Co należy zrobić, aby Twój piękny kwiat Decembristu był obfity i długi?

Co należy zrobić, aby Twój piękny kwiat Decembristu był obfity i długi?

Jeśli to zrobisz, Decembrist, aka kaktus, zakwitnie obficie przez całą zimę.

Trudno sobie wyobrazić, że istnieje kwiat, który nie lubi słońca, ale kocha dużo wody, ale jest, i to jest Decembrist. Co należy zrobić, aby zakwit Decembristu był bujny, obfity i długi?

Kaktus, czyli Decembrist, otrzymał swoją nazwę, ponieważ kwitnie obficie od końca listopada do końca stycznia. Nie ma piękniejszego zimowego kwiatu niż ten, ale w wielu domach roślina kwitnie „leniwie”. Wiele osób popełnia błędy, hodując piękny kwiat jak kaktus. Mimo, że ma to słowo w nazwie, roślina nie powinna być pozostawiona bez wody lub w pomieszczeniu z suchym powietrzem.

Zasady opieki nad Decembrystą tak, aby kwitł długo i obficie.

Pamiętaj, że kwiat lubi światło pośrednie. Temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 15 stopni Celsjusza.
Kiedy nadejdzie lato, umieść kwiat na balkonie lub tarasie, ponieważ potrzebuje on powietrza. I nie zapomnij podlewać go codziennie.
Decembrist to niegrzeczny kwiat, którego nie można dotknąć podczas kwitnienia. Jeśli przesuniesz garnek lub nawet po prostu obrócisz go w tym okresie, przestanie on kwitnąć.
Gdy nadejdzie wiosna, należy zastosować nawóz do kwiatów na glebę. Najaktywniej roślina rośnie w lecie, dlatego należy ją nawozić dwa razy w miesiącu, zatrzymując ją we wrześniu.
Nigdy nie obcinaj nadmiaru pędów nożyczkami lub nożem, lecz odrywaj je ręcznie. Tak powstały kaktus kwitnie piękniej i obficiej.
Defibrylator jest przeszczepiany pod koniec lutego, kiedy wreszcie przestaje kwitnąć. Ważna uwaga: Młode rośliny powinny być przesadzane raz w roku, stare raz na pięć lat. Pula powinna być płytka i szeroka. Jego 1/3 powinna być wypełniona drenażem, a wszystko inne domowej roboty ziemią zmieszaną z gruboziarnistym piaskiem lub rozdrobnionym węglem.
Na początku grudnia, umieścić kwiat w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Wtedy Decembrist obudzi się i zakwitnie obficie.
Porada bonusowa: gdy Decembrist przestanie kwitnąć, stopniowo zmniejszaj podlewanie, umieść go w zimnym, ciemnym miejscu do końca marca. Dajcie mu spokój z kwitnieniem. Pod koniec marca, roślina rozpoczyna swój sezon wegetacyjny, więc można ją przenieść w normalne miejsce.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author