Fasola z warzywami na zimowy przepis ze zdjęciami

Gotowanie krok po kroku

 1. Krok 1:

  Krok 1.Przygotujmy składniki według listy. W sezonie zbiorów, kiedy dostępne są niedrogie i tanie produkty, okazuje się, że zbiory są nie tylko smaczne, ale także dość budżetowe. Możesz zmienić zestaw warzyw według własnego uznania.

 2. Krok 2:

  Krok 2.Świeżą fasolę należy namoczyć na kilka godzin, jeśli wyschnie, pozostawić na noc. Fasolę można wykorzystać do dowolnej sałatki, w zależności od jej dostępności i smaku. Po namoczeniu fasola powinna dobrze spęcznieć, spuścić wodę, ponownie spłukać fasolę.

 3. Krok 3:

  Krok 3.Gotuj fasolę w wodzie do miękkości, spuść wodę. Moje warzywa, czyste.

 4. Krok 4:

  Krok 4.Przetrzyj marchewki na grubej tarce lub pokrój w cienkie paski.

 5. Krok 5:

  Krok 5.Pokrój młodą cukinię w kostkę, jeśli cukinia jest już dojrzała, usuń skórkę, usuń nasiona i miąższ pokrój w kostkę.

 6. Krok 6:

  Krok 6.Paprykę obierz z pojemnika na nasiona, pokrój miąższ w paski.

 7. Krok 7:

  Krok 7.Pokrój pomidory na kilka części, wytnij miejsce, do którego przymocowana jest łodyga, użyj blendera, aby zamienić pomidory na przecier.

 8. Krok 8:

  Krok 8.Cebulę i czosnek obrać i drobno posiekać nożem. Dusić cebulę i czosnek na patelni z olejem roślinnym. Przenosimy je do rondla z grubym dnem, wkładamy przecier pomidorowy do rondla.

 9. Krok 9:

  Krok 9.Stawiamy rondel na kuchence i gotujemy masę pomidorową na średnim ogniu, od czasu do czasu mieszając przez około 20 minut.

 10. Krok 10:

  Krok 10.Wysyłamy tam również marchewkę, cukinię, paprykę, dalej gotujemy na wolnym ogniu przez 25 minut.

 11. Krok 11:

  Krok 11.Następnie rozprowadzamy fasolę na warzywa lub odwrotnie warzywa w rondelku z fasolą, bo tak jest wygodniej dla każdego, dodajemy cukier, sól, mieszamy, sałatkę gotujemy około 15 minut. Wlej ocet stołowy, pozwól mieszaninie się zagotować, wyłącz ogrzewanie.

 12. Krok 12:

  Krok 12.Podczas gotowania sałatki wypłukujemy i wysterylizujemy słoiki, wygodnie jest sterylizować słoiki w piekarniku. Umyte wilgotne słoiki kładziemy szyjką na ruszcie w zimnym piekarniku, włączamy piekarnik na 150 stopni, sterylizujemy przez 15 minut (słoiki 0,5 litra).

 13. Krok 13:

  Krok 13.Gorącą sałatkę układamy w sterylnych słoikach, zwijamy pokrywkami. Słoiki ostudzić pod „futrem” w temperaturze pokojowej i przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego!

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author