Dlaczego cytryny opadają liście i co robić

Dlaczego cytryna zrzucają liście

Cytryna – wiecznie zielone drzewo, więc spadające liście do niego zjawisko nienaturalne, tak drzewo reaguje na stres. Jeśli z cytryny tracą liści w zimie, należy ustalić przyczynę i ją usunąć. To pierwsze niepokojące objawy. Cytryna wraz z liśćmi traci składniki odżywcze zgromadzone na lato.

Na wiosnę roślina wyblaknie i nie jest w stanie owocować. Jeśli nawet zakwitnie, to jajniki spadną z powodu braku żywności. Побегообразование zależy również od tego, jak gęsto облиственна leśniowskiego-crohna. Cytryna gromadzi niezbędne składniki odżywcze w liściach, i to właśnie one opadają w przypadku niewłaściwej pielęgnacji. Dlatego przed właścicielem dekoracyjne drzewka stoi niełatwe zadanie – utrzymać całą zieloną masę. Powodem tego, dlaczego cytryna zrzucił liście, może być kilka:

 • Adaptacja do nowego miejsca po transplantacji lub zakupu cytrusów. Cytryna, przyzwyczaił się do temperatury sklepu, w domowych warunkach może zareagować spadających liści. Ostry transfer z pomieszczenia na świeże powietrze również nie są pożądane.
 • Zakres temperatur. Do soku z cytryny źle jak spadek temperatury, jak i jej wzrost.
 • Niewystarczające podlewanie, uwilgotnienia gleby.
 • Niska wilgotność lub wysoka (w niskiej temperaturze).
 • Wystarczająco długi okres oświetlenia, cytryna większość czasu jest bez promieniowania uv.
 • Niewłaściwe rozmieszczenie w pomieszczeniu, gdy cytryna znajduje się w pobliżu urządzeń grzewczych.
 • Wyczerpanie gleby lub nadmierne nawożenie.
 • Cytryna okresowo znajduje się pod wpływem przeciągów.
 • Wszystkie te przyczyny odnoszą się do sprzęcie rolniczym owoców cytrusowych, po prostu je zidentyfikować i wyeliminować. Cytryna szybko zareaguje na korektę opieki i pokryje stratę formowanie nowej zielonej masy.

  Ważne! Bardziej poważny powód tego, że cytryny opadają liście – to szkodniki i grzybicze.

  Niewłaściwa pielęgnacja

  Owoce cytrusowe kultury trudno przypisać do tani w utrzymaniu roślin. Cytryna wymaga większej uwagi, po spełnieniu określonych warunków opieki drzewo może owocować w ciągu całego roku, z niewielką przerwą w okresie zimowym. Dla przeważającej części hybrydowych przedstawicieli kultury stan spoczynku nie jest specyficzna.

  Do głównych powodów, dla których cytryna wysycha w warunkach domowych, i opadają liście, należy niewłaściwa pielęgnacja – częste podlewanie. To prowadzi do zagęszczania gruntu i jego закислению, zaburzenia napowietrzania. Do systemu korzeniowego złe powietrze, kapilarne pędy od niedotlenienia zaczynają obumierać. Cytryna w pełni nie może zapewnić koronę konieczne energią, dlatego pozbywa się zielonej masy, liście częściowo usychają i opadają.środków kontroli.

  Niedobór wilgoci powoduje wysuszanie bryły, system korzeniowy traci zdolność do zapewnienia roślin mikroelementów z gleby, сокодвижение gwałtownie zwalnia, uruchamia się mechanizm samozachowawczy, roślina zaczyna gromadzić się płyn w drewnie. W przypadku niewłaściwej pielęgnacji w warunkach domowych liście żółkną i opadają, cytryna ich resetuje jak zbędny balast. Obejść się bez podlewania w ciągu 4 tygodni może dojrzałe drzewa w wieku powyżej 7 lat. Młoda cytrusowe kultura zareaguje na brak wody przez tydzień.

  Na poziomie genetycznym u cytryny założono, że jeżeli duża ilość płynu wchodzi po suszy, to znaczy, że nadszedł sezon monsunowe deszcz – czas tropikalnej zimy. Drzewo zacznie uwalniać się od zielonej masy, duża część liści опадет.

  Podczas wegetacji cytryna zużywa dużą ilość składników odżywczych, dostaje je z ograniczonej objętości gleby, gleba jest wyczerpany. Zapewnić całą koronę system korzeniowy nie może. Dlatego domowego cytryny częściowo opadają liście, pozostaje na gałęziach niewielką ilość zielonej masy, którą citrus jeszcze jest w stanie zapewnić. Bez dokarmiania liście spadną w pełni. Minie sporo czasu na regenerację i do owocowania.

  Nieodpowiednie warunki uprawy

  Cytryna żółkną liście, nawet przy zachowaniu techniki rolniczej, dzieje się tak głównie w zimie, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy. Przyczyna leży w niskiej wilgotności powietrza: stale gorące grzejniki nie tylko пересушивают powietrze, ale i zmniejszają ilość tlenu. Mikroklimat w pomieszczeniu przypomina pustynię, co do tropikalnej rośliny nie do przyjęcia. Liście cytryny, usychają i opadają. środków kontroli. Komfortowa temperatura do cytrusów +20 0C.

  Podczas spoczynku сокодвижение zwalnia temperaturę do cytryny zmniejsza. Tutaj ma swoją norma, zbyt niski poziom trybu doprowadzi do całkowitego zatrzymania procesów biologicznych, cytryna zareaguje na niekorzystne warunki, odciąć się od korony. Liście opadają zielone przez 2-3 dni po spadku temperatury. Na zimę wskaźnik nie powinien spaść poniżej +12 0C.

  Opadł liści na cytrynowym drzewie znajdującym się na przeciągi. Stałe działanie zimnych strumieni powietrza powoduje gwałtowne skoki temperatury w środowisku. Cytryna nie może długo znosić ekstremalne zmiany, stopniowo liście spadną.

  Nie ostatnią rolę w normalnej wegetacji rośliny o każdej porze roku odgrywa oświetlenie. Fotosynteza zależy od promieniowania uv, szczególnie aktualna jest ta relacja dla cytrusów. W historycznym domu kultury nie ma gwałtownego spadku oświetlenia w okresie zimowym. Roślina biologicznie nie jest dostosowane do wegetacji w krótkim świetlnego czasu. W pierwszym etapie cytryna przestaje budować zieloną masę, następnie opadają liście.

  Choroby i szkodniki

  Główne szkodniki na limone:

 • kleszcz;
 • mszyce;
 • schitovka.
 • Z chorób często spotyka się гомоз. W przypadku małego stężenia grzybów lub kolonii szkodnika drzewo nie od razu pozbywa się liści, są one pokryte plamami, żółkną, więdną, a następnie opadają. Aby nie dopuścić do problemów koronę kilka razy w miesiącu przeglądają.

  Co zrobić, gdy zrzucają liście cytryny

  Jeśli z cytryny zmodyfikowane liście, a następnie opadają, to znaczy, że coś z цитрусом nie tak. Każdy negatywny czynnik towarzyszy swoimi objawami. Jeśli liście są blade, bez połysku, побегообразование słaby, korona luźna, to znaczy, że powód w oświetleniu, należy:

 • przenieść rośliny do okna od strony południowej;
 • utworzyć ekran odbijająca promienie słoneczne na rośliny;
 • ustawić фитолампы, z ich pomocą można przedłużyć oświetlone porze dnia.
 • Przyciemnienie górnej części arkusza może powodować gorące powietrze przy wysokiej temperaturze w pomieszczeniu lub w pobliżu grzejnika. Latem zaleca się znieść roślinę na balkon lub na działkę. Jeśli nie ma takiej możliwości, pokój wentylację, a citrus każdy dzień spryskane.

  Nie pozwalają na wysuszenie gleby. Zimą obniżają temperaturę, nawilżają powietrze wokół drzewa. Jeśli masz możliwość umieścić doniczki w garnku z wodą lub są małe pojemniki z płynem wokół drzewa.

  Nadmierne podlewanie może powodować czarne zabarwienie liści płyty, to znaczy, gnicie systemu korzeniowego rozprzestrzeniają się na koronę. W tym przypadku konieczna jest szybka reanimacja, inaczej drzewo zginie. Działania następujące:

 • Wyjąć z garnka element ziemi.
 • Aby uwolnić się od спрессованного gleby korzenie, zaleca się, aby je umyć i usunąć glebę.
 • W katalogu głównym systemu pewno będą odcinki z martwicą lub całkowicie martwe pędy. Ich cięcia, przycinania przetwarzają “Фундазолом”, zanurza się w “Kornevin”.
 • Całkowicie zmieniają gleby, drzewo posadzone w doniczce o większym rozmiarze.
 • Ważne! Aby nie pozbawić cytryny ostatniego źródła zasilania, uszkodzone liście nie usuwają.

  Cięcie problematyczną część liści płytki i gałęzie bez liści, wystające poza granice korony.

  Jeśli cytrus z jakiegoś powodu długo nie podlewać i cytryny zaczęli suche liście, pierwszy podlewanie prowadzą niewielką ilością wody, przez jeden dzień ilość płynu wzrastają. Podlewać rośliny z dodatkiem wody, dopóki nie dotrą do zwykłej normy. Jeśli liście nie opadają, to znaczy, że roślina mógł przenieść stres i zrobione poprawnie.

  Plamy na liściach świadczą o obecności szkodników:

 • miejsca gromadzenia się schitovki wyglądają w postaci żółtych segmentów na liściach;
 • kleszcze decydują małe punkty i białej gęstej sieci wewnętrznej części płyty;
 • mszyce deformuje liście, są one zwijają, żółkną i opadają.środków kontroli.
 • Stosuje się przeciw pasożytnicze owady “Fitoverm”, “Танрек”. Porażka гомозом nieuchronnie prowadzi do листопаду. Infekcję określają na dziąsła na gałęziach. Eliminują chorobę “Антраколой”, “Квадрисом”.

  Zwijanie się liści, jeśli nie ma szkodników, może być spowodowane przez niedobór mikroelementów (wapnia, bromu, magnezu). Liście stają się białe, w centralnej części, tracą turgor, mogą pojawić się brązowe plamy, szwedzka opada.

  Wskazówka! Karmione nawozów roślina, fosforu, калийными nawozów i органикой w ciągu roku.

  Środki zapobiegawcze

  Aby część korony nie опадала, a cytryna nie wyschła, intensywnie цвел i przynosił owoce, zaleca się przestrzegać szereg działań profilaktycznych:

 • Органикой i azotem karmione roślin wiosną. Latem sprawiają, fosforowe i nawozy organiczne. Jesienią, nawozić preparatami na bazie potasu. Co miesiąc dają kompleksowe mineralne środki.
 • Co 3 lata cytryna przeszczepione w doniczkach większego rozmiaru, aktualizują grunt.
 • Cięte suche gałęzie bez liści, tworzą koronę.
 • Aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się grzyba, utrzymują temperaturę, wentylację pomieszczenia.
 • Tworzą warunki niezbędne do wzrostu, przestrzegają агротехнику.
 • Okresowo sprawdzać, czy roślina w celu wykrycia szkodników.
 • Aby liście nie opadały, jesienią i wiosną przetwarzają drzewo бордосской płynem.
 • Wnioski

  U cytryny, liście spadają z powodu niewłaściwej pielęgnacji, pasożytnicze owady i zakażenia, nieodpowiednich warunków dla wzrostu. Przy pierwszych oznakach nieprawidłowości podejmują odpowiednie środki, dostosowane podlewania, nawożenia, zapewniają normalne temperatury. Przeprowadza obowiązkową zapobiegania i zwalczania szkodników.