -18 stopni, proces przebiega inaczej. Powstają bardzo małe kryształy, które zachowują oryginalne właściwości. Przy prawidłowej разморозке takie produkty nic nie tracą w swoim odżywczym składzie. Zamrozić owoce w warunkach domowych należy małymi porcjami. Tak zamrożenie odbędzie się szybciej i głębiej.

  Do zamrażania najlepiej użyć prostokątne pojemniki. Owoce należy brać dobrze dojrzałe, wysokiej jakości. Jeśli są używane worki foliowe, trzeba im nadać kształt trzonka. Wypełniając je, trzeba uważać, aby pozostało trochę wolnego miejsca, tak jak mrożona masa owoców, zazwyczaj zwiększa się w zakresie.

  Rozmrażać najlepiej na górnych półkach lodówki. Czyli na to trzeba poświęcić sporo czasu. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i wykonać procedurę rozmrażania według wszystkich zasad. Aby przyspieszyć ten proces, można nie tylko stracić odżywcze, smakowe właściwości produktu, ale i wywoływać jego szybsze psucie. Zamrażać ponownie owocowej masy kategorycznie nie jest zalecane.

  Uwaga! Zamrażać lepiej w małych porcjach, to będzie szybciej i lepiej.

  Przed zamrożenia należy oczyścić granat od skórki i odebrać ziarna

  Jak przechowywać granaty w glinianych skorupkach

  Jest dość nietypowy sposób przechowywania wschodnich owoców, które sprowadzają się do nas z głębi wieków przez naszych przodków. Jak wiadomo, lodówek i zamrażarek w tym czasie jeszcze nie było. Więc i wymyślały różne sposoby, jak utrzymywać rośliny do zimy i dłużej.

  Rozpuścić glina do kremową konsystencję. Otrzymanym roztworem zalać miejsce na górze owocu, zwana „koroną”. Poczekać, aż wszystko wyschnie i dopiero wtedy wysyłać na przechowywanie. Taka metoda pomaga zmniejszyć utratę wilgoci z owocu, to długo jeszcze będzie w stanie pozostać świeże i soczyste.

  Ile można przechowywać granat

  Obrane granaty, spakowane w worki foliowe i wysłane w zamrażarce, wyposażonej w system „нофрост”, mogą być przechowywane dłużej niż tylko rok i więcej. W lodówce całe owoce пролежат z należytą starannością do 6-7 miesięcy: słodkie odmiany od miesiąca i więcej, kwaśne – nie mniej niż pół roku.

  Pokrojone owoce przechowywać długo nie jest zalecane. On w ciągu kilku dni traci swoją pierwotną świeżość, wyschnie. Uszkodzone owoce, z вмятинами, pęknięć i innych wad najlepiej użyć w najbliższym czasie. Granaty, zawarte w glinianym powłokę, mogą leżeć w odpowiednich warunkach 4-5 miesięcy.

  Wnioski

  Przechowywać granaty w warunkach domowych jest trudne. Natura obdarowała ich grubą skórką, która dobrze chroni owoce podczas maturation i transportu.

  Anna Kowalczyk

  Edytor serwisu

  Rate author