Дицентра: sadzenie i pielęgnacja, przesadzanie, zdjęcia, rozmnażanie, hodowla

Jak prawidłowo sadzić дицентру

Sadzić rośliny można nie wcześniej niż w trzeciej dekady kwietnia i nie później niż do 10 maja. Również dobrze się zakorzenić w gruncie дицентра we wrześniu. Przy wyborze jesiennego sadzenia ważne jest, aby pamiętać, że system korzeniowy przed nadejściem mrozów powinna być dobrze rozwinięta.

Wskazówka! Jeśli na дицентру będą regularnie trafiać promienie słońca, to zakwitnie ona znacznie szybciej.

Do ziemi, roślin niewymagających, ale pierwszeństwo warto wydawać łatwe, umiarkowanie wilgotnych, dobrze odsączone gleby i bogaty w składniki elementami glebie. Ziemię przygotować z wyprzedzeniem.

Łódź sadzenia i pielęgnacji kwiatów дицентра szczegółowo opisany i widoczny na zdjęciu, przedstawionych poniżej.

Kiedy sadzić дицентру

Jeśli planowane jest lądowanie дицентры wiosną w otwartym terenie, to miejsce trzeba przygotować jeszcze jesienią. Do tego:

 • Ziemię przekopać na bagnet łopaty.
 • Dodaj próchnicy. Dla дицентры należy 3 kg nawozu na 1 m2.
 • Nasączyć podłoże pożywki. Do tego w 10 l wody, dodać 20 g nawozu.
 • Przy sadzeniu jesiennym дицентры grunt przygotowują w ten sam sposób, jak i w okresie wiosennym.

  Przed tym, jak sadzić rośliny, tworzą dołki. Należy przestrzegać określonej kolejności działań:

 • Średnica i głębokość dołów musi być nie mniej niż 40 cm Pomiędzy pojedynczymi krzewami trzeba zachować dystans ponad pół metra.
 • Na dno wsypać drenaż, w ramach którego można użyć gruz. Nie można pominąć ten krok, jeśli ziemia ma podwyższonej wilgotności.
 • Przygotować żyzną ziemię, którą należy wymieszać z kompostem. Wypełnić do połowy otworu.
 • Kiełki дицентры opuścić w dół i do końca wprowadzić grunt.
 • Glebę wokół lekko примять i podlać.
 • Sadzonki дицентры wybierają zdrowe i mocne

  Gdzie posadzić дицентру

  Sadzenie i pielęgnacja дицентрой wspaniały i innymi odmianami nie będzie trudne nawet dla niedoświadczonych ogrodników. Aby roślina się dobrze czuł i chętnie obfitym kwitnieniem należy wybrać oświetlone miejsce. Nadaje się również obszar, znajdujący się w niewielkiej cieniowania.

  Wskazówka! Można sadzić дицентру pod lipą, черемухой, jabłonią, a także w pobliżu domu.

  Co można posadzić obok дицентрой

  Egzotyczny krzew dobrze komponuje się z:

 • żonkile;
 • floks;
 • tulipany;
 • гиацинтами.
 • Świetnie wygląda z медуницей, купеной, wszystkich rodzajów paproci. Forget-me-nots i pierwiosnek obok malutki szczep дицентры pomogą stworzyć piękny kwiat łóżko, które staną się ozdobą domek działki.

  Efektownie wygląda obok róże i piwonie. Używają дицентру do tworzenia kolorowych klombów, tak jak widok dziewczyna nie zginie wśród innych bylin.

  Roślina doskonale sąsiaduje z innymi kulturami

  Obok z jakimi kolorami można sadzić дицентру

  Krzew preferuje zacienionych częściach ogrodu. Więc sadzić дицентру nie polecają obok солнцелюбивыми roślin, takimi jak:

 • floks;
 • lawenda;
 • rumianek;
 • chryzantema;
 • astra;
 • монарда.
 • W połączeniu z bylin, предпочитающими uzyskanie światła słonecznego na maksa, nie uda się nikomu zapewnić należną opiekę. W pełnym słońcu дицентра będzie rosnąć znacznie gorzej.

  Lądowanie дицентры kłącza

  Lądowanie дицентры wiosną w ziemi kłącza muszą być wykonane poprawnie. Wszystkie zgniłe korzenie należy przyciąć. Następnie przetworzyć dowolny środek grzybobójczy.

  Wskazówka! Miejsce cięcia, pozostały po podzieleniu systemu korzeniowego, należy taktować zielonką.

  Kłącza rośliny najpierw sadzi się do kiełkowania w doniczce. Przy tym nerki muszą patrzeć w górę. Dlatego można umieszczać sadzonki w ziemi ukośnie. Zostawić w ciepłym pomieszczeniu na dwa tygodnie. Temperatury powinny być stałym na poziomie +20°C. Po tym zmienić дицентру w chłodne miejsce o temperaturze w zakresie +10°…+20°C. Po tygodniu można przeszczepić w otwartym terenie.

  Roślina dobrze czuje się bez przeszczepu pięć lat

  Jak dbać o дицентрой w ogrodzie lub na łóżku

  Roślina do prawidłowego rozwoju należy zapewnić stały dostęp tlenu do systemu korzeniowego. Za każdym razem po nawilżenia gleby wokół musimy рыхлить, jednocześnie usuwając chwasty.

  Harmonogram nawadniania

  Podlewanie дицентры produkują łagodny wiatr, tak jak kwiat nie lubi stojącej wody i osuszanie gleby. Roślina nie toleruje twardą i zimną wodę, dlatego najpierw trzeba ją nalegać. Podlewać po tym, jak grunt lekko wyschnie, ale będzie jeszcze trochę wilgotne.

  W suchym okresie podlewanie produkują częściej, ale zbyt dużo wody nie używają. Jeśli nastąpi zastój wilgoci, to system korzeniowy szybko gniją.

  Czym nakarmić дицентру wiosną, latem, jesienią

  Aby дицентра obficie цвела, ważne jest, aby prawidłowo i regularnie ją nawozić. W okresie wiosennym wnoszą азотсодержащую nawozów, co przyczynia się do obfitego wzrostu liści.

  W okresie letnim, kiedy krzew kwitnie, używają superfosfat. Jesienią rośliny, nawozić органикой, przelewamy napar z dziewanny, a następnie ściółki w próchnicę. Wymienione dokarmiania wnoszą w każdym sezonie tylko raz. Jest to wystarczająca ilość, aby дицентра była zdrowa i cieszyła się obfitym kwitnieniem.

  Przycinanie

  Kwitnący krzew nie potrzebuje silnej formacji. Jego łodygi naturalnie kuca na ziemi. Duże pąki związać nie trzeba. Można przeprowadzić minimalną przycinanie дицентры dla utrzymania pięknej formy. Wystarczy w porę usuwać zwiędłe kwiaty, co przyczyni się do szybkiego wzrostu nowych kolorów.

  Pielęgnacja дицентрой jesienią i przygotowanie do zimy

  Należy zapewnić дицентре właściwą pielęgnację jesienią. Do tego całą naziemną część odciąć. Powinny zostać tylko konopi w wysokości nie więcej niż 5 cm Roślina морозоустойчиво, ale zimować krzew powinien pod warstwą ściółki, w której jako wybierają torf. Grubość sprawiają, że na poziomie 7 cm Jeśli wleje się bardziej przestrzenny warstwę, schronienie będzie zbyt ciepły, a korzenie zaczną преть.

  Przeszczep дицентры

  System korzeniowy krzewu szybko rośnie. W wyniku korzenie перепутываются, z czego rozpoczyna się proces gnicia. Dlatego okresowo polecają kulturę umieszczać w innym miejscu.

  Kiedy lepiej robić przeszczep дицентры

  Przeszczep дицентры odbywa się jesienią, kiedy to отцветет. Ale pierwszeństwo warto dać wiosenne okresu. Idealny czas – to jest początek maja, tak jak roślina zdąży się ukorzenić i zebrać siły przed nadejściem mrozów.

  Łódź przeszczepu

  Aby krzew dobrze wykorzystany, należy zachować odpowiednią kolejność działań:

 • Delikatnie wykopać. Trzeba starać się minimalnie uszkodzić system korzeniowy. Pozostawić na wolnym powietrzu na kilka minut, aby korzenie подсохли.
 • Podzielić na części. Każda powinna być około 13 cm Plastry posypać popiołem.
 • Sadzić cięcia w odległości pół metra. Aby nowy krzak był soczysty, można w dołku umieścić trzy korzenia.
  Studnie przygotować z wyprzedzeniem, tak samo jak i do sadzenia sadzonki
 • Jeśli ponad siedmiu lat nie przesadzać krzew, korzenie staną się zbyt duże i obficie będą rosły, a część z nich отомрет. Z tego powodu kwitnienie skończy.

  Jak rozmnażać дицентру

  Rozmnażanie дицентры spędzić na kilka sposobów. Najrzadziej korzystają z nasion. Bardziej preferowane opcje – podział krzewów i sadzonki.

  Rozmnażanie sadzonki дицентры

  Na sadzonki nadają się tylko młode pędy i korzenie. Ich długość powinna wynosić 12 cm Przedmiotu posadzone w lekko wilgotne i bogate w składniki odżywcze gleby, w otworu głębokość – 10 cm Dla zachowania wilgoci ich schronienie folią.

  Wskazówka! Jeśli jest zimno, to sadzonki дицентры w otwartym terenie nie można sadzić. W tym przypadku lądowania produkują w szklarni.

  Za miesiąc pojawią się pierwsze kiełki. To znaczy, że trzon zakorzeniło. Przez rok można go posadzić na miejsce stałe. Aby nie травмировалась system korzeniowy дицентры, lepiej użyć specjalnych torfowe doniczki, które pomagają kształtować element ziemi i trzymać go w procesie transplantacji.

  Idealny czas rozmnażania w ten sposób – wiosna, ale jest dozwolone szczepionych i w jesienny czas.

  Podział krzewów дицентры

  Korzenie rośliny delikatnie odkopują i podzielone za pomocą noża na części, z których każda jest 15 cm W tym musi być co najmniej trzy zdrowych, silnych ucieczki. Posadzone дицентру od razu na miejsce stałe, zachowując dystans do pół metra.

  Uprawa дицентры z nasion

  Sadzenie rośliny nasiona – jest to najtrudniejszy etap w uprawie. Zasiać je we wrześniu. Należy przy tym utrzymać stałą temperaturę na poziomie +19°C.

  Jak sadzić nasiona дицентры

  Nasiona rośliny kiełkują ciężko. Dlatego lądowania warto produkować w specjalne pudełko, przeznaczony dla sadzonek. Takie podejście pomaga znacznie zwiększyć zdolność kiełkowania.

  Można sadzić od razu na łóżko. Po pojawieniu się pierwszych liści roślin schronienie folią do wiosny.

  Ważne! Przy uprawie na nasiona дицентра zakwitnie dopiero trzy lata później.Nasiona zbiera się po tym, jak roślina отцвело

  Jak wschodzi дицентра

  Nasiona posadzone w szufladzie do pikowania, zaczynają drzewom stopniowo w ciągu miesiąca. Jeśli są one umieszczone bezpośrednio w otwartym we wrześniu, to sadzonki pojawią się nie wcześniej niż 30 dni. Po tym ich koniecznie rozcieńczona.

  Uprawa дицентры z nasion w warunkach domowych

  Materiał siewny można kupić w sklepie lub zebrać samodzielnie. Po kwitnieniu na дицентре jest dozwolone znaleźć pudełka, w których znajdują się nasiona. W formie są podłużne, a kolor – czarny.

  Wskazówka! Zdolność kiełkowania u sadzenia materiału jest niska, więc nasiona nie podlegają długiego przechowywania.

  Nasiona w styczniu namoczyć w wodzie na noc, wcześniej umieszczając w gazę. Рассадные pojemność wypełniona specjalnym gruntem, zakupionym w sklepie. Kartę materiał lekko wysuszone i rozprzestrzenił się na glebę, wstępnie przelaną wrzątkiem. Następnie trochę вдавливают palcem i posypane ziemią.

  Z góry wzorzec przykryć pokrywą, w której wykonane są otwory wentylacyjne. Sprzątają w chłodziarki, w którym zainstalowany jest temperatura +4°C. Pozostawić na trzy tygodnie.

  W lutym przeniesione do pomieszczenia o temperaturze +20°C. Obok ustawiają фитолампу, która zapewni odpowiedni poziom oświetlenia. Pokrywę codziennie kręcą i wentylację. Na początku marca pojawią się siewki. Od tego momentu podlewanie produkowane przez olejowa i wciąż trzymają pod фитолампой.

  Gdy pojawi się trzy niniejszego arkusza, дицентру nurkowania, рассаживая poszczególnych silosów. Z drugiej dekady maja zaczynają sadzonki hartować, stopniowo odsłaniając na ulicę. Na klombie można sadzić dopiero w końcu sierpnia.

  Jak zapisać дицентру do lądowania w grunt

  Jeśli sadzonki zostały zakupione wczesną wiosną, to przechowywać w chłodziarce ich nie można. W takich warunkach roślina zachoruje lub gniją. A jeśli na дицентре już kiełki, to są one mocno ciągnąć.

  Kłącza należy przetworzyć dowolny środek grzybobójczy i posadzić w doniczce. Gdy na zewnątrz temperatura będzie stabilnie pozytywnej, przeszczepić w otwartym terenie.

  Choroby i szkodniki дицентры

  Krzew jest odporny na choroby, ale niektóre дицентру mogą razić. Najczęściej występują:

 • Obwodnica plamienia. Pojawia się na młodych liściach rośliny, powstaje rysunek, który wygląda jak wyciągnięte pierścienia lub dębowy liść.
 • Микроплазменная choroba. Kiedy masowego rażenia u krzewu przestają się tworzyć kwiaty. Łodygi zniekształcone, a liście są zdeformowane i mają jaśniejszy kolor. Wzrost roślin zatrzymuje.
  Mykoplazmy – bakterie, które szybko namnażają się na liściach rośliny
 • Tytoniowy mozaika. Na młodych arkuszach дицентры pojawiają się jasne plamy i paski. W wyniku zaburzenia wymiana wody rośliny, i krzew spowalnia swój rozwój. Przy silnym zakażeniu może w pełni zblaknąć.
  Z powodu plam struktura arkusza odkształca się
 • Aby uniknąć tych chorób należy:

 • stale zmniejszyć загущенность lądowań;
 • chwasty wokół krzewu usunąć w odpowiednim czasie;
 • zdezynfekować gleby 5% roztworem formaliny.
 • Wszystkie wymienione choroby są wprowadzane na rośliny цикадки i mszyce. Do ich zniszczenia używają narkotyków “Актара”.

  Największe niebezpieczeństwo dla дицентры jest obsługujący ruch. Ona подгрызает system korzeniowy rośliny, co prowadzi do więdnięcia bakteryjnego dziewczyna. Można usiąść wokół lotnych rośliny, których zapach odstrasza szkodniki. Jeśli atak jest masowa, to należy stosować leku “Медветокс”.

  Wnioski

  Sadzenie i pielęgnacja дицентрой pozwoli wypełnić ogród pięknem i blaskiem. Krzew jest skromny, i z uprawą poradzi sobie nawet niedoświadczony ogrodnik.