Dlaczego i jak używać błota termicznego z siarką?

грязь лечебная

Przyczyn trądziku i innych różnych wysypek jest wiele – od zaburzeń hormonalnych w organizmie, infekcji bakteryjnych skóry i niewłaściwej jej pielęgnacji po niezdrowy tryb życia z dietą pełną wysokoprzetworzonych produktów. Bez względu na to, jakie są przyczyny naszych problemów skórnych, możemy znacząco poprawić stan naszej skóry dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Produktem kosmetycznym godnym polecenia dla skóry z trądzikiem jest niewątpliwie błoto termalne z siarką. Zawiera wiele cennych minerałów, które oczyszczają skórę i łagodzą stany zapalne.

Muł termalny z siarką: Skład i właściwości
Szlam mineralny, który tworzy się od 1000 lat i jest bardzo bogaty w minerały cenne dla naszego zdrowia, to właśnie błoto termalne. Wydobywa się go z dna źródeł termalnych. W przypadku błota termicznego z siarką jest to gorące źródła siarkowe zawierające 7% tej substancji. Ponadto jest to naturalny produkt kosmetyczny do cery tłustej, a skóra z trądzikiem zawiera minerały: mangan, żelazo, magnez, aluminium, krzem.

Wpływ błota termalnego z siarką na skórę jest uniwersalny i tak wygląda:

ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne; * przyspiesza gojenie i pomaga w leczeniu takich problemów jak trądzik, zapalenie, egzema, łuszczenie się, wysypka alergiczna. Przez to działanie błoto termiczne jest zobligowane do zawartych w nim siarczanów glinu;
oczyszcza i zwęża pory, ponieważ wchłania tłuszcz i brud;
znacznie zmniejsza łojotok;
poprawia odżywianie skóry, stymuluje mikrokrążenie i usprawnia procesy metaboliczne zachodzące w skórze;
wyrównuje kolor skóry;
ma działanie antyoksydacyjne, tzn. zwalcza wolne rodniki, które negatywnie wpływają na skórę, sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych i przyspieszają starzenie się;
Błoto termalne nasyca skórę minerałami, które wzmacniają, odżywiają i uelastyczniają, a także przyspieszają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze;
wspiera leczenie blizn i blizn.

Błoto termalne z siarką: zastosowanie
Ten ekologiczny „produkt” kosmetyczny szybko i skutecznie poprawia kondycję skóry trądzikowej i tłustej, ale korzyści płynące z jego stosowania odczują osoby cierpiące na problemy skórne związane z suchością, podrażnieniami, uszkodzeniami, oznakami starzenia się lub utraty jędrności i witalności.

Błoto termalne z siarką może być stosowane na kilka sposobów, opisanych poniżej.

Termiczna maska błotna na twarz, szyję i dekolt
Taka naturalna maska łagodzi stany zapalne, zmniejsza trądzik i łojotok, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie drobnych ran.

Do jego przygotowania wystarczy zmieszać błoto termalne w postaci suchej z niegazowaną wodą mineralną. Ilość suchego błota dostosowuje się do potrzeb: 2 łyżki stołowe wystarczą na twarz, a do nałożenia maseczki na szyję i dekolt trzeba przygotować znacznie więcej.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author