Czy można zamrozić figi na zimę w zamrażarce

Czy można zamrażać figi w zamrażarce

Mrożenie jest najbardziej trafny sposób przechowywania fig. W odróżnieniu od tradycyjnego suszenia po zamrożeniu nie zmniejsza się ilość wilgoci, dlatego soczystość owoców utrzymuje się na maksymalnie długi czas. Również zapisywane i składniki odżywcze, które są bogate w owoce figi — witaminy A, B1, B3, C i PP. Rozmrożone owoce używane do gotowania różnych deserów — dżemy, konfitury lub kompotu.

Ważne! W przypadku zamrożenia zmniejsza się zapach i lekko słabnie słodki smak fig. Jednak w porównaniu z высушенными owoce, mrożone są bardziej preferowane.

Idealna mrożony figi osób cierpiących na cukrzycę. W procesie zamrażania owoców część cukru zniszczone, przez co jest idealna dla tych, którzy cierpią z powodu tej patologii, lub po prostu chcą cieszyć się słodkim owocem.

Jak zamrozić figi w warunkach domowych

Proces zamrażania jest prosta i może być łatwo stosowane w warunkach domowych. Dla przedmiotu potrzebne tylko same owoce i potężny zamrażarka. Wybór fig, należy wykonywać ze szczególną starannością. Musi być dość łagodny, ale nie перезревшим. Każde drzewo figowe należy lekko spłaszczyć palcem. Zbyt miękkie owoce brać nie jest zalecane. Idealnym owocem będzie ten, skórka którego lekko ugnie się, a następnie wróci na swoje miejsce.

Ważne! Do mrożenia w zamrażarce wybierają figi ciemnych odmian. U tych owoców po zamrożeniu praktycznie nie istnieje ryzyko utraty sprężystą strukturę miąższu.

Co do zamrażarki, najlepiej użyć osobnej zamrażarki. Figi trzeba zamrażać jak najszybciej. Wbudowana w lodówka zamrażarka zwykle nie jest tak silna, aby umożliwić wdrożyć technologię mrożenia.

Eksperci zalecają, lekko musi być suszone owoce przed zamrożenia. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko pęknięcia owoców w wyniku przekształcenia wewnętrznego soku w lód. Wystarczy suszone figi w całości 1 godzinę przy 60 stopniach w piekarniku 30 minut w электросушилке.

Jak można zamrozić figi w całości w lodówce

Figi można zamrozić na dwa sposoby — w całości lub w plasterki. Aby przygotować owoce w całości, owoce umyć pod zimną wodą i lekko wysuszone. Ważne jest, aby nie przesuszyć je, pozostawiając soczyste.

Osuszone owoce rozłożone na dużą tacę, aby nie stykały się one z siebie i wysyłają do zamrażarki na 2-3 godziny. Następnie figi wykupić, расфасовывают jego poszczególnych pakietów lub plastikowych pojemników i wysyłają na dalsze przechowywanie. Tutaj już można korzystać z zamrażarką lodówki, w temperaturze -4 stopni owoce łatwo przetrwać zimę kilka miesięcy.

Figi, zamrożone kawałki

Innym sposobem przedmiotu jest zamrożenie pokrojonych na plasterki owoców. W tym przypadku musi być suszone owoce, których nie potrzebujesz. Wystarczy przemyć je wodą i przyciąć ogonki. Proces gotowania wygląda w następujący sposób:

 • Każde drzewo figowe pokroić na 4 równe ząbki.
 • Plasterki ułożyć na płaską blachę lub tacę i wysyłają na 2-4 godziny w zamrażarce.
 • Zamrożone kawałki dosięga, расфасовывают dla pakietów i wysyłają na dalsze przechowywanie.
 • Pojemniki lub worki, w których przechowywane są mrożone owoce, muszą być szczelnie zatkane, aby uniknąć ewentualnego przedostania się powietrza. To również pozwoli nie martwić się o możliwych obcych zapachach przy dalszym rozmrożeniu.

  Okres przechowywania i zasady rozmrażania

  Uważa się, że okres przechowywania zamrożonych produktów są praktycznie nie ograniczone. W przypadku drzewem figowym optymalny czas przechowywania uważa się 1 rok od momentu zamrożenia. Przy tym wielu nie radzą trzymać owoce w zamrażarce dłużej niż pół roku, ponieważ do tego czasu zdąży nowe uprawy i figo będzie można łatwo znaleźć w świeżej postaci.

  Ważne! W żadnym wypadku nie wolno narażać drzewo figowe ponownego zamrożenia. Jest ona całkowicie straci swoją strukturę i właściwości użytkowych.

  Co do rozmrażania, nie wolno moczyć fig. Umieszczenie produktu w ciepłej wodzie niszczycielski wpływ na jakość zamrożonego produktu. Według opinii, mrożony figi najlepiej zostawić w temperaturze pokojowej w małym дуршлаге — nadmiar wody płynąć w dół stopniowo rozmrażania.

  Wnioski

  Figi można zamrozić na zimę zarówno w całości, jak i wcześniej w tym udział go na plasterki. W zależności od wybranego sposobu gotowania lekko zmienia się jego przygotowanie do консервированию. Korzystanie z potężnej zamrażarki — klucz do przechowywania świeżych witamin na długi okres zimowy.

  Anna Kowalczyk
  Edytor serwisu
  Rate author