Bimber na orzeszkach piniowych: przepisy na nalewki, korzyści i szkody

Ci, którzy choć trochę zdają sobie sprawę z działalności najmądrzejszego króla wszechczasów i narodów – Salomona pamiętają, że zbudował on najsłynniejszą świątynię z belek cedrowych. I nie szczędził żadnych skarbów na zakup cedru libijskiego. I ktoś, kto i Salomon prawdopodobnie wiedzieli o leczniczych właściwościach tego drzewa. Minęły tysiąclecia, a zalety cedru wciąż są legendarne. 

Delikatny aromat drzew iglastych, nasycony milionami fitoncydów i życiodajnych kompozytów, działa naprawdę cudownie. Niestety nie każdy z nas ma okazję regularnie spacerować po zaroślach cedrowych lub budować własne rezydencje z masywu cedrowego. Ale każdy może zrobić w domu cedrową wódkę, która będzie miała wszystkie właściwości tej magicznej rośliny.

Klasyczny przepis na nalewkę

Istnieje ogromna liczba przepisów, dzięki którym można przygotować doskonałą nalewkę cedrową. Oczywiście wiele z nich oprócz orzechów zawiera dodatkowe składniki, które nadają napojowi nowe właściwości smakowe i zapachowe. I nie ma w tym nic dziwnego. Na przestrzeni wieków receptura, przechodząc z rąk do rąk i migrując po całym świecie, była przekształcana i modyfikowana zgodnie z upodobaniami rzemieślników. 

Dlatego trudno teraz powiedzieć, który z nich ma prawo ubiegać się o tytuł klasycznego przepisu. Ale najprawdopodobniej prawdziwi Syberyjczycy dobre sto lat temu nawet nie myśleli o dodaniu do dziadka do orzechów skórki pomarańczowej, rodzynek czy liści czarnej porzeczki. Bimber na orzeszkach pinii o podobnej gramaturze to innowacja i nowomodny trend. Dlatego jako klasyk rozważ opcje z minimalną liczbą składników.

Jak każdy inny orzech, cedr zawiera ogromną różnorodność olejków. Niektóre z nich rozpuszczają się w zwykłej czterdziestostopniowej wódce, ale większość z nich można wyekstrahować tylko do alkoholu o znacznie większej mocy. Z tego powodu wszystkie nalewki medyczne wytwarzane na skalę przemysłową oparte są na alkoholu o mocy co najmniej 70%. Dlatego jeśli chcesz, aby domowa nalewka z orzeszków piniowych na bimberie wchłonęła wszystkie lecznicze kompozyty, weź jako bazę 70% alkohol.

Istnieje wiele przepisów, które oferują zwykłym ludziom gotowanie bimberu na orzeszkach piniowych z samych muszli. Jest dość miękki, o wyrazistym smaku, lekkim aromacie iglastym i czerwono-brązowym kolorze. Takie przepisy mają pełne prawo istnieć. Ale jest mało prawdopodobne, że wymyślili je mieszkańcy regionów tajgi i Dalekiego Wschodu. W tych miejscach szyszki cedrowe nie są produktem deficytowym, co oznacza, że ​​można je w pełni wykorzystać.

Pomimo tego, że wszystkie orzechy w sprzedaży oznaczone są krótkim i pojemnym zwrotem „Pine nuts”, wszystkie mają różne właściwości smakowe i aromatyczne. W zależności od miejsca wzrostu dzielą się na:

Zobacz także:   Aronia na zimę: najlepsze przepisy na wykroje ze zdjęciami
 • Syberyjski;
 • Daleki Wschód.

Te pierwsze są znacznie bardziej wartościowe. Orzechy syberyjskie mają ciemniejszy kolor i są znacznie gorsze od DW, ale ich smak i aromat są znacznie bardziej wyraziste.

Oprócz wymienionych orzechów są też orzechy koreańskie, chińskie i z łupka cedrowego. Dlatego bimber na orzeszkach pinii, przygotowany według tej samej receptury, może mieć zupełnie inny smak i zapach.

Przygotowywanie orzechów

Orzechy sosny wchodzące do sprzedaży sieciowej przechodzą etapy sortowania, czyszczenia, pakowania i nie wymagają dodatkowych manipulacji. Ale te, które właśnie zostały wybite z szyszki cedrowej, należy dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń żywicą i kalafonią.

Aby to zrobić, nieobrane orzechy wlewa się zimną wodą, a wszystkie te, które wypłynęły na powierzchnię, są odrzucane. Nie zawierają pestek i nie nadają się do skoncentrowanej nalewki. Resztę zalewa się wrzącą wodą i pozostawia na 5-10 minut, po czym płyn spuszcza się, a procedurę powtarza się jeszcze 2-3 razy. Następnie orzechy suszy się przez jeden dzień, a następnie piecze w piekarniku lub kuchence mikrofalowej, aż pojawi się lekki przyjemny aromat.

Przygotowanie skoncentrowanej nalewki

Wódka cedrowa w domu

Wymagałby:

 • Orzechy przygotowane – 100 g;
 • Cukier – 100 g;
 • Bimber lub alkohol 70% – 500 ml.

Włóż orzechy do szklanego pojemnika i wlej alkohol. Taki koncentrat należy nalegać przez co najmniej rok. W tym okresie wszystkie przydatne mikroelementy i olejki zawarte w orzechach są całkowicie ekstrahowane do płynu i nasycają go właściwościami leczniczymi.

W krótszym czasie alkohol nie ma czasu przesiąkać przez skorupkę i wydobyć z pestek oleistych i życiodajnych substancji. Przez pierwsze 2-3 miesiące występuje tylko powierzchowny ekstrakt z muszli. Można to łatwo zweryfikować prostym eksperymentem, wystarczy złapać kilka orzechów z 2-3 miesięcznej nalewki i podzielić je, smak jąder będzie taki sam jak orzechów świeżych.

Stężenie składników odżywczych w nalewce przygotowanej tą technologią jest zbyt wysokie, dlatego należy ją pić dopiero po rozcieńczeniu w stosunku 1 do 5. Do półlitrowej butelki bimberu lub wódki należy wlać tylko 100 ml koncentratu. Taki napój ma kolor czerwono-bursztynowy i słodko-orzechowy posmak bez goryczy i wtrąceń żywicznych.

Jak nalegać na bimber na orzeszkach pinii

Niemal każdy bimber chce jakoś uszlachetnić swój napój, nadać mu niezwykły smak i aromat. Jednym z przepisów, które pomogą nam poradzić sobie z tym zadaniem, jest nalewka z bimberu lub wódki z orzeszkami pinii. Ten przepis jest dobrze znany ludziom od wielu lat, takie napoje na orzeszkach pinii nazywane są również „Kedrovką”. A więc bardziej do rzeczy.

 • 40 gramów obranych orzeszków piniowych;
 • Baza alkoholowa (bimber, wódka lub rozcieńczony alkohol) -0,5 l;
 • Świeży liść czarnej porzeczki;
 • skórka pomarańczowa 3 gramy;
 • Wanilina;
 • 1 łyżka Sahara.

Do napoju dodaje się skórkę pomarańczową i liść porzeczki, aby nadać mu łagodniejszego smaku, oczywiście nie można dodać ich składu nalewkowego, ale dopiero wtedy jego smak będzie ostrzejszy. Nie trzeba kupować skórki, można ją przygotować w domu, w tym celu należy ostrożnie usunąć górną pomarańczową warstwę skóry z pomarańczy, starając się jak najmniej dotykać gorzkiej bieli. Po obraniu skóra jest żmudna do wyschnięcia przez kilka dni na słońcu.

Jeśli chodzi o bazę alkoholową, jej wybór należy potraktować bardzo poważnie, ponieważ od tego w dużej mierze zależy jakość przyszłej nalewki na orzeszkach piniowych. Najważniejsze jest, aby wziąć wysokiej jakości alkohol, możesz użyć wódki lub rozcieńczonego alkoholu (do 45%), możesz również użyć bimbru, jeśli jesteś pewien jego jakości, najlepiej jest podwójnie destylowany.

 1. Pierwszym krokiem jest pozbycie się żywicy z powierzchni orzechów. Aby to zrobić, wlej orzechy do rondla lub głębokiej miski, zalej wrzątkiem i wymieszaj, następnie spuść wodę i powtórz procedurę jeszcze dwa razy. Dzięki temu nasza nalewka będzie znacznie smaczniejsza bez nieprzyjemnego żywicznego zapachu.
 2. Wszystkie składniki przenosimy do pojemnika, w którym będziemy nalegać, i napełniamy go bazą alkoholową.
 3. Zamykamy go szczelnie i ustawiamy na co najmniej 10 dni (a raczej odczekaj miesiąc lub nawet dwa), aby zaparzyć w ciepłym i ciemnym miejscu.
 4. Na koniec nalewka cedrowa musi zostać przefiltrowana lub po prostu przefiltrowana i włożona do lodówki na co najmniej trzy dodatkowe dna. Potem możesz spróbować.

Ten sam przepis tylko na wideo

Przepis numer 2 Domowa nalewka z orzeszkami pinii

Jeśli planujesz nalegać na orzechy na bimber, lepiej skorzystać z tego przepisu, dzięki czemu otrzymamy napój o ostrzejszym smaku niż w pierwszym przypadku.

Zobacz też:   Jaka jest różnica między wołowiną a cielęciną? Jaka jest różnica?
 1. Orzechy łamiemy młotkiem na dwie części i wkładamy do litrowego słoika, dodajemy cukier i goździki i zalewamy bimberem. Zamykamy pokrywkę i nalegamy przez co najmniej 10 dni, im dłużej metamfetamina stoi, tym smaczniejszy będzie napój.
 2. Odfiltrowujemy nalewkę i dodajemy do niej pozostały litr bimbru, aby smak był bardziej miękki. Gotowy napój wlej do butelek i przechowuj w chłodnym miejscu.

Nalewka na orzeszkach piniowych i korze dębu

Ten przepis pomoże Ci pomalować bimber na przyjemny rubinowy kolor i ukryć ostry i nieprzyjemny alkoholowy zapach.

Jak we wszystkich innych przypadkach niezwykle ważne jest stosowanie wysokiej jakości bimbru lub innej bazy alkoholowej.

Wszystko przygotowywane jest niezwykle prosto, wszystkie składniki mieszamy i polewamy bimberem, dla miłośników delikatniejszych napojów można dodać kolejne 100-150g. miód. Zamykamy go i ustawiamy na zaparzenie przez co najmniej półtora miesiąca, a jeśli pozwala na to cierpliwość, możesz zostawić to na wszystkie trzy. Następnie filtrujemy i butelkujemy nalewkę.

Jeśli przesadzisz z korą, napój może okazać się cierpki. Dowiedz się więcej, jak zaparzyć bimber na korze dębu lub wiórach drzewnych tutaj.

Ale jeśli staniemy przed zadaniem poprawy naszego zdrowia: wzmocnienia układu odpornościowego, ochrony przed przeziębieniem, zaburzeniami nerwowymi, beri-beri i innymi chorobami. Następnie możesz użyć następującego przepisu na nalewkę na orzeszkach piniowych.

Przepis na nalewkę z cedru leczniczego

 • 1 kg orzeszków piniowych;
 • Litr wódki (bimber);
 • 1 kg miodu.
 1. Zmiel orzechy młotkiem i wlej do 3-litrowego słoika, zalej przegotowaną wodą tak, aby zakryła wszystkie orzechy. Zamykamy butelkę i ustawiamy na 4 dni zaparzenia w ciepłym i ciemnym miejscu.
 2. Po 4 dniach dodaj wódkę (bimber) i odstaw na kolejny miesiąc.
 3. Po 30 dniach dodać miód, dobrze wymieszać, przefiltrować i zabutelkować.

Aby uzyskać maksymalne korzyści, przed posiłkami należy pić nie więcej niż 50 ml. Nie należy zwiększać dawek, ponieważ alkohol jest alkoholem i może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jak widać, wszystkie przepisy są dość proste i można je bez problemu przygotować w domu.

Znalazłeś błąd? Wybierz i naciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj

Dziadek do orzechów na obranych pestkach

Tym, którzy wolą od razu przygotować napój nadający się do spożycia i nie chcą zawracać sobie głowy rozcieńczeniami, z pewnością spodoba się poniższy przepis.

Wymagałby:

 • Obrane orzechy – 50 g;
 • Miód Ałtaju – 50 ml;
 • Bimber – 1 l.

Piecz orzechy, aż pojawi się przyjemny aromat i zalej 50% bimbru. Dodaj miód ałtajski i dobrze wstrząśnij. Jeśli chcesz, aby bimber na orzeszkach pinii nabrał nie tylko wyrazistego smaku, ale także pięknego koniakowego koloru, oprócz obranych jąder należy umieścić łyżeczkę muszli. Degustacja powinna nastąpić nie wcześniej niż 12 miesięcy.

Kedrovka na bimbru

Jednak nie każdy mieszkaniec jest gotów wytrzymać długie 12 miesięcy, aby posmakować bimbru na orzeszkach piniowych. Wiele osób chce uzyskać szybkie i wysokiej jakości wyniki. I to pragnienie jest możliwe.

Będziesz potrzebować:

 • Jądra orzeszków piniowych – 50 g;
 • łupina orzecha sosnowego – 50 g;
 • Bimber – 5 litrów.

Aby przygotować bimber według tego przepisu, musisz zaopatrzyć się w 2 worki z gazy lub lnu z przywiązanymi do nich linami.

 1. Ułóż orzechy i muszle w różnych torebkach i starannie zawiąż.
 2. Bimber nagrzewa się do temperatury 50 stopni.
 3. Zanurz orzechy i muszle w rozgrzanym bimberze, szczelnie zamknij pokrywkę i zawiń pojemnik dowolnym materiałem, który dobrze zatrzymuje ciepło.
 4. Codziennie potrząśnij pojemnikiem lub po prostu pociągnij liny przywiązane do worków.
 5. Usuń skorupkę po 7 dniach.
 6. A po 7 dniach możesz pobrać próbkę

Przepisy na nalewkę na orzeszkach piniowych na bimberie

Bimber na orzeszkach piniowych: przepisy na nalewki, korzyści i szkody

Zobacz też:   Dżem z trawy cytrynowej na zimę: przepis na dalekowschodni przysmak

Nacisk bimbru na orzeszki pinii, oprócz znaczącego efektu terapeutycznego, sprawia, że ​​zwykły alkohol jest naprawdę znakomitym, smacznym, aromatycznym i bardzo pięknym kolorystycznie napojem. Całkowicie traci zapach oryginalnego produktu, napinając się gęstym, leśnym zapachem, który wydziela igły, świeżość, a nawet odrobinę chłodu przed świtem. Zastanówmy się razem, jak prawidłowo zrobić nalewkę bimberową, aby wyszła dokładnie tak, jak powinna.

Kedrovitsa (przepis Ałtaj)

Istnieje wiele opcji prawidłowego przygotowania bimbru z orzeszkami pinii, aby nie tylko nabrał właściwości leczniczych, ale także miał przyjemny smak i aromat. Nie będzie to trudne, jeśli z góry dokładnie wiesz, co robić, dlatego warto przygotować wszystko, czego potrzebujesz.

Składniki i proporcje

 • Orzechy sosnowe z muszlami – o objętości jednej trzeciej trzylitrowego słoika.
 • Wysokiej jakości bimber – 3 litry.
 • Oman, liście porzeczki, rumianek, ziele dziurawca – do smaku.

Metoda gotowania

Głównym napojem będzie bimber i orzechy, więc po prostu nie można użyć wszystkich dodatkowych smaków. Ale jeśli chcesz, aby był bardziej nasycony, pikantny, możesz dorzucić różne składniki według własnego gustu. Może to być jakieś zioło, przyprawy, przyprawy, skórka z cytrusów i cokolwiek innego. Orzechy przed użyciem w tym przepisie należy najpierw dokładnie rozbić młotkiem.

 • Połamane już orzechy włóż do szklanego pojemnika, na przykład do słoika, który można szczelnie zamknąć pokrywką.
 • Umieść tam wybrane przez siebie smaki, jeśli zdecydujesz się ich użyć.
 • Wypełnij to wszystko bimberem i korkiem.
 • Umieść w ciepłym, ale ciemnym miejscu, gdzie promienie słoneczne nie mogą przeniknąć.
 • Odczekaj dwa tygodnie, a następnie wyjmij słoik i bardzo ostrożnie odcedź napój, aby usunąć z niego wszelkie ciała stałe.
 • Wlać do ciemnych butelek do przechowywania.

Orzech cedrowy jest dobrze przechowywany w lodówce i w piwnicy. Można go tam przechowywać nawet przez rok, nie straci swoich właściwości leczniczych, nie wpłynie w żaden sposób na smak i odcień.

Napar na muszli

Oprócz tego, że w tego rodzaju napojach używa się całych lub pokruszonych nasion, w domu można przygotować nalewkę z łusek cedru na bimberze. Pod względem jakości w niczym nie ustępuje pierwszej opcji. Zobaczmy, czego do tego potrzebujemy. W tym samym czasie same pestki można po prostu zjeść na kukurydzę.

Składniki i proporcje

 • Łuska orzecha sosnowego – 50-70 gramów.
 • Wysokiej jakości bimber (45-50%) – 1 litr.
 • Cukier lub miód – 50-100 gramów.
 • Goździki, anyż lub dowolne zioła do smaku.

Metoda gotowania

Algorytm działania jest prawie taki sam jak w pierwszym przepisie. Musisz tylko jakościowo odparować łupiny zamiast całych orzechów.

 • Wszystkie składniki umieść w szklanym pojemniku.
 • Zalej je bimberem, a następnie energicznie wstrząśnij, aż cukier lub miód się rozpuści.
 • Ustaw w ciemnym miejscu na półtora tygodnia (10-11 dni).
 • Następnie wyjmij napój i bardzo go odcedź.
 • Napar przelać do ciemnych butelek i pozostawić na kolejne 10-11 dni w ciemnym, ale już chłodnym, nie ciepłym miejscu.

Po ostatecznym dojrzewaniu można go po prostu odkorkować i podać do stołu lub użyć jako lekarstwa. W przypadku naczyń krwionośnych, odporności, chorób kobiecych i męskich napar pije się w łyżce stołowej (15-20 gramów) przed posiłkami trzy razy dziennie.

Dziadek do orzechów na rdzeniach

Inną opcją jest nalewka z obranych orzeszków piniowych na bimberze, która nie będzie trudniejsza do przygotowania niż dwie poprzednie. Taki napój wyróżnia prawie całkowity brak żywicznego spirytusu iglastego, łagodniejszy smak i delikatny aromat. Gotowanie jąder orzechów na parze, tak jak w poprzednich wersjach, nie jest konieczne.

Składniki i proporcje

 • Orzechy sosnowe (obrane) – 150-200 gramów.
 • Podwójna destylacja Moonshine (45-50%) – 1 litr.
 • Cukier lub miód – 2-3 łyżki.

Metoda gotowania

Ziarna można wcześniej wymazać w moździerzu z cukrem lub miodem, ale generalnie nadają się na nalewki. Zmiażdżone orzechy będą bardzo trudne do odfiltrowania później, więc pomyśl o tym od razu, zanim cokolwiek zrobisz. Jeśli nie masz dobrego filtra i nie chcesz bawić się kilkoma warstwami gazy przez pół dnia, lepiej zostawić je w stanie nienaruszonym.

 • Do szklanego słoika wrzuć orzechy i miód lub cukier.
 • Wypełnij wszystko domowym alkoholem i szczelnie zamknij.
 • Ustaw w ciemnym miejscu na dwa tygodnie.
 • Odcedź napój i butelkę do ciemnych szklanych butelek do przechowywania.

Ciekawe, że ten przepis nazywany jest również damskim, bo nie różni się szczególną wigorem, ale ma miękki i przyjemny smak oraz piękny orzechowy aromat.

Bimber na łupinach orzeszków pinii

Bimber na orzeszkach pinii, przygotowany przy użyciu szybkich technologii, ma stłumiony i płaski smak. Aby wzbogacić bukiet mistrzowie sztuki alkoholowej komplikują receptury wprowadzając do ich składu nowe składniki.

 • Orzech – 3 szt .;
 • Trawa kałganowa (pięćciolistna) – 0,5 łyżki. l.;
 • Miód – 1 łyżka. ja.;
 • Bimber – 5 l;
 • Powłoka – 0,5 szklanki.

Wszystkie składniki włożyć do szklanego pojemnika i pozostawić na 2 – 3 miesiące. Po ustalonym okresie odseparuj suche składniki i przefiltruj kilkakrotnie przez waciki kosmetyczne, ponieważ obecność miodu w kompozycji z pewnością doprowadzi do pojawienia się mętnego osadu. Nalewka z łupin orzeszków piniowych jest gotowa.

Nalewka z bimbru na orzeszkach piniowych. przepis na dziadek do orzechów

Nalewka na orzeszkach piniowych ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Normalizuje ciśnienie krwi, poprawia krążenie krwi, działa przeciwzapalnie. I to nie wszystkie jego zalety. Ale oczywiście musisz znać środek – w przypadku nadużywania każdy produkt zaszkodzi, a nie goi.

______________________________________________________________________________________

 1. Wybór i przygotowanie orzechów do naparu
 2. Klasyczny przepis na nalewkę cedrową
 3. Przepis na pachnącą nalewkę cedrową.
 4. przepis na nalewkę cedrową

______________________________________________________________________________________

Ponadto nalewka cedrowa ma bardzo przyjemny i łagodny smak oraz neutralny przyjemny aromat. Dziś powiemy Ci, jak ugotować go w domu na 2 różne sposoby.

Do gotowania potrzebujemy tylko 2 składników:

 • alkohol (w naszym przypadku sortowanie, destylat do picia 40%);
 • orzeszki pinii.

Cały przepis polega na uprzednim namoczeniu orzeszków piniowych i nałożeniu na nie przygotowanego alkoholu.

Wybór i przygotowanie orzeszków piniowych do naparu

Do dobrej nalewki nadają się tylko owoce wysokiej jakości. Muszą być świeże, wolne od pleśni i zgnilizny.

Określenie świeżości orzechów jest proste:

 • Powinny mieć jednolitą ciemną strukturę.
 • Niedopuszczalne są pleśń lub inne wtrącenia.
 • Orzechy nie powinny być suche. Łatwo to ustalić, wpisując je w dłoni. Świeże owoce mają wagę i jest to odczuwalne.

Ważne jest, aby wiedzieć: aby uzyskać wysokiej jakości nalewkę cedrową, musisz użyć owoców tylko ze zbiorów w bieżącym roku. Istnieje opinia, że ​​orzeszki piniowe nie nadają się do nalewek.

Zawierają zbyt dużo żywicy i innych związków ściągających, które mogą zepsuć smak nalewki i zaszkodzić organizmowi.

Istnieje opinia, że ​​orzeszki piniowe nie nadają się do nalewek. Zawierają zbyt dużo żywicy i innych związków ściągających, które mogą zepsuć smak nalewki i zaszkodzić organizmowi.

Jednak nie wszystko jest takie przerażające – wystarczy tylko odpowiednio przygotować owoce cedru przed naparem. Następnie uszlachetnią napój i nadadzą mu najlepsze cechy.

Jak przygotować orzeszki pinii przed naparem

To wystarczy do zmycia brudu i żywicy z owoców. Wtedy możesz zacząć nalegać. Poniżej znajdziesz 2 przepisy na przygotowanie nalewek cedrowych: klasyczny i bardziej złożony na pachnącą nalewkę.

Klasyczny przepis na nalewkę cedrową

Składniki:

 • alkohol 40% (bimber, wódka) – 3 l;
 • orzeszki pinii – 80-100 g.

Technologia gotowania

 1. Napełnij orzechy zimną wodą, usuń pływające owoce – wyschły i nie będzie z nich żadnych korzyści.
 2. Pozostałe orzechy są lekko suszone i lekko rozgniatane, aby nadać nalewce bardziej intensywny smak.
 3. Zasypiamy w bimberze, szczelnie zamykamy pokrywkę i wyjmujemy do zaparzenia przez 10-14 dni w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej. W tym czasie bimber zostanie nasycony aromatem cedru, nabierze miękkiego i przyjemnego smaku.

Jak każdą nalewkę, dziadek do orzechów może być doprawiany dodatkami. Aby to zrobić, użyj skórki pomarańczowej, porzeczki, wanilii, cynamonu, miodu itp.

Przepis na pachnącą nalewkę na orzeszkach pinii

Ta nalewka ma delikatny, zrównoważony aromat skórki pomarańczowej, świeżej porzeczki i koniaku. Jeśli chcesz zaskoczyć gości podczas świątecznej uczty, nie możesz wymyślić lepszego drinka.

Składniki:

 • bimber 45% – 3 l;
 • orzeszki pinii – 200 g;
 • skórka pomarańczowa – 18 g;
 • wanilina – 1 saszetka;
 • liść czarnej porzeczki – 4 szt .;
 • cukier – 6 łyżek. łyżki.

Technologia gotowania:

Orzechy sosnowe myje się gorącą wodą, oczyszcza z żywicy i brudu. Ostrożnie odetnij skórkę z pomarańczy, nie dotykając białej skórki. Nada napojowi nieprzyjemną goryczkę, której wcale nie potrzebujemy. Wszystkie składniki mieszamy w słoiku, wlewamy bimber i szczelnie zamykamy pokrywkę. Nalewka wytrzyma 10-14 dni

Gotowość zależy od smaku.

Przepis na bimber na orzeszkach piniowych 

Oczywiście nie jest to najlepszy i nie jedyny przepis na pachnącą nalewkę z orzechami. Zupełnie nie. Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki przepisów. Eksperymenty są mile widziane w naleganiu i zachęcamy do tego – nie ograniczaj się do przepisów z Internetu. Sam twórz nowe drinki! A najlepszymi degustatorami będą twoja rodzina, przyjaciele, a nawet koledzy. Powodzenia!

Nalewka cedrowa na wódce

Pamiętaj, że w procesie infuzji alkohol zawsze traci kilka stopni. Dlatego jeśli wolisz robić nalewki alkoholowe na wódce, gotowy produkt nie będzie miał w ogóle 40% mocy.

Będziesz potrzebować:

 • Wódka – 2,5 l;
 • Suszona mięta – 1 łyżka. l.;
 • Orzechy – 1/3 szklanki;
 • Wanilina – szczypta.

Wlej miętę wódką i odstaw na 1 dzień. W tym czasie płyn zamieni się w szmaragdowy kolor i ekstrakt z mięty. I dopiero po 24 godzinach dodaj przygotowane orzechy. Po 5 dniach wódkę na orzeszkach piniowych można filtrować i pobierać próbki.

I na koniec jeszcze jedna opcja z dodatkowymi składnikami.

nr 1

 • Rdzeń śliwkowy – 1/3 łyżki stołowej;
 • Reszta to ½ godz. ja.;
 • Fruktoza – ½ łyżki;
 • Kwiaty piołunu – 1 łyżka. l;
 • Jądra orzeszków piniowych – ½ st.;
 • Wódka – 1 l.

Wszystkie składniki zmiel w młynku do kawy lub zmiel w moździerzu, a następnie zalej wódką. Domagaj się co najmniej 2 – 3 miesięcy. Przed rozlaniem przefiltruj przez waciki lub papier, ponieważ nalewka cedrowa na wódce będzie miała osad suchych zawiesin.

Zasady przygotowania nalewki cedrowej

Napój na zdjęciu zrobiony jest z bimberu i orzeszków piniowych. Może być ugotowany z ziaren lub ze skorupy, różnica będzie w sile i kolorze.

Napój z pestkami okaże się miękki z przyjemnym posmakiem, a nalewka na muszli jest mocniejsza i ma bogaty koniakowy aromat i kolor.

Bimber na orzeszkach piniowych: przepisy na nalewki, korzyści i szkody

Procedura przygotowania nalewki jest niezwykle prosta, jedyną trudnością może być ilość orzeszków piniowych na litr bimbru, więc przyjęte proporcje podczas przygotowania to:

 • 1 litr bimbru (siła 40°-45°),
 • Jądra orzeszków piniowych – 150-200 gramów.
 • Cukier – 1 łyżeczka.

Ziarna są mielone z cukrem i umieszczane w pojemniku, a następnie zalewane bimberem.

Korzyści i szkody płynące z napoju

Podobnie jak większość produktów alkoholowych, nalewka cedrowa w dużych ilościach nie przynosi organizmowi niczego poza szkodą. Korzyści z nalewki cedrowej są zauważalne tylko w tych przypadkach, gdy dawki przyjmowane doustnie nie przekraczają dopuszczalnych limitów.

Jeśli zamierzasz użyć gotowego produktu jako leku, pamiętaj, że warunki jego przygotowania muszą wynosić co najmniej 1 rok, a głównym składnikiem musi być 70% alkohol lub bimber. Tylko w tym przypadku można liczyć na całkowitą ekstrakcję kompozytów leczniczych do cieczy.

W skład odpowiednio przygotowanego produktu wchodzą:

 • Żelazo;
 • Fosfor;
 • Cynk;
 • Magnez;
 • Miedź;
 • Mangan;
 • Witaminy B i E;
 • lizyna;
 • metionina;
 • tryptofan;

Jednak przed rozpoczęciem tak radykalnego leczenia nie zapomnij skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpisz na choroby przewlekłe. I pamiętaj, łuskane jądra mają bardzo ograniczony okres przydatności do spożycia, więc wybierz orzechy niełuskane.

Alkohol szkodzi zdrowiu

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author