Czy oliwki z zapaleniem błony śluzowej żołądka

Czy oliwki można stosować na zapalenie błony śluzowej żołądka?

 

Oliwki są szczególnie popularne w krajach południowych, w tym we Włoszech i Grecji. Ale w Rosji zakochali się w wielu. Wiele osób wie o dobroczynnych właściwościach oliwek. Istnieją jednak przeciwwskazania do ich stosowania.

Czy więc można mieć oliwki z zapaleniem błony śluzowej żołądka, czy nadal będziesz musiał je usuwać ze stołu z taką chorobą?

Oliwki i zapalenie żołądka

Dziś oliwki rozprzestrzeniły się na cały świat. Co więcej, w ostatnich latach coraz częściej „torują sobie drogę” na świąteczne stoły. Ale czy można mieć oliwki z zapaleniem błony śluzowej żołądka, gdy dotknięta jest błona śluzowa żołądka?

Jak dotąd eksperci nie doszli do konsensusu w tej kwestii. Jeśli w okresach zaostrzeń choroby lepiej je odrzucić, to na etapie remisji, a także w przewlekłym zapaleniu błony śluzowej żołądka, mogą być nawet przydatne.

Ale wiele zależy od tego, jak trafią na stół. Na przykład, jeśli mówimy o oliwkach w puszkach, to ich stosowanie jest dozwolone tylko w okresach rekonwalescencji iw ściśle ograniczonych ilościach. Ale możesz dodać olej uzyskany z oliwek do różnych potraw z codziennego stołu pacjentów. W końcu doskonale kompensuje braki kwasów tłuszczowych w organizmie.

Kolejny ważny punkt. W przypadkach, gdy zapalenie błony śluzowej żołądka jest typu wysokiej kwasowości, eksperci nie tylko nie zabraniają, ale nawet zalecają zjedzenie tuzina oliwek na około pół godziny przed posiłkiem. W ten sposób możliwe jest nie tylko unormowanie kwasowości w żołądku, ale także osiągnięcie najwyższej jakości przyswajania pokarmu. Najważniejsze w przypadku takiej choroby nie jest spożywanie oliwek wraz z nasionami.

Oczywiście wiele osób wie, że w ten sposób można osiągnąć oczyszczenie jelit, ale przy zapaleniu błony śluzowej żołądka jest to niedopuszczalne, ponieważ wszelkie twarde pokarmy należy wykluczyć z diety pacjentów, aby uniknąć mechanicznego uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego , który ze względu na cechy choroby po prostu nie może w pełni działać.

Przydatne właściwości oliwek dla ciała

Oliwki są powszechnie znane jako owoce o wysokiej zawartości oleju, czyli biologicznie aktywnego kompleksu o wysokiej zawartości wszelkiego rodzaju kwasów tłuszczowych. Średnio każdy owoc zawiera do 25% oleju. Ale organizm potrzebuje kwasów tłuszczowych, ponieważ są one wykorzystywane w ochronnych powłokach mitochondriów i błonach ochronnych.

Jeśli występuje niedobór kwasów tłuszczowych, następuje gwałtowny spadek liczby mitochondriów, w wyniku czego zmniejsza się również żywotność organizmu jako całości.

Oliwki zawierają między innymi witaminę E, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich gruczołów ludzkiego ciała. A dzięki zawartemu w nich kompleksowi biologicznie czynnemu wzmacnia się układ odpornościowy organizmu, a także hamuje proces starzenia.

Dodatkowo to właśnie biokompleks zapewnia odpowiednią ochronę wszystkim gruczołom biorącym udział w produkcji hormonów, a także zmniejsza ból wywołany procesami zapalnymi.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author