8 ludowych sposobów na usuwanie cieni pod oczami

8 ludowych sposobów na usuwanie cieni pod oczami

Częstym problemem są cienie pod oczami. Aby go rozwiązać, istnieje wiele środków kosmetycznych i ludowych. Do tego celu można użyć liści herbaty, ogórka lub srebrnej łyżeczki. Aby efekt aplikacji był zauważalny, konieczna jest normalizacja wzorców odżywiania i snu.

liście herbaty

Do celów kosmetycznych zaleca się stosowanie liści herbaty wielkolistnej. Małe granulki zawierają kurz i inne cząsteczki, które mogą uszkodzić błonę śluzową oka. Herbatę należy stosować bez dodatków i aromatów.

ODNIESIENIE. Skład takiego produktu zawiera kofeinę, ma działanie tonizujące.

Najlepiej rano robić okłady z herbaty. W przypadku prześwietlenia, środek zaradczy może zmienić kolor kręgów pod oczami na brązowy.

Balsamy do herbaty szybko i skutecznie łagodzą obrzęki i stany zapalne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj zielonej lub białej herbaty. Ten środek poprawia krążenie skóry twarzy. Herbata aktywuje produkcję kolagenu i normalizuje pracę mięśni twarzy.

Ogórek

Ogórek pozwala złagodzić zmęczenie oczu i wyeliminować cienie. Aby to zrobić, wystarczy odciąć kilka kawałków produktu i założyć zamknięte oczy. Środek należy przechowywać przez 15-20 minut.

Istnieje wariant maski z sokiem z ogórka. Aby to uzyskać, warzywo jest tarte i przepuszczane przez gazę. Powstałe narzędzie pomaga szybko usunąć cienie pod oczami.

srebrna łyżeczka

Zaleca się nałożenie na oczy srebrnej łyżeczki. To szybki środek ludowy w walce z cieniami pod oczami. Wystarczy nałożyć produkt, nie naciskać.

Efekt kosmetyczny tłumaczy się tym, że łyżka jest zawsze zimna, a srebro dobrze eliminuje ciemnienie skóry. Czas trwania tej procedury to kilka minut.

Ziemniak

Aby wyeliminować cienie pod oczami, można użyć zarówno surowych, jak i gotowanych ziemniaków. Opcje aplikacji:

  1. Warzywa należy zetrzeć i wymieszać z niewielką ilością oliwy z oliwek. Maskę należy nałożyć na oczy i trzymać przez 30 minut.
  2. Ziemniaki gotuje się w skórkach. Pozostałe warzywo należy przeciąć na pół i nałożyć na oczy.
  3. Surowe tarte ziemniaki można mieszać z mlekiem. Optymalna proporcja to 2 do 1. Ten kleik należy trzymać przed oczami przez około 20 minut.
  4. Najłatwiej jest po prostu umyć warzywa i pokroić je w plasterki. Muszą być umieszczone na oczach.

Aktywne składniki ziemniaka działają tonizująco na skórę. Potas, który występuje w dużych ilościach, pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.

Woda

Aby pozbyć się siniaków pod oczami, musisz wypić wystarczającą ilość wody. W krótkim czasie powinieneś wypić około pół litra wody. Opinia, że ​​kółka pojawiają się z powodu nadmiaru płynów w ciele, jest mitem.

Pietruszka

Na bazie pietruszki można przygotować balsam do pielęgnacji skóry wokół oczu. Funkcje gotowania:

  1. Za 1 łyżkę. świeże zioła zaleca się przyjmować 250 ml wrzącej wody.
  2. Pietruszkę zalewa się wodą i parzy przez 15 minut.
  3. Przed użyciem powstały balsam należy przefiltrować przez gazę.

Ten środek może być stosowany do ciepłych okładów. Aby to zrobić, należy zwilżyć w nim dwa waciki i nałożyć na powieki. Pozostały produkt można przelać do foremek i zamrozić. Taki lód zaleca się stosować rano. Dobrze uelastycznia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

ODNIESIENIE. Świeże maseczki z pietruszki dają dobry efekt.

Wystarczy zmielić go w moździerzu lub blenderze. Do powstałej masy dodaje się niewielką ilość kwaśnej śmietany. Produkt nakłada się na powieki i utrzymuje na skórze przez około 20 minut. Zaleca się zmyć maskę zwykłą wodą lub wywarem z rumianku.

Szałwia

Okład z szałwią pomaga odbudować skórę wokół oczu. Likwiduje worki pod oczami. Metoda gotowania:

  1. Szałwię należy zalać wrzącą wodą i podawać przez kilka minut pod zamkniętą pokrywką.
  2. Napar należy przefiltrować i podzielić na dwie części.
  3. Jedna część stygnie, a druga się rozgrzewa.

Namocz 2 płatki kosmetyczne w gorącym i zimnym bulionie. Muszą być kolejno nakładane na oczy. Czas trwania zabiegu to 10 minut.

Biały chleb z mlekiem

Mleko zawiera tłuszcz i białko, które są niezbędne do nawilżenia skóry. Chleb zawiera drożdże bogate w witaminy z grupy B. Chleb biały należy wymieszać z mlekiem, aby uzyskać kompozycję przypominającą owsiankę. Należy nakładać na skórę pod oczami na 20 minut.

Domowe sposoby na cienie pod oczami nie będą skuteczne w przypadku problemów hormonalnych lub braku snu. Czasami mogą wskazywać na rozwój choroby nerek. Przed zastosowaniem któregokolwiek z produktów warto skonsultować się z kosmetologiem w sprawie jego skuteczności.

Materiały na stronie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mogą być wykorzystywane jako bezpośredni przewodnik po działaniach bez obowiązkowej konsultacji z lekarzem.

Anna Kowalczyk

Edytor serwisu

Rate author