Dieta wodna: jak korzystać z wody i schudnąć.

water

Istnieją dwa rodzaje diet: zdrowe i niezdrowe. Dobra dieta pomaga prowadzić zdrowy tryb życia, utrzymuje aktywność i dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wszystkie inne diety mogą obiecywać szybkie rezultaty w utracie wagi, ale w końcu waga wraca. Ponadto dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń ciała, ponieważ witaminy po prostu nie docierają w odpowiedniej ilości. Klasyczna dieta wodna oparta na odrzucaniu żywności nie różni się od tych niezdrowych diet.

Co to jest dieta wodna?
Dieta ta ma wiele odmian, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – są ekstremalne dla organizmu. Istotą tej diety jest to, że człowiek nie je przez cały dzień, a jedynie pije wodę. Niektóre diety wodne polegają na piciu wody przez kilka dni, ale dopuszcza się dodawanie owoców i warzyw, gdy tylko masa ciała zacznie zanikać. Inne diety wodne „pozwól” jeść jabłka lub ogórki.

Dla zdrowego człowieka kilka dni postu prawdopodobnie nie zaszkodzi, ale jest to zły sposób na utratę wagi. Osoba odczuje najsilniejsze uczucie głodu i po prostu powróci do normalnej diety, odzyskując utraconą wagę.

Jakie są zagrożenia związane z dietą wodną?
Kiedy podstawową dietą dnia jest woda, organizm traci niezbędne składniki odżywcze. W krótkiej perspektywie czasowej możliwe jest zrzucenie dużej ilości kilogramów, z których większość będzie składać się z wody, a nie z tłuszczu.

Na diecie wodnej, osoba traci więcej mięśni niż osoba, która traci na wadze na diecie opartej na kaloriach. Oznacza to, że po zaprzestaniu stosowania diety wodnej trzeba będzie jeść znacznie mniej, aby utrzymać uzyskaną wagę, ponieważ metabolizm znacznie spowolni.

Odpowiednia dieta na zimną wodę
W rzeczywistości, dieta na zimną wodę nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Możesz jeść wszystko, co jest dobre dla Twojego zdrowia, jedynym warunkiem jest picie więcej zimnej wody. To powinna być zimna woda, a nie temperatura pokojowa. Ciało spala dodatkowe kalorie, podgrzewając wodę lodową do normalnej temperatury ciała. Im zimniejsza woda, tym więcej kalorii spala.

Spożywanie dużej ilości wody (do 9 szklanek dziennie) sprawi, że poczujesz się dłużej nasycony, a to zapobiegnie przejadaniu się. Ponadto, woda zmywa wszystkie toksyny, które gromadzą się w organizmie.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author